Forum - BOKSER.ORG
Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Wieści z wyższych kategorii wagowych (/thread-2230.html)



RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - szalonyAli - 21-08-2018 03:16 PM

Mamy turniej WSSB w jr ciężkiej. Na 99 procent wystąpi tam dwóch Polaków Główka i Master. Głowacki najwyższy czas na jakieś wyzwania. Po Usyku nie dość że rywale mierni to jeszcze forma też pozostawała dużo do życzenia. Traeba przyznać że Głowacki ma problem, gdy walczy z słabeuszami. Brak motywacji, nie przykłada się do treningów. I efekt Radczenko. Tutaj się pewnie zmotywujesz ale zaczyna od kroku w tył. Master w końcu pokazał potencjał. Z kalenga dał czadu. I takiego Masters chce się oglądać. Pozostali uczestnicy to podobno Wlasow, Dorticos, Briedis, coś było mówione o Tabitim i Lerenie. Współorganizatorem turniej jest Sauerland, więc pewnie wystąpi także Gevor. I w sumie taki skład mi odpowiada. Mam nadzieję że nie wepchna tutaj Betbijewa.

Pogłoski mówią że Master ma zawalczyć z Dorticosem. Ogólnie KUbanczyk to rywal zbliżony do Kalengi tylko level wyżej, zresztą pokonał Kalenge.Ale Master zrobił to szybciej i w lepszym stylu. Taki rywal by dla takiego Mateusza pasował. Chociaż zawsze istnieje możliwość ponownej blokady u Masters a wtedy to wiadomo, różnie może być.

Jednak w tym turnieju stawia się głównie na dobieranki. Więc prawdopodobnie to tylko pogłoski. Jesli tutaj do nich dojdzie. To chyba Briedis, Dorticos, Głowacki i Wlasov rozstawieni?


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - DevonPL - 21-08-2018 05:38 PM

Dobra wiadomość, ale od dawna spekulowano o tym i było wiadomo, że 3 kategorią wagową w 2 sezonie WSBB będzie kategoria Cruiser.

Liczę na Masternaka, że pokaże się z najlepszej strony. W Główkę jakoś nie wierzę po jego występie z Radczenką. Do do możliwej walki Masternak vs Dorcoitos. Jeśli Master nie przyjmie bomby od Dorcoitosa i będzie odpowiednio przygotowany taktycznie do pojedynku to może pokona Dorcoitosa. Wolałbym walkę Masternak vs Briedis. A z kim Główka, jeśli będzie Larena, to z nim chciałbym zobaczyć Główkę. Larena jest conajwyżej zawodnikiem TOP 20 i w turnieju będzie najsłabszym elementem.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 21-08-2018 08:38 PM

Nie no, Lerena jest chyba lepszym pięściarzem od Gevora, który też ma tam walczyć. Afrykanin prezentuje może siermiężny i nieprzekonujący boks, ale przecież jest całkiem nieźle wyszkolony technicznie i ciężko jest się do niego zbliżyć w ringu. Ja dalej mam ten problem jego pojedynku z Kalengą, albowiem cały świat traktuje to jako oszustwo i wałek, a dla mnie to tylko gospodarski werdykt po bardzo równej potyczce.

Dorticos wbrew pozorom może być jednym z ciekawszych przeciwników dla Mastera ze względu na układ stylów. Jeśli Mateusz pokaże jaja (a czasami mu ich wyraźnie brakowało) to powinien spokojnie wygrać dla punkty. Uważam, że walka z Briedisem byłaby dla niego koszmarem. Niech panowie zmierzą się w finale Wink

Głowacki ma się ponoć zmierzyć z Własowem. Trudna walka, lecz też jak najbardziej do wygrania przez Główkę. Tylko wiadomo, on musi coś więcej pokazać niż w ostatnich potyczkach. A czy go na to stać? Mam wątpliwości, tym bardziej, iż po sukcesie okazało się, że pomiędzy czupryną a oczami raczej hula wiatr.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Chapson - 22-08-2018 12:15 AM

Ja chyba coś przegapiłem. Skąd wiadomo, że akurat Głowacki z Własowem? I że obóz Rosjanina to zaakceptuje? Bo z tego co widzę na twitterze niektórzy biorą tę walkę za pewnik.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - DevonPL - 22-08-2018 10:32 AM

Głowacki z Własowem? Czarno to widzę, głównie przez kiepską dyspozycję w ostatnich walkach. Chyba, że przygotuje się na 100% to jest szansa na wygraną.

A Larena niedawno męczył się z Gołowaszczenką, który zalicza się do TOP 50. Być może puntacja nie do końca odzwierciedla to jak wyglądała. Chociaż spodziewałem się gładkiej wygranej na punkty Lareny.

Jeśli walki Głowacki vs Własow i Masternak vs Dorcoitos się odbędą to obstawiam, że Master i Własow przejdą dalej.

Gasijew rezerwowym w drugim sezonie WBSS.

Z Usykiem pokazał się z fatalnej strony, ale jakby wystąpił to zapewne znowu zameldował by się w finale, a tak nic niewiadomo.

Rusłan Fayfer kolejnym uczestnikiem.

Lista:
Mairis Briedis
Yunier Dorcoitos
Maksym Własow
Mateusz Masternak
Krzysztof Głowacki
Rusłan Fajfer

Rezerwowi:
Murat Gasijew


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 22-08-2018 11:18 AM

Chapson
Ja nie wiem. Dlatego napisałem, "że ma ponoć walczyć" z Własowem.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - DevonPL - 22-08-2018 11:42 AM

Kubala
Niewiem, a nie nie wiem.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - szalonyAli - 22-08-2018 02:06 PM

W sumie można był się spodziewać następnego Rosjanina. No czytam , że Gevor krok o turnieju i wcale mnie to nie dziwi. No więc jedno miejsce a więc Lerena lub Tabiti. O obu mówiono wczesniej w kontekście turnieju. Jednak Tabiti to Maywethear, więc moga się nie dogadać . W dodatku po co im w sumie Amerykanin , który nie jest jakoś specjalnie popularny. Tymbardziej , że monopol na organizację tunieju mają Rosjanie. Lerena , też w sumie może marudzić . Mam nadzieję , że do turnieju nie wejdzie Perez. Jego promotorem jest bodajże Hearn. Jakiś czas czemu Perez odrzucił ofertę walki chyba z Lereną, bo twierdził , że będzie miał ciekawszą ofertę w Europie . Czyżby ? Plus , że Betbijew nie wystąpi, za duże ryzyko . Lebediev by mógł , ale on ma inne plany


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 22-08-2018 02:08 PM

DevonPL
Co?? Big Grin


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Gogolius - 22-08-2018 02:23 PM

Osobno Devonie, osobno Wink

Czemu Beterbijew miałby wystąpić w turnieju cruiser, skoro boksuje w półciężkiej?
W pary nie za bardzo wierzę, myślę że będzie wybieranka jak do tej pory.
Perez to chyba nie ma szans, skoro w poprzednim rozdaniu przegrał w pierwszej walce.

W sumie to z jednej strony ten turniej mi się podoba bo Głowacki i Masternak dostaną dobrych rywali, ale z drugiej jakoś emocje po tym jak Usyk posprzątał kategorię są mniejsze.