Forum - BOKSER.ORG
Książki (o boksie i nie tylko) - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Inne (/forum-25.html)
+---- Wątek: Książki (o boksie i nie tylko) (/thread-257.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - redd - 27-07-2015 10:05 PM

(27-07-2015 09:42 PM)Metzger napisał(a):  Zaciekawił mnie wątek kopania. W książce nieraz wspomina się o tym, że Mike wielokrotnie kopał Dona Kinga po głowie. Zastanawiam się czy faktycznie kopał go w ten siwy łeb, czy to jakieś zamieszanie przy tłumaczeniu i w rzeczywistości chodziło o uderzanie rękami?

Już nie pamiętam czyja była to opinia, ale oglądałem kiedyś pewien dokument o Tysonie i jedna z wypowiadających się tam osób, wspominała właśnie o kopaniu Dona po głowie przez MT.


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Martin - 28-07-2015 09:15 AM

Książka jest godna polecenia nie tylko osobom, które interesują się boksem, ale sportem w ogóle. Jedna z najciekawszych autobiografii jakie przeczytałem.


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Wilczekstepowy - 28-07-2015 10:59 PM

(27-07-2015 10:05 PM)redd napisał(a):  
(27-07-2015 09:42 PM)Metzger napisał(a):  Zaciekawił mnie wątek kopania. W książce nieraz wspomina się o tym, że Mike wielokrotnie kopał Dona Kinga po głowie. Zastanawiam się czy faktycznie kopał go w ten siwy łeb, czy to jakieś zamieszanie przy tłumaczeniu i w rzeczywistości chodziło o uderzanie rękami?

Już nie pamiętam czyja była to opinia, ale oglądałem kiedyś pewien dokument o Tysonie i jedna z wypowiadających się tam osób, wspominała właśnie o kopaniu Dona po głowie przez MT.

A za co tak się dostało Donowi od Mike'a?


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Metzger - 29-07-2015 12:38 AM

(28-07-2015 10:59 PM)Wilczekstepowy napisał(a):  A za co tak się dostało Donowi od Mike'a?
Początkowo tłukł go w towarzystwie, bo uważał to za świetny żart (choć ludzie mówili mu, że przesadza). Natomiast kiedy weszli na wojenną ścieżkę, to po prostu wyładowywał na nim swoją agresję. Np potrafił zacząć kopać Kinga po łbie w czasie gdy ten prowadził samochód. Solidny wpierdol zaliczył też Frank Warren za to, że nie zapłacił za luksusową biżuterię dla Mike'a, mimo że obiecał to zrobić.


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Wilczekstepowy - 29-07-2015 09:15 PM

Ja pierdzielę myślałem, że szło o coś poważniejszego. Confused


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - kubala1122331 - 11-08-2015 09:12 PM

Bibliografia Stephena Kinga uzbierana Wink Wszystkie pozycji są już na półeczce, a ostatni tytuł (praktycznie biały kruk) trafił tam w moje urodziny, Taki surprajs Smile


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Wilczekstepowy - 13-08-2015 06:47 PM

A ten biały kruk to jaki tytuł?


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Topi Nambur - 24-08-2015 01:21 PM

Co prawda całej bibliografii Kinga nie czytałam, ale jestem pod wrażeniem jego twórczości i pomysłowości (Christine była dość zaskakującą lekturą). Poza tym polecam kryminały Mankella - trzymają w napięciu.


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - kowal - 27-08-2015 01:40 PM

MA ktoś może w swojej biblioteczce biografię Andrzeja Gołoty: Andrzej Gołota. Pierwsza autoryzowana biografia ? Szukam i nie wiem, czy gdzieś ją można jeszcze dostać ?


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Wilczekstepowy - 14-09-2015 09:28 PM

Właśnie, możecie polecić jakieś kryminały/detektywistyczne? Oczywiście poza tymi najbardziej popularnymi, jak książki Larssona, Mankella, Nesbo czy Lackberg.