Forum - BOKSER.ORG
Guillermo Rigondeaux - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Guillermo Rigondeaux (/thread-209.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Guillermo Rigondeaux - kubala1122331 - 15-09-2016 05:17 PM

Dla mnie Flores to bokser w każdym aspekcie przeciętny. Dzięki temu, że jest wysoki pokonał słabego Escandona, nic wielkiego nie prezentując. Rigondeaux powinien się po nim gładko przejechać, nie zdziwię się, jeśli Kubano wygra przed czasem.


RE: Guillermo Rigondeaux - Gogolius - 30-11-2016 04:04 PM

Geniusz chce walki z Łomaczenko:
- Mówisz, że chcesz walczyć z najlepszymi i chcesz być szanowany przez swoich ludzi. Udowodnij to! - stwierdził Kubańczyk.

"Szakal", czempion WBA w kategorii super koguciej, proponuje, aby potyczka z Łomaczenką odbyła się w umownym limicie wagowym. Szanse na bezprecedensową walkę dwóch dwukrotnych mistrzów olimpijskich wydają się jednak małe. Promujący Ukraińca Bob Arum stwierdził już, że byłby to "gów***ny pojedynek".

Na portalu społecznościowym Rigondeaux wypomniał Arumowi, że ten nazwał go nudnym, kiedy pięściarz z gorącej wyspy pokonał w 2013 roku uznawanego wówczas za jednego z najlepszych zawodników globu Nonito Donaire'a.

- Wygrałem z Donaire'em, a Arum stwierdził, że jestem nudny. Łomaczenko pokonał uciekiniera [Nicholasa Waltersa] i jest nazywany Matriksem - oznajmił.

- Wygląda na to, że w boksie musisz być biały, żeby mówiono o tobie Matrix. Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek nazywał tak Floyda, Warda czy nawet mojego dobrego kolegę Crawforda - dodał.


RE: Guillermo Rigondeaux - Metzger - 30-11-2016 04:32 PM

Rigo musi być naprawdę w kiepskiej sytuacji skoro posunął się do pisania twitów po ukraińsku oraz sięgania po kartę rasizmu. Żenujące zachowanie. Z jednej strony to smutne, że taki geniusz nie może zadomowić się w medialnej pierwszej lidze, ale z drugiej strony po części sam sobie jest winien.Skoro już walczy w niewidowiskowy sposób, to musi się pogodzić, że nie będzie zarabiał milionów i szukać innych rozwiązań.

Np.:
- walczyć co 4 miesiące, a nie co 8;
- jeżeli gwiazdorzy go olewają, to walczyć z tym, kto się zgłosi (lepiej walczyć ze średniakiem niż siedzieć na dupie);
- dążyć do unifikacji (nawet kosztem swojej gaży - każdy kolejny pas będzie zwiększał jego siłę przetargową);
- być może uczynić z Miami swoją bazę - może chociaż kubańscy emigranci będą przychodzić na jego gale.

A tak w ogóle, to myślę, że lepiej dla niego byłoby gdyby nigdy nie przechodził na zawodowstwo. Do czterdziestki klepałby złote medale na olimpiadach i wszystkich możliwych turniejach i żyłby sobie spokojnie jak pączek w maśle.


RE: Guillermo Rigondeaux - Martin - 30-11-2016 05:29 PM

Do walki pewnie nie dojdzie ale gdyby to Łomacz nokautuje "geniusza".


RE: Guillermo Rigondeaux - Gogolius - 30-11-2016 06:06 PM

Hejter : <


RE: Guillermo Rigondeaux - TomaszX - 30-11-2016 08:43 PM

Obecnie to różnica 2 kategorii wagowych,walka bez sensu.


RE: Guillermo Rigondeaux - Joker - 30-11-2016 08:55 PM

Kolejny czarny duren.


RE: Guillermo Rigondeaux - redd - 30-11-2016 09:29 PM

Zamiast biadolić i pieprzyć bzdury (ksywkę "Matrix" posiada Andre Dirrell, który... jest czarnoskóry) Rigo mógł zadawać ciosy, gdy pokazywała go większa telewizja. Ja rozumiem boks dla koneserów, sweet science, geniusz defensywny, itp, itd, ale to co odstawił w walkach z Agbeko i Francisco, to nie dało się na to patrzeć. Mając miażdżącą przewagę w skillach i szybkości zadowalał się minimum, boksując tak, jakby na drugi dzień miał stoczyć dwa kolejne pojedynki. Łomaczenko pokazuje świetnie zbalansowany boks pomiędzy skuteczną defensywą i ofensywą, potrafi przycisnąć i złamać swoich rywali, co może podobać się kibicom i to nie tylko tym najbardziej hardcorowym.


RE: Guillermo Rigondeaux - Krzych - 30-11-2016 10:46 PM

Rigo już jest chyba na oucie. Miał swoje 5 minut po pokonaniu Donaire, ale to jak potoczyła się jego kariera po tej walce to jakaś tragedia. Teraz może sobie pogadać, ale to tyle, zniknął z obiegu. Ze sportowego punktu widzenia bardzo bym chciał zobaczyć walkę Rigo-Loma, ale to jest mało prawdopodobne. Tym bardziej teraz jak już waga zaczyna być problemem, Rigo nawet nie chciał pełnego 126, a Loma jest już w 130 i mówi się o walce z Pacquiao w 135.


RE: Guillermo Rigondeaux - Joker - 30-11-2016 11:03 PM

Swietny post @redd,czysto w punkt.