Forum - BOKSER.ORG
Tajemnicze walki bokserskie - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Tajemnicze walki bokserskie (/thread-2118.html)



Tajemnicze walki bokserskie - saliman1 - 24-11-2014 02:15 PM

Uensal Arik, gdy przystępował 15 czerwca 2013 r.do walki ze Slavisą Simeunovicem mógł się pochwalić świetnym rekordem. 18 zwycięstw, wszystkie przed czasem, tylko jedna porażka w pierwszej zawodowej walce i pas IBF International wagi superśredniej. Co można było powiedzieć o jego rywalu z Bośni i Hercegowiny? Typowy bum. Wygrał 4 razy z jeszcze gorszymi rywalami niż on sam, przegrał 6 razy (5 przed czasem) w tym min. z Przemysławem Opalachem. Co jest takiego ciekawego w tym pojedynku? Otóż Simeunovic nie tylko nie dał się znokautować, ale wypunktował tureckiego prospekta jednogłośnie na dystansie 8 rund! Czy był to początek nowych bokserskich narodzin Bośniaka? Nie. Poprawił sobie rekord odprawiając kilku słabiaków, ale ze wszystkimi poważnymi rywalami (Feigenbutz, Magomedov, Roamer Angulo) nie dotrwał dłużej niż do 2 rundy...Nie mam pojęcia jakim cudem ta walka skończyła się takim rezultatem. Arik musiał chyba mieć kontuzję obu rąk i nóg, żeby przegrać z takim bokserem i to na punkty! Niestety. W internecie nie ma żadnego materiału z walki. Ale to nie jest jeszcze takie dziwne. Ja nie znalazłem żadnych informacji o tej walce poza suchymi rezultatami wziętymi pewnie z boxreca. Żadnych relacji, opisów, nic. Uensal Arik to bokser promowany przez Ahmeta Oenera, więc jakieś zainteresowanie powinno towarzyszyć jego walkom. Znacie inne przykłady takich podejrzanych pojedynków?


RE: Tajemnicze walki bokserskie - Martin - 24-11-2014 05:48 PM

Czasem zdarza się, że pięściarze walczą z mniej (paluszek Haye'a) lub bardziej (jednoręki Chambers) poważnymi kontuzjami, ale się tym nie chwalą. Może w przypadku, który opisujesz mieliśmy do czynienia z jakimś urazem Arika?


RE: Tajemnicze walki bokserskie - saliman1 - 24-11-2014 06:04 PM

Być może. Mnie po prostu zastanawia to, że nigdzie nie ma żadnych informacji o tej walce. Wydaje mi się, że chociaż niemieckie media powinny poinformować o takiej sensacji. Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak jakaś teoria spiskowa, ale niektórzy bokserzy walczący w Niemczech np. Baker Bakarat, Jonathan Pasi czy Mounir Toumi wciąż mają w rekordach walki, które odbyły się tylko na papierze.