Forum - BOKSER.ORG
Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej (/thread-2368.html)

Strony: 1 2 3


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - Joker - 13-04-2015 07:22 PM

A ciepły Cruz,bo o niego mi tu chodzi?


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - Krzych - 14-04-2015 07:12 AM

No tak, orientacja seksualna jest jednym z głównych kryteriów przecież...Big Grin No ale w sumie to Cruz nie zasługiwał na tą walkę pod względem sportowym, choć i tak były gorsze obrony niż ta Salido z Cruzem. Walka Cuenca-Yang to rzeczywiście dosyć ciekawe zestawienie, ale z drugiej strony to w tej wadze jakiejś wielkiej siły nie ma. Jest Garcia, Peterson, Matthysse, Broner, Provodnikov, Postol, w sobotę wejdzie Crawford i to praktycznie tyle jeżeli chodzi o ścisłą czołówkę, dalej już się robi mniej ciekawie i w sumie nic dziwnego że ci dwaj zawodnicy dostali szansę, skoro cała ścisła czołówka ma inne plany.


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - Hugo - 14-04-2015 01:37 PM

Zostałem wywołany do tablicy, więc się melduję. Chyba jednak nie dorzucę wiele ponad to, co już powyżej napisano. Cuenca to świetny technik, ale przy tym ekstremalny waciak, o czym świadczy jego bilans. Jest przy tym słabo sprawdzony, bo nigdy nie walczył poza Argentyną. W sumie więc nie mogę za niego ręczyć poza stwierdzeniem, że przyjemnie się go ogląda (ma bardzo ciekawy balans). Ik Yanga widziałem raz na ostatniej gali w Macao i też zrobił na mnie dobre wrażenie. Raczej fizol, więc zestawienie będzie ciekawe. Cieszę się, że wreszcie w tej wadze dostaną szansę ludzie spoza pewnego szczelnego kręgu walczącego w kółko ze sobą nawzajem. Żeby jeszcze Postoł dostał title shota, to już będzie całkiem O.K.


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - kubala1122331 - 14-04-2015 01:54 PM

Krzych
Niestety idę o zakład, że jakby Cruz nie był pedałem (ups... homoseksualistą) nie dostałby title shota Tongue

W tamtej walce był chociaż Salido, znany chyba każdemu, kto się interesuje boksem. A tutaj jak usłyszałem Yang i Cuenca to się musiałem ostro zastanowić, kim oni są Wink
Do tego zestawienie rekordów, samych narodowości - no cóż, czekam na tą walkę i chętnie ją obejrzę Wink


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - saliman1 - 18-07-2015 04:00 PM

Drugi raz chiński bokser ze stajni Aruma próbował zdobyć tytuł mistrza świata, drugi raz bez skutku i drugi raz dzięki zaskakująco uczciwej punktacji Smile Cesar Rene Cuenca pokazał kawał solidnego bokserskiego warsztatu, zwłaszcza szybkość i technikę. Mógłby zebrać trochę mniej tych sygnalizowanych ciosów Yanga, ale można to wybaczyć. Co ciekawe z tym jego ciosem nie jest aż tak źle. Chińczyk w pierwszej rundzie był liczony, a wydawał się być naruszony także pod koniec trzeciej rundy. Co do boksu Ika Yanga to wiele nie napiszę. Jest to mocno ograniczony i dosyć fizyczny pięściarz. Cuenca ograł Yanga prawie tak samo jak Ruenroeng Zou Shiminga.


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - Hugo - 18-07-2015 04:12 PM

Argentyńczyk dał pokaz technicznego boksu, a jego rywal pomimo walecznej postawy i przewagi fizycznej nie mógł nic zdziałać. Szkoda, że tak późno Cuenca dostał title shota, bo dotąd pozostawał bliżej nieznany ogółowi kibiców. Mam jednak nadzieję, że obejrzymy jeszcze kilka świetnych walk w jego wykonaniu. Chciałbym, żeby teraz jako mistrz świata obił ryja jakiemuś przereklamowanemu celebrycie.


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - kubala1122331 - 18-07-2015 05:01 PM

To był prawdziwy pokaz boksu Argentyńczyka. Dla mnie boksował rewelacyjnie i pokazał to, co w boksie wręcz uwielbiam, i to, co odróżnia ten sport choćby od MMA. Kapitalna defensywa i przemyślane kontrataki, szybkość, poruszanie się po ringu, balans - wyglądało to naprawdę wyśmienicie. Yang nie miał tutaj kompletnie argumentów. We wcześniejszych walkach wydawało się, że jest szybkim pięściarzem, do tego agresywnym i mocno bijącym. Tutaj jakby zaprzeczył temu wszystkiemu - Cuenca był kilka lat świetlnych szybszy, nie dał sprowadzać się do defensywy i nie chwiał się po ciosach przeciwnika. Mi Argentyńczyk po prostu zaimponował i można powiedzieć, że odkrycie tego roku już znamy. Czekam jeszcze na potwierdzenie umiejętności Cuenci, ale z tym co dziś pokazał trafia do listy moich ulubionych pięściarzy. Uwielbiam taki styl. Oczarował mnie dzisiaj.


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - Wietnam - 18-07-2015 09:35 PM

Racja Kuba, , , gdyby jeszcze tylko miał parę w łapie, byłby killerem,, , idzie na rekord Marciano Smile


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - Gogolius - 18-07-2015 09:57 PM

Marciano nie miał remisów, był bezkompromisowy Wink

Fajnie, że tacy bokserzy - dobrze, ale mający problem z medialnością, dochodzą do walk o pas i wygrywają (szkoda, że tak późno).


RE: Cuenca vs Yang o pas IBF wagi super lekkiej - Wietnam - 18-07-2015 10:06 PM

Cuenca nie ma remisów