Forum - BOKSER.ORG
Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Wieści z wyższych kategorii wagowych (/thread-2230.html)



RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 22-07-2019 08:31 PM

Obejrzałem dwie główne walki. Czudinow wydał mi się strasznie powolny i chociaż, według mnie, wygrał wszystkie rundy (2-3 minimalnie) to zaprezentował się dość przeciętnie. Maderna często odpowiadał, miał parę momentów, ale jednak nie stanowił żadnego zagrożenia.

Dużo ciekawsza, choć na bardzo średnim poziomie, była walka Magomeda Madijewa z Jewgienijem Terentiewem. Obaj zadali dużo mocnych ciosów, wiele rund było rzeczywiście mocno stykowych. Dla mnie ciut lepszy Madijew, aczkolwiek ta punktacja 99-92 zdecydowanie nie oddaje przebiegu walki. Twarda walka, miła dla oka, choć, jak wspomniałem, mocno średnia.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 23-07-2019 07:06 AM

Dla mnie najciekawszym bokserem gali był 22-letni Szachabas Machmudow w półśredniej. Walczył z dość znanym Tsiko Mulovhedzim z RPA. Machmudow go zdeklasował, chociaż mimo ciągłych wysiłków nie zdołał znokautować. W każdym razie ma kapitalną pracę nóg i szybkie ręce. Atakuje z doskoku długimi seriami, po czym odskakuje i przygotowuje kolejną akcję. Sam jest przy tym dość trudny do trafienia.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wietnam - 02-08-2019 08:24 PM

Bakole demoluje w 80 sekund ! Debiut u Hearna
wyborny, sędzia ratuję Perea'e przed ciężkim KO
Oj jest silny Kongijczyk , Wacha poskładał i teraz
na mocne zaplecze czołówki już wkracza.
A wypromował go Borek. Wink Smile


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - DevonPL - 06-08-2019 01:21 PM

Jestem w szoku, że Bakole tak błyskawicznie zdemolował Perea'ę. Kownacki męczył się z nim na punkty, a taki Martin kończy go w niecałe 100 sekund. W ciężkiej jest sporo ciekawych prospektów: Hrgović, Joyce, Yoka, Ajagba, Dobois, Kuzmin, Romanov, Dyczko i wielu innych. Za kilka lat nie będzie takiego Puleva, Powietkina czy Ortiza, ale w ich miejsce będą nowe twarze. Jak kiedyś się zamastwiałem, że w HW brakuje ciekawych bokserów, tak jest ich od pewnego czasu wysyp większy niż grzybów.

Słyszałem o aferze z Whyte'm i według mnie tacy bokserzy już nigdy nie będę u mnie w TOP 10.

Tak prezentuje się moje TOP 20 wagi ciężkiej:
1. Wilder
2. Fury
3. Ruiz Jr.
4. Joshua
5. Ortiz
6. Parker
7. Rivas - może wg. was za wysoko, lecz jest niedoceniany przez wielu i prawie pokonał koksiarza Whyte'a, co pokazuje jego jakość
8. Chisora
9. Kownacki
10. Joyce
11. Martin
12. Takam
13. Kabayel
14. Hrgović
15. Ajagba
16. Arreola - za wysoko wg. was ale wyrównana walka z Kownackim daje mu miejsce w TOP 20.
17. Bakole Illunga
18. Hunter
19. Kuzmin
20. Demirezen

Jak na razie nie dodaje Usyka i Gasijewa, bo nie mieli debiutu w HW.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 06-08-2019 11:36 PM

https://twitter.com/MatchroomBoxing/status/1158830205970112512?s=19
Swietny event na 13 września zaprezentował Matchroom. Uwielbiam takie karty, gdzie może nie walczą największe gwiazdy, ale za to można spodziewać sie kilku godzin wyrównanych i zaciętych boksów na wysokim poziomie.

Walka Roman - Achmadalijew to dla mnie mała perełka.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 07-08-2019 07:06 AM

(06-08-2019 11:36 PM)kubala1122331 napisał(a):  https://twitter.com/MatchroomBoxing/status/1158830205970112512?s=19
Swietny event na 13 września zaprezentował Matchroom. Uwielbiam takie karty, gdzie może nie walczą największe gwiazdy, ale za to można spodziewać sie kilku godzin wyrównanych i zaciętych boksów na wysokim poziomie.

Walka Roman - Achmadalijew to dla mnie mała perełka.

Mnie bardziej kręci walka Kuźmina z Hunterem, która dla obydwu będzie solidną weryfikacją. Stawiam na Rosjanina.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 31-08-2019 05:39 PM

W Australii Jeff Horn przegrał przez TKO9 z Michaelem Zerafą. Pozornie niespodzianka, ale właściwie nic dziwnego się nie stało. W półśredniej Horn był dość duży i dość silny. W średniej jest dość mały i dość słaby.

Bardziej zbulwersowała mnie informacja (poparta fotografiami), że na tej gali w Bendigo na skutek protestu organizacji feministycznych tabliczki z numerami rund w przerwach nosili faceci. Jak ten obyczaj dotrze do Polski, to chyba zapisze się do talibów.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wietnam - 31-08-2019 08:03 PM

Karma wraca do Horna za niepohamowaną radość
po zwycięstwie przez wałek nad Pacmanem. Nie
trawie gościa.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Gogolius - 31-08-2019 10:05 PM

Nie było tam żadnego wałka. Tongue Co do kobiet z tabliczkami to pół biedy, ostatnio w tv coraz trudniej dojrzeć bo kamery skupiają się na narożnikach Wink


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wietnam - 31-08-2019 10:33 PM

Nie mogę się zgodzić, kilka person pisało że
Pac przegrał bo był sporo mniejszy, było
kilka bliskich rund, no ale do jasnej ciasnej
nie można było ich przepchać dla Horna !
Nie robił tyle aby je wygrywać, Arum załatwił
ten Werdykt tak samo jak w pierwszej walce
Paca z Bradleyem. Wielu ekspertów miało
punktowo 1-2 są na to papiery.

Pacquiao na koniec walki są
na to papiery. Manny przyjął tą
decyzję spokojnie.