Forum - BOKSER.ORG
Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Wieści z wyższych kategorii wagowych (/thread-2230.html)



RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Martin - 08-11-2015 09:46 AM

Na gali w Monte Carlo walki stoczyli m. in. Rusłan Prowodnikow i Youri Kalenga.
Jeden i drugi znokautowali swoich rywali. Prowodnikow w 4 rundzie Jesusa Rodrigueza, a Kalenga w 9 rundzie Roberto Bolonti.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wilczekstepowy - 08-11-2015 11:49 AM

(07-11-2015 10:32 PM)Martin napisał(a):  Masternak vs Bellew - 12 grudnia w Londynie o pas EBU!
Trzeba koniecznie założyć nowy temat. Wink
(08-11-2015 12:20 AM)Wietnam napisał(a):  Dan Rafael na portalu społecznościowym:
Czar Glazkow może być rywalem Deontaya Wildera w kolejnej obronie tytułu WBC 16 stycznia 2016.

ciekawy kandydat, nareszcie ktoś z topu dla Wildera jeżeli to okazało by się prawdą.
Ciekawe. On nie będzie wolał poczekać na Kliczkę? Mam pytanie. Jeżeli teraz podjąłby się tej walki to, co z walką z rodakiem? Przechodzi mu bokiem?


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Martin - 08-11-2015 11:58 AM

(08-11-2015 11:49 AM)Wilczekstepowy napisał(a):  Trzeba koniecznie założyć nowy temat. Wink

Myślę, że tak jak zasugerował @Hugo możemy o tej walce pisać w temacie Joshua vs Whyte.

(08-11-2015 11:49 AM)Wilczekstepowy napisał(a):  Ciekawe. On nie będzie wolał poczekać na Kliczkę? Mam pytanie. Jeżeli teraz podjąłby się tej walki to, co z walką z rodakiem? Przechodzi mu bokiem?

Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja. Pokonanie Wildera również może prowadzić do starcia z Kliczko. Władimir walczy 28 listopada, a więc w ringu pojawi się zapewne nie wcześniej niż w kwietniu/maju przyszłego roku. Jeśli miałoby dojść do walki Głazkow vs Wilder w styczniu to w sumie chyba nie przeszkadzałoby to w zorganizowaniu pojedynku Kliczko vs Głazkow np. w czerwcu. Wtedy wszystko zależy od rozstrzygnięcia pomiędzy Głazkowem a Wilderem.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Gogolius - 08-11-2015 02:34 PM

Jak Glazkow będzie walczył z Kliczko to straci mandatory do Kliczki, analogicznie do Jenningsa (tylko tutaj to było w drugą stronę, ale przepisy WBC są chyba jeszcze bardziej restrykcyjne niż IBF).
Kliczko może wtedy olać Glazkowa i unifikować z Wilderem albo walczyć z Povietkinem bez oglądania się na IBF.
Co ja gadam...przecież Kliczko w przyszłym roku nie będzie miał żadnego pasa... Wink


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wietnam - 08-11-2015 04:57 PM

Będzie miał wszystkie pasy w drugiej połowie roku 2016.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Joker - 08-11-2015 05:16 PM

Przecież Piczko obleci wpier*ol od Furego,po czym spotka się z Powietkinem i będzie andispiuted i andefided.

Oczywiście Tyson spotka się z Saszą,Biczko przeca nie jest nie pokonany.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wilczekstepowy - 09-11-2015 05:44 PM

Amerykanin Daniel Martz (14-2-1, 11 KO) będzie kolejnym rywalem świetnie zapowiadającego się pięściarza wagi ciężkiej Josepha Parkera (16-0, 14 KO). Pojedynek odbędzie się 5 grudnia w Hamilton w Nowej Zelandii.

23-letni Parker ma już zaplanowany także następny ringowy występ. 23 stycznia coraz wyżej notowany w światowych rankingach pięściarz skrzyżuje rękawice z leworęcznym Jasonem Bargmannem (25-11-2, 16 KO), który w ubiegłym roku spędził kilka tygodni w Polsce, sparując z Tomaszem Adamkiem. całość tutaj
Rywale nie z najwyższej półki. Wydaje mi się, że mogli by postawić na przeciwko Nowozelandczyka kogoś kto by był dla niego większym testem.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wietnam - 09-11-2015 11:27 PM

Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie zakontraktowania pojedynku mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej
Deontaya Wildera (35-0, 34 KO) z dobrze znanym polskim kibicom Wiaczesławem Głazkowem (21-0-1, 13 KO) . Do pojedynku obu pięściarzy może dojść 16 stycznia w Barclay Centre w Nowym Jorku. Negocjacje z obozem "Brązowego Bombardiera" potwierdził już menedżer Ukraińca, Egis Klimas.
"Bardzo chcemy tego pojedynku. To byłaby wspaniała walka dla całej wagi ciężkiej i mam nadzieję, że do niej dojdzie." - powiedział Klima


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Metzger - 10-11-2015 10:57 AM

(09-11-2015 11:27 PM)Wietnam napisał(a):  Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie zakontraktowania pojedynku mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej
Deontaya Wildera (35-0, 34 KO) z dobrze znanym polskim kibicom Wiaczesławem Głazkowem (21-0-1, 13 KO) . Do pojedynku obu pięściarzy może dojść 16 stycznia w Barclay Centre w Nowym Jorku. Negocjacje z obozem "Brązowego Bombardiera" potwierdził już menedżer Ukraińca, Egis Klimas.
"Bardzo chcemy tego pojedynku. To byłaby wspaniała walka dla całej wagi ciężkiej i mam nadzieję, że do niej dojdzie." - powiedział Klima

Dobór przeciwnika świadczy o tym, że team Wildera zaczyna powoli uświadamiać sobie, że przed Powietkinem nie da się uciekać w nieskończoność.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Gogolius - 10-11-2015 12:06 PM

Glazkov nie ma atutów na Wildera, dla Ukraińca ktoś taki jak Deontay to koszmar. Jak dla mnie czasówka na Ukraińcu.

W półciężkiej telenowela z eliminatorem IBF trwa, po Beterbijewach czy Hopkinsach tego świata, wydaje się że ostatecznie o prawo walki z Kovalewem stanie Karo Murat i Barrera. Ten drugi jest dla mnie faworytem, gdyby wygrał realizacja walki byłaby banalna bo zarówno Barrera jak Kovalev to Main Events.