Forum - BOKSER.ORG
Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO (/thread-2225.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Martin - 05-01-2015 06:53 PM

31 stycznia dojdzie do niezwykle ważnej walki pomiędzy naszym Krzyśkiem Głowackim, a Nurim Seferim reprezentantem Albanii. Jak wiecie zwycięzca tego starcia bardzo zbliży się do walki z mistrzem świata WBO Marco Huckiem - gdyż pojedynek ma status oficjalnego eliminatora. Co prawda nie ma gwarancji, że po zwycięstwie nad Seferim "Główka" dostanie walkę o pas, gdyż jest jeszcze Bellew, no ale podobno Brytyjczycy chcą mistrza zaprosić do UK by Huck mógł z Bellew stoczyć dobrowolną obronę. Wówczas ew. zwycięstwo nad Seferim będzie smakować jeszcze bardziej...

Kim jest Nuri Seferi?
To bardzo doświadczony bokser, stoczył na zawodowych ringach 42 walki, z czego 36 wygrał, ma 38 lat. Toczył już boje z kilkoma naprawdę dobrymi zawodnikami chociażby z......Huckiem, Bidenko, Popowem czy Bachtowem. Ostatnią walkę przegrał w 2008 roku, ale trzeba dodać, iż od czasu swej ostatniej porażki nie boksował z nikim znaczącym w CW.

Z racji tego, iż pojedynek ten odbędzie się w Polsce, jako walka wieczoru podczas gali Wojak Boxing Night w Toruniu, to lekkiego faworyta należy upatrywać w Głowackim. Jednak przed Krzyśkiem największe wyzwanie w karierze, czeka go niesamowicie trudna walka, ale uważam, że Seferi to gość spokojnie w zasięgu naszego reprezentanta.
Liczę na wielkie emocje i dobry boks w wykonaniu obydwu pięściarzy. Jak widzicie ten pojedynek?


RE: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Melvin - 05-01-2015 07:14 PM

Myślę że Głowacki powinien wygrać ten pojedynek,dużo będzie zależeć od taktyki i przygotowania fizycznego.Seferi to nie jest jakiś ułomek,lepszy niż wszyscy dotychczasowi rywale Głowackiego,ale według mnie należy się spodziewać wygranej punktowej Główki lub ewentualnie czasówki w końcowych rundach,choć bardziej skłaniałbym się ku decyzji,wszak Seferi to dość twardy chłop.Jestem ciekaw jaki będzie undercard tej gali choć raczej nie należy się spodziewać rewelacji w końcu ME to eliminator.


RE: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - redd - 05-01-2015 07:23 PM

Ciekawa walka. Seferi ma już swój wiek i dawno nie walczył z kimś, kto byłby wymagający. Widziałem go w kilku pojedynkach z bumami. Na pewno jest twardy, może nawet bardzo twardy, a do tego nastawiony ofensywnie. Być może walka z Głowackim jest dla niego ostatnią szansą, aby dopchać się do pojedynku o stawkę. Spodziewam się, że Albańczyk będzie optymalnie przygotowany i nastawiony na wojnę w ringu. Jego atutem jest na pewno doświadczenie i odporność na ciosy.

Głowacki jest pięściarzem, do którego mam mieszany odczucia. Gdy walczy ofensywnie, na pressingu, stara się stłamsić i przełamać rywala to jest to ok. Widać, że atak to jego "naturalne środowisko". Jednak, gdy stara się boksować, jak często Łapin od niego wymaga, to staje się jakiś taki nijaki w ringu. Zdecydowanie bardziej wolę oglądać Głowackiego w bardziej ofensywnym wydaniu. Do tej pory jego najmocniejszym rywalem był twardy Mabika i tam Krzysztof wypadł tak sobie. Jednak od tamtej potyczki minęło sporo czasu i Głowacki na pewno wyciągnął wnioski. Seferi zdaje się, że to jeszcze półka wyżej niż Mabika...

