Forum - BOKSER.ORG
Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Wieści z wyższych kategorii wagowych (/thread-2230.html)



RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 09-12-2017 03:13 PM

Na gali w Kemerowie (Syberia) Fiodor Czudinow wygrał jednogłośnie na punkty (119:110, 116:112, 117:111) niepokonanego wcześniej Ryana Forda z Kanady. Pierwsze 3 rundy były bardzo wyrównane. Potem lepszy technicznie Rosjanin stopniowo przełamał Forda i nawet krótko pachniało nokautem. Jednak silny fizycznie Kanadyjczyk nie dał się znokautować i wytrzymał do końca.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 09-12-2017 11:43 PM

Zaskakujące problemy DeGale'a w pojedynku o IBF w Londynie z Calebem Truaxem. Brytyjczyk był bliski porażki przed czasem w 5 rundzie i na półmetku wyraźnie przegrywa na punkty.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 09-12-2017 11:55 PM

Dziewiąta runda chyba najlepsza w jego wykonaniu. Na razie mam 6-3 dla Truaxa. Szkoda, że, po wałku Smith - Williams 2, nie mam wątpliwości, że na kartach sędziów jest wysoka przewaga Brytyjczyka.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 10-12-2017 12:04 AM

Bez wałka DeGale nie ma prawa wygrać tej walki na punkty. W 2 połowie idzie mu lepiej, ale cały czas jest w defensywie.

U mnie 116:112 Truax.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 10-12-2017 12:08 AM

Zgadzam się. Ja mialem 116-112 dla Truaxa, nie dawałem równych rund Amerykaninowi. Osobiście czekam na wałek, niestety. Chciałbym się miło zaskoczyć.

No proszę, brawo sędziowie!


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 10-12-2017 12:14 AM

Nie ma wałka. Jest zasłużone zwycięstwo Truaxa. Przede wszystkim jednak to DeGale był dzisiaj bardzo słaby. Bardzo nie pasował mu układ stylów (boxer vs swarmer), ale przecież Truax to pięściarz z dużo niższej półki, którego Anthony Dirrell rozwalił w 1 rundzie. Kompletne zaskoczenie. Może DeGale za dużo zbija?

Arnold Gjergjaj (chłop jak dąb, a jaja jak żołędzie) niespodziewanie znokautowany przez irlandzkiego grubaska (180 cm wzrostu, ok. 110 kg wagi) Seana Turnera. Irlandczyk w kwietniu br. uległ na punkty naszemu Kamilowi Sokołowskiemu.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 13-12-2017 01:28 PM

Po wielu próbach udało mi się w końcu wejść na transmisję z Brisbane walki Horn - Corcoran. Oglądam od 6 rundy. Walka wyrównana i an bardzo słabym poziomie. Jakby trochę lepszy Corcoran.

Rundy 8 i 9 dla Horna.

10 też dla Horna, a w 11 Corcoran poddany przez sędziego na skutek kontuzji łuku. Horn jako mistrz świata w takiej kategorii jak WW to grube nieporozumienie.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Gogolius - 13-12-2017 01:50 PM

Serio tę walkę zorganizowano w środę? (zupełnie mi uciekło)

Hugo, czym się objawiał ten słaby poziom? Horn nie chciał zrobić bitki w półdystansie? Jego to się fajnie ogląda.

Inna rzecz, że on ledwo zrobił wagę, dzień przed ważeniem miał aż 4 kg nadwyżki i zmieścił się z najwyższym trudem -> musiało się to odbić na jego formie.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 13-12-2017 02:14 PM

Walka była bardzo chaotyczna i bardzo dużo ciosów pruło powietrze. Było też dużo klinczów i przepychanek. Nie wiem, jak wyglądał początek, ale generalnie stroną nacierającą był Corcoran, Stylowo raczej swarmer, chociaż gabarytowo duży, równy Hornowi. Rundy 6 i 7 przyznałbym Brytyjczykowi, natomiast potem przewagę zyskał Horn, skutecznie kontrując rywala z dystansu i nie pozwalając na półdystans, w którym lepszy był Corcoran. Doznał on paskudnej kontuzji łuku, po 10 rundzie oglądał go lekarz, a w połowie 11 poddał sędzia. Moim zdaniem zbyt pochopnie, ale gdzieś przeczytałem, że inicjatywa wyszła od narożnika Corcorana. Generalnie walka na słabym poziomie technicznym i szybkościowym. Jak bym nie znał zawodników, to pomyślałbym że walczy 2 cepiarzy z półciężkiej.


RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 13-12-2017 07:22 PM

Po czwartej rundzie totalnie odpłynąłem, wydaje się, że dwóch przeciętniaków, do tego walczących bezpiecznie dla siebie. Nie wiem jak było dalej, ale Horna na pewno stać na więcej, Corcoran raczej dawał z siebie wszystko.
Niby nie spałem całą noc, ale jednak wcześniejsze walki Maya i Murdocka oglądało mi się całkiem przyjemnie. Szczególnie pojedynek Maya z Mesquitą, który stał na przyzwoitym poziomie z obu stron.

O 20:00 zacznie się ostatnia w tym roku gala Eddiego Hearna. Myślę, że warto spojrzeć, bo zaprezentuje się cała gama młodych ciekawych prospektów. Josh Kelly, Ted Cheeseman, Joe Cordina, Conor Benn czy Lawrence Okolie - choć przeciwnicy słabi, to dla nich chyba odpalę strema. Do tego pojedynek Katie Taylor, jedynej pięściarki, którą lubię oglądać i Martina Josepha Warda.

http://www.stream2watch.cc/streaming-television/united-kingdom/sky-sports-action-live-stream