Forum - BOKSER.ORG
Terminologia bokserska - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Terminologia bokserska (/thread-2095.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Terminologia bokserska - KrychuTMT - 25-12-2015 04:25 PM

Double- end bag


RE: Terminologia bokserska - Joker - 25-12-2015 05:09 PM

z której spierdolił Ward
byle GGG do niej nie przeszedł
Takie wyjaśnienie
*
Oj Wietnam,dobry żart, następny proszę Smile


RE: Terminologia bokserska - Krzych - 25-12-2015 08:49 PM

Po polsku gruszka refleksówka, przynajmniej w sklepachSmile


RE: Terminologia bokserska - Wilczekstepowy - 17-01-2016 10:33 PM

Wildera określa się sluggerem ofensywnym. Jak to rozumieć? Bo ja nie rozumiem. Tongue Czeka na ten jeden jedyny cios ale przy okazji sam inicjuje akcje zaczepne?


RE: Terminologia bokserska - Gogolius - 18-01-2016 10:44 AM

Nie czyta się pierwszych postów w temacie Wink

Slugger to zawodnik, który jednym ciosem wygrywa walki, bazuje na sile ciosu.
Slugger ofensywy aktywnie szuka tego ciosu - jak Wilder, który aktywnie porusza się po ringu, bada dystans lewym po czym wyprowadza albo bezpośrednią prawą bombę, albo kombinację lewy-prawy kończący.

Przykładem sluggera defensywnego jest Stiverne - on z kolei czai się za podwójną gardą, daje się wyszumieć rywalowi i odpowiada jedną potężną kontrą (jak w drugiej walce z Arreolą).

Oba przypadki to takie wyjątki od reguły, bo zazwyczaj niższi zawodnicy (jak Stiverne) są ofensywnymi sluggerami, gdyż mając słabe warunki fizyczne muszą sami skracać dystans i szukać ciosu, natomiast ci wyżsi najczęściej czekają na nadchodzącego rywala.



Do defensywnych sluggerów zaliczam też np Juana Manuela Marqueza, ale on już nie jest taki klasyczny (trochę w nim jest boxera).


RE: Terminologia bokserska - Wilczekstepowy - 18-01-2016 10:55 AM

Faktycznie w pierwszym temacie było tam napisane czarno na białym. Wink Ja jednak zapamiętałem jedynie to, że slugger to gość z silnym ciosem czekającym na znokautowanie rywala.

W każdym bądź razie, gdybyście mnie nie powiedzieli, że Wilder to slugger ofensywny to bym myślał, że to swarmer. Big Grin Dopiero w walce ze Szpilką wyglądał mi na sluggera. Wink


RE: Terminologia bokserska - Gogolius - 18-01-2016 11:23 AM

Swarmer to Chisora albo Arreola choć w w cięższych kategoriach jest ich mało. Za to w tych lżejszych chyba 60% bokserów to swarmerzy Big Grin


RE: Terminologia bokserska - Wilczekstepowy - 20-09-2016 08:57 AM

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego podczas niektórych walk podaje się punktację bodajże, co 3 rundy a podczas innych - w większości - nie? Czy to jest jakaś ustalona zasada, która z czegoś wynika? Czy też zależy od organizacji dla której się walczy? A może to widzimisię organizatorów?

Powiem Wam, że wolałbym aby podawanie wyniku przebiegu pojedynku było jawne nawet, co rundę. Tak to się odbywa w większości dyscyplin sportowych. W siatkówce czy koszykówce wszyscy widzimy, co i jak ale nawet w innych pojedynkach sportów czy sztukach walki większość jest klarowna, w dżudo czy zapasach nie musimy się domyślać, kto prowadzi bo punktacja jest jawna i wyświetlana na tablicy.

Takie zasady "skrytości" funkcjonują niestety raczej tylko w tych najbardziej brutalnych sportach, jak kick-boxing, boks czy mma.


RE: Terminologia bokserska - rambo7003 - 20-09-2016 10:09 AM

Federacja WBC ma taki przepis, że ogłaszają punktacje co 4 rundy. Inne tego nie robią.


RE: Terminologia bokserska - Wilczekstepowy - 20-09-2016 11:12 AM

Dzięki Rambo, dobrze wiedzieć. W sumie to narzeka się na tą WBC ale zdaje się, że stara się w wielu wypadkach być taką najbardziej w porządku organizacją w tym bokserskim światku. Wink