Układ stylów jest bardzo ciekawy i zapowiadający ringową jatkę. Myślę, że Głowacki może przeważać, może mieć kilka pkt przewagi na półmetku, ale jestem bardzo ciekaw jak zniesie kondycyjnie późniejsze starcia, jak się zachowa z rywalem, który będzie na niego cały czas naciskał. Moim faworytem 60:40 jest Głowacki i obstawiam jego punktowe zwycięstwo, aczkolwiek w ringu powinno być ciekawie... Młodość weźmie górę nad doświadczeniem.


RE: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Sander - 05-01-2015 07:31 PM

Krzysztof już od dawna w treningu, pewny siebie i tego, że wygra, miałem okazję z nim porozmawiać 2-3 tygodnie temu. Seferi jest twardy, lubi się pobić. Głowacki również podoba mi się tylko wówczas jak idzie w remizę, do boksowania to on się nie nadaje. Walka u siebie, rywal nie z najwyższej półki, musi to Główka wygrać. A następnie czy to Bellew czy to Huck, to i tak walka życia.


RE: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Martin - 06-01-2015 10:35 AM

"Amerykanin Andres Taylor (21-7-2, 8 KO) jest jednym z głównych sparingpartnerów Krzysztofa Głowackiego (23-0, 15 KO) w czasie przygotowań do walki z Nurim Seferim (36-6, 20 KO). [...] Taylor w przeszłości miał już okazję gościć w Polsce przy okazji sparingów z Arturem Szpilką przed pojedynkiem z Brianem Minto."

"Na gali w Toruniu wystąpią także Ewa Piątkowska (5-0, 4 KO), Maciej Miszkiń (15-3, 4 KO), Marek Matyja (7-0, 2 KO) i Piotr Gudel (2-1, 0 KO), którego czeka starcie z doświadczonym Krzysztofem Rogowskim (9-11, 4 KO)."

ringpolska.pl


RE: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Hugo - 06-01-2015 09:48 PM

Dla mnie faworytem jest Głowacki, ale tylko z racji walki na polskim ringu. Na neutralnym stawiałbym lekko na Seferiego z uwagi na doświadczenie i większą stabilność formy. Krzysztof jest w swoich walkach bardzo nierówny, co jest pochodną nie najlepszej techniki przy jednocześnie silnym ciosie. Jak dobrze trafi to jest nokaut, ale jak nie trafi to na punkty jest mordęga i niepewność.


RE: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Martin - 30-01-2015 05:02 PM

No panowie jutro walka, zbliżają się emocje, pięściarze już po ważeniu:

Głowacki - 89,2 kg
Seferi - 90 kg


A reszta wygląda tak:

Ewa Piątkowska (62,1 kg) - Sabrina Giuliani (63,45 kg)
Marek Matyja (79,4 kg) - Stjepan Bozic (75,4 kg)
Piotr Gudel (56,7 kg) - Krzysztof Rogowski (56,7 kg)
Maciej Miszkiń (77,35 kg) - Dmitrijs Ovsjannikovs (77,4 kg)


RE: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Gogolius - 30-01-2015 05:16 PM

O ktorej gala?

Ja chetnie obejrze Piatkowska,fajnie ze po Guzowkiej i Rylik mamy co ogladac w kobiecym boksie.

Dobrze by bylo jakby Glowacki wygral, bo Bellew jest ewidentnie w zasiegu. No ale nie wiadomo.

Wasilewski mowil, ze dolozyli do gali kilkaset tysiecy zlotych, ale walka u siebie to szansa dla Glowackiego a caly event to forma inwestycji w polskiego boksera.

Jednoczesnie Yale zablokowal mozliwosc wywiadow orga, wojenka trwa.


RE: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Wietnam - 30-01-2015 06:25 PM

Kto to jest Yale??


RE: Głowacki vs Seferi - eliminator WBO - Melvin - 30-01-2015 06:26 PM

Taki nick ma Wasilewski na RP.