Forum - BOKSER.ORG
Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Wieści z wyższych kategorii wagowych (/thread-2230.html)



RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Metzger - 29-08-2015 02:17 PM

Jak tak dalej pójdzie, to Dawejko zajdzie dalej niż Szpilka Wink 2 lata temu był bumem bez przyszłości, o którym dowiedzieliśmy się wyłącznie dzięki jego pochodzeniu. A teraz się okazuje, że może być z niego całkiem porządny średniak.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 29-08-2015 04:22 PM

Dawejko miał znakomity okres jako amator w wieku juniorskim. W 2008 (w wieku 18 lat) wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Meksyku. Jego bilans walk amatorskich to 56-12. Jest ciągle bardzo młody jak na HW, a ze swoja siłą fizyczną może być groźny dla każdego pomimo słabych warunków (jak kiedyś David Tua).


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Gogolius - 31-08-2015 07:37 PM

W niedzielę na gali Premier Boxing Champions w Corpus Christi na ring wróci były mistrz świata wagi super średniej Anthony Dirrell (27-1-1, 22 KO), który skrzyżuje rękawice z Marco Antonio Rubio (59-7-1, 51 KO).

Nie miałem pojęcia o tym pojedynku, a dla mnie jest stosunkowo ciekawy i chętnie go obejrzę. Kojarzy ktoś rozpiskę tej gali?
Walka w super średniej, czy Rubio nastraszy Dirrella, czy będzie łatwym skalpem na odbudowę? (W sumie to obaj się odbudowują).


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 01-09-2015 09:22 AM

Obydwaj są "po przejściach", ale Dirrell po porażce na punkty, a Rubio po nokaucie. Poza tym Rubio jest już chyba schyłkowy, więc dla mnie faworytem jest Dirrell. Ogólnie to po tej walce spodziewam się chaotycznej młócki. A na tej samej gali jest jeszcze rewanż McDonnella z Tomokim Kamedą o WBA w koguciej.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wilczekstepowy - 02-09-2015 01:45 PM

Luis Oritz wciąż bez rywala. Szkoda bo już myślałem, że wypaliło to ze Stiverne. Na plus jest to, że chce walczyć z kimś z pierwszej 15-tki rankingu WBA.

Dla przypomnienia:

Cytat:1 OFFICIAL CHALLENGER VACANT
2 TYSON FURY
3 LUCAS BROWNE I/C
4 FRES OQUENDO
5 SHANNON BRIGGS
6 BRYANT JENNINGS
7 ALEXANDER USTINOV
8 LUIS ORTIZ
9 MARK DE MORI
10 ANTONIO TARVER
11 ERKAN TEPER
12 JOSEPH PARKER
13 ANTHONY JOSHUA
14 ANDREY FEDOSOV
15 MATIAS ARIEL VIDONDO


Kto Waszym zdaniem wydaje się najbardziej realnym rywalem dla Ortiza?


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 02-09-2015 04:36 PM

Dawno nie przeglądałem rankingów federacji, ale przez ciebie Wilku wybuchnąłem śmiechem na pół stodoły, jak zobaczyłem, że na 9. miejscu jest niejaki Mark de Mori Big Grin


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Gogolius - 02-09-2015 08:32 PM

Powinien celować jak najwyżej, 1 OFFICIAL CHALLENGER VACANT wygląda na przeciętniaka Wink


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 02-09-2015 09:23 PM

Tego bombardiera nie zauważyłem Big Grin


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wit - 02-09-2015 09:36 PM

(02-09-2015 08:32 PM)Gogolius napisał(a):  Powinien celować jak najwyżej, 1 OFFICIAL CHALLENGER VACANT wygląda na przeciętniaka Wink

No-name, brałbym w ciemno.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 03-09-2015 09:01 AM

(02-09-2015 09:36 PM)BOKS napisał(a):  
(02-09-2015 08:32 PM)Gogolius napisał(a):  Powinien celować jak najwyżej, 1 OFFICIAL CHALLENGER VACANT wygląda na przeciętniaka Wink

No-name, brałbym w ciemno.

Ja bym tego gościa nie brał. To może być jakiś mało znany, ale groźny Kubańczyk. Doszedłem do tego metodą dedukcji. Jedno imię i dwa nazwiska wskazują na Latynosa, bo oni mają jedno nazwisko po ojcu, a drugie po matce np Jesus Soto Karass (właściwie Karaś, ale ś przerobili w Meksyku na ss). Głupkowate sztuczne imię OFFICIAL to poszlaka, że może chodzić o Kubańczyka, bo tam jest moda na dziwaczne imiona np. Odlanier, Yunier, Yunieski itd. Nazwisko po ojcu CHALLENGER jest ewidentnie pochodzenia anglosaskiego, podczas gdy VACANT jest chyba hiszpańskie. To też wskazuje na Kubę, gdzie jest spora grupa imigrantów z brytyjskich kolonii, którzy dotarli tam po I Wojnie Światowej. Np. ojciec Teofilo Stevensona nazywał się Teofilo Stevenson Patterson i pochodził z wyspy St.Vincent. Przy okazji był też wujem Floyda Pattersona.

Big Grin