Forum - BOKSER.ORG
Prawdziwy Polski Ciężki. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks zawodowy w Polsce (/forum-13.html)
+--- Wątek: Prawdziwy Polski Ciężki. (/thread-198.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - Jerome - 17-01-2012 11:15 PM

@Adammobp
Kazdy piesciarz przeciez boksuje z nadzieja ze zostanie mistrzem, a to kto o tym mowi to nie wazne. Artur w glebi siebie napewno wie ze nie jest jeszcze gotowy na Braci. Ma warunki, samozaparcie, bombe w obu rekach i psychike zabijaki i tylko ciezkie treningi i dobre walki z czolowka mu zostaly. Na wszystko ma czas. Wierze w niego z calego serca. Czas pokaze ile jest naprawde wart.


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - Hugo - 18-01-2012 12:15 PM

Dla mnie jedynym prawdziwym polskim ciężkim jest Mariusz Wach. Ma doskonałe warunki fizyczne i silny cios. Robi postępy i wierzę, że trafi do czołówki HW. Pozostałym polskim bokserom brakuje warunków (Adamek, Sosnowski, Szpilka) lub charakteru (Wawrzyk).


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - Jerome - 18-01-2012 09:36 PM

Dla mnie Szpila jest co najmniej takim samym ciezkim jak Wach. Jest nizszy ale sory, Marciano mial 178, Tyson tez niewiele wiecej wiec co tam wzrost. Liczy sie psychika, cios i umiejetnosci. Ale Wach tez nie jest zly, tylko ze na tle innych duzych drewniakow (helenius, fury) i duzych/innych (wilder) jest dosc stary. Musi obczaic moent na title shoot bo za pozno to lipa a za wczesnie jeszcze gorzej.


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - Figg - 19-01-2012 03:22 PM

Nasz prawdziwy, polski, potencjalny ciężki, stoi sobie tutaj na olimpijskim podium, obok niejakiego Claya, osiemnastolatka z Louisville:

[Obrazek: ali19602106436i.jpg]


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - Adammobp - 19-01-2012 06:24 PM

I tylko żałować, że w tamtych czasach nasi bokserzy zaczynali kariery w boksie amatorskim i kończyli kariery w boksie amatorskim...


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - Jerome - 19-01-2012 07:21 PM

Piękny widok Wink


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - MasterG - 23-01-2012 02:20 PM

Bo wtedy boks amatorski stał na wiele wyższym poziomie, coś znaczył.


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - AdamekFightPL - 25-01-2012 02:33 PM

@Hugo

Według twojego rozumowania prawdziwym ciężkimi w obecnej HW jest Wach,Helenius,Price,Wilder,Fury,Dimitrenko i oczywiście bracia Kliczko bo mają super warunki fizyczne? a Chambers,Arreola,Povetkin,Adamek,Haye,Solis,Pulev,Bojcow,Chagaev itd... to pompowani cruiserzy? Mike Tyson to chyba był nawet półciężki. Wach jest dobrym zawodnikiem, ale według mnie co najmniej o klasę słabszym niż Adamek. Mariusz tak na prawdę na razie nie pokazał na co go stać. Walka z McBridem dała mu dużo pewności siebie, ale kim był Kevin w walce z Wachem? już w walce z Adamkiem McBride to był żywy worek treningowy ważący 130kg. Wach nikogo znaczącego nie pokonał w HW nawet z TOP20... teraz będzie się bił z Tyem Fileldsem zawodnikiem, który ma chyba najbardziej napompowany rekord w historii boksu.... Ten gość poza wielkimi gabarytami nie prezentuje NIC a Wach jako zawodnik przymierzany do walki o pas zamiast walczyć z kimś chociaż z top20 woli dalej obijać bumów. Przecież jak by Adamek walczył z takimi zawodnikami przed starciem z Witalijem to byście go poszczuli ładnie...


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - Ramzes - 26-01-2012 12:26 PM

Cytat:Według twojego rozumowania prawdziwym ciężkimi w obecnej HW jest Wach,Helenius,Price,Wilder,Fury,Dimitrenko i oczywiście bracia Kliczko bo mają super warunki fizyczne? a Chambers,Arreola,Povetkin,Adamek,Haye,Solis,Pulev,Bojcow,Chagaev itd... to pompowani cruiserzy? Mike Tyson to chyba był nawet półciężki. Wach jest dobrym zawodnikiem, ale według mnie co najmniej o klasę słabszym niż Adamek.

Masz racje i zarazem nie maszWink. Po pierwsze, określenie "prawdziwy ciężki" lub "naturalