Forum - BOKSER.ORG
Początki - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks amatorski (/forum-15.html)
+--- Wątek: Początki (/thread-228.html)

Strony: 1 2


Początki - kam0osor - 04-02-2012 02:35 PM

Siema, mam takie małe pytanie a mianowicie w jaki sposób dostać się na "pierwszy krok bokserski" od razu zaznaczę że trenuję w klubie coś koło 3 lat. Początkowo miałem 4 treningi bokserskie w tygodniu niestety przez przeprowadzkę mogę trenować zaledwie 2 razy całe szczęście mam dostęp do siłowni Smile 4 razy tygodniowo gdzie się również nie obijam. Niby mamy sparingi i całkiem ciężkie treningi, no ale czegoś mi brakuje jakiegoś celu do osiągnięcia i wydaje mi się że przygotowania do pierwszej amatorskiej walki to by było to czego potrzebuję. Rozumiem że wymaganiem jest książeczka lekarska sportowa - mam, no ale niestety nie wiem co jeszcze i w jaki sposób się zapisać.


RE: Początki - BESTIA - 04-02-2012 05:38 PM

Jeśli jesteś naprawdę bokserem to nie możesz trenować na siłce klata biceps plecy triceps nogi barki itd tylko specjalne treningi bo staniesz się tak wolny jak Kevin MC.


RE: Początki - kam0osor - 04-02-2012 07:19 PM

No i zgadzam się z tobą całkowicie Smile przyznam że początkowo robiłem treningi na siłowni przeciętne typowo kulturystyczne i czasami wykonuje je dla odmiany na mniej więcej miesiąc ale moje przeciętne treningi to FBW albo treningi jak SS6 prawie wszystkie ćwiczenia są wielostawowe a przysiady, MC, podciąganie uważam za podstawę. Zdaje sobie całkowicie sprawę że za duży mięsień spowalnia co gorsze nawet może przeszkadzać przyjąć dobrą postawę bokserską -.- Ale dobrze dobrany trening i dieta pomogą sprawić przykładowo że mięśnie brzucha będą znacznie lepszym pancerzem mięśnie staną się bardziej wytrzymałe i sądzę że i siła ciosu może się poprawić.


RE: Początki - sowka - 05-02-2012 12:14 AM

Ile masz lat? Pogadaj z trenerem i powiedz, że chcesz wystartować. Do startu potrzebna jest książeczka zawodnika z ważnymi badaniami lekarskimi oraz legitymacja PZB. Co do siłowni, Trenuj również nogi i brzuch, wg mnie jest z tego największa siła ciosu. Oczywiście treningi bardziej wytrzymałościowe niż siłowe.


RE: Początki - kam0osor - 05-02-2012 09:45 AM

22 lata. Książeczkę lekarską mam nie podbitą a legitymację posiadam z kickboxingu, nie wiem czy może być to jako zamiennik o0 jeśli nie to muszę wyrobić. A z tego co wiem to w moim klubie, nikt na zawody nie jeździł ba nikt nie ma nawet wyrobionej legitymacji. Oczywiście pogadam jeszcze z trenerem ale takie mam pytanie na zapas. Czy mogę się zapisać samodzielnie na pierwszy krok bokserski czy muszę to zrobić jakby z klubu ??


RE: Początki - BESTIA - 05-02-2012 01:24 PM

Możesz się sam zapisać ale musisz mieć legitymacje i książeczkę.


RE: Początki - kam0osor - 05-02-2012 01:32 PM

No i super, wielkie dzięki Smile


RE: Początki - BESTIA - 05-02-2012 07:49 PM

Jedna walka z finałów Gp w Koszalinie to
64kg Przemysław Zyśk vs Syrowatka
Michał "Hetman Białystok" Przemek jest bez klubu a walczy w turnieju.


RE: Początki - Jerome - 06-02-2012 10:23 AM

@Bestia
nic nie zrozumialem z Twojego posta


RE: Początki - sowka - 06-02-2012 10:33 AM

Zyśk normalnie to reprezentuje barwy Victorii Ostrołęka z tego co mi wiadomo, a czasami, jak u mojego klubowego kolegi, zarejestrowali go w zawodach jako bez klubu, a inni zawsze brali udział w zawodach i klub składał należne. Poprostu czasami sami się gubią w papierach, w PZB.