Forum - BOKSER.ORG
Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Wieści z wyższych kategorii wagowych (/thread-2230.html)



RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Terminator - 23-04-2017 12:02 AM

Jankowiak ja zwykle się popisał 119-109 Murray, gdzie ostatnie rundy Rosado spokojnie należały do Rosado


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Metzger - 23-04-2017 12:05 AM

(23-04-2017 12:02 AM)Terminator napisał(a):  Jankowiak ja zwykle się popisał 119-109 Murray, gdzie ostatnie rundy Rosado spokojnie należały do Rosado
Oglądałem walkę od połowy, ale to wystarczy by stwierdzić, że taka punktacja stawia naszego rodaka w szeregu najbardziej skorumpowanych sędziów świata. Wstyd.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 23-04-2017 12:28 AM

Naprawdę to był Jankowiak? Widziałem werdykt, to Pindera stwierdził, że takiemu komuś powinno odebrać się licencję sędziowską Big Grin Big Grin


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - redd - 23-04-2017 12:39 AM

Zazwyczaj Jankowiak punktował bardzo poprawnie na zagranicznych galach, ale w tym przypadku skompromitował się po całości. Walkę oglądałem od ósmej rundy i Rosado moim zdaniem zwyciężył w 8,11 i 12 rundzie.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wietnam - 23-04-2017 12:42 AM

To Lechu Jankowiak jest też punktowym? Ja myślałem że on robi tylko jako ringowym.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 23-04-2017 01:02 AM

Undercard Top Rank tu leci, jeśli ktoś jest zainteresowany.

http://www.toprank.tv/shared/flash/mediaplayer/v4.4/R10/MP4.jsp?calendar_event_id=195-286953&content_id=1284132183&media_id=&view_key=&media_type=&source=TOPRANK&sponsor=TOPRANK&clickOrigin=&affiliateId=&fight_key=2017_04_22_valdez_marriaga


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 23-04-2017 10:28 AM

Sporo się wydarzyło w wyższych kategoriach, więc postaram się to jakoś uporządkować:

SZANGHAJ
Czołowy chiński prospekt (Ujgur) Zulpikar Maimaitiali wygrał przed czasem w super średniej z jakimś dziwnym indywiduum o nazwisku Ravan Mammadow (jakby Azer?) zamieszkałym na Filipinach i mierzącym (wg Boxreca) 152 cm. Ten sam gatunek, co Churcydze? Młodociany Yeti?
FRANCJA
Michel Soro wygrał w 3 rundzie przez tko z Javierem Francisco Macielem w super półśredniej. Soro chyba odzyskał formę, bo w poprzedniej walce z Nuhu Lawalem boksował tragicznie. On jest chimeryczny, ale to duży talent, który może wygrać z każdym.
W cruiser Arsen Goulamirian jednogłośnie na punkty wygrał z Aleksandrem Kubiczem.
ERFURT
Arthur Abraham pewnie pokonał Robina Krasniqiego w eliminatorze WBA w SMW. Będzie rewanż z Ramirezem?
Tom Schwarz w ciężkiej znokautował w 2 rundzie Adnana Redzovicia.
Koniec serii zwycięstw Łukasza Gołębiowskiego w półciężkiej. Polak poległ w 3 rundzie z niemieckim osiłkiem Adamem Deinesem.
SZWECJA
Otto Wallin pokonał w 5 rundzie Gianlucę Madrasa.
LEICESTER
Awtandił Churcydze zniszczył w 5 rundzie Tommy'ego Langforda. Człowiek dzik jest nie do zatrzymania. Wygląda, jak by był w stanie zmieść z ringu każdego.
Szybciutko zakończyli swe walki Anthony Yarde (półciężka) i Daniel Dubois (ciężka).
LIVERPOOL
Bardzo wyrównaną walkę Martina Murraya z Gabrielem Rosado angielski sędzia wypunktował 114:114, Molenda 116:112, a Jankowiak 119:109. Wstyd!!!
Rocky Fielding po nudnej walce wypunktował Johna Rydera (również super średnia).
SOLIHULL (WIELKA BRYTANIA)
Kamil Sokołowski niespodziewanie wygrał z niepokonanym irlandzkim prospektem HW Seanem Turnerem


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Metzger - 23-04-2017 11:31 AM

Wracając do Jankowiaka. Najpierw pomyślałem, że taka punktacja była wynikiem dobrej "motywacji pieniężnej". Ale to jednak nie ma sensu. Jeżeli już sędzia został przekupiony, to w jego interesie leży, by wypunktować zwycięstwo swego mocodawcy, a jednocześnie w miarę możliwości nie ściągać na siebie uwagi jakimiś dziwnymi punktacjami. A jednak narobił sobie smrodu jednostronną punktacją w wyrównanej walce. Mógł przecież ostatnie parę rund całkiem zasłużenie zapisać na konto Rosado, co i tak nie zabrałoby zwycięstwa Anglikowi, a uchroniłoby reputację Jankowiaka. Naprawdę nie wiem co o tym myśleć. A może Jankowiak przed sędziowaniem nachlał się mocnego ciemnego piwa z Bellew i kibolami Evertonu?


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - redd - 23-04-2017 11:54 AM

(23-04-2017 10:28 AM)Hugo napisał(a):  Szybciutko zakończyli swe walki Anthony Yarde (półciężka) i Daniel Dubois (ciężka).

Nie wiem dlaczego tak hodują i pompują Yarde'go. Facet albo jest felernym prospektem, albo po prostu nakręca się hype wokół niego, lub też i jedno i drugie. Na razie wygląda bardzo efektownie, ale już byli efektowniejsi, co karier jednak nie porobili.

A co do Dubois, to jest to wielki talent fizyczny, ale chyba za szybko posłano go na zawodowstwo. Powinien zbierać szlify w amatorce i ciągle poprawiać technikę. Wczoraj był chyba lekko zraniony w pierwszej rundzie, po przyjęciu sygnalizowanego cepa, choć zadziałało to na niego mobilizująco, bo już w drugim starciu przełamał przeciwnika. Promotorzy będą musieli bardzo ostrożnie go prowadzić i mądrze dobierać rywali.

(23-04-2017 11:31 AM)Metzger napisał(a):  A może Jankowiak przed sędziowaniem nachlał się mocnego ciemnego piwa z Bellew i kibolami Evertonu?

Po wysokości tego werdyktu śmiałbym twierdzić, że pił nie tylko przed walką, ale w jej trakcie też Wink


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 23-04-2017 12:05 PM

Nawet Eddie Hearn był zszokowany tą punktacją. Chyba Jankowiak nie dostanie kolejnego zaproszenia na Wyspy Brytyjskie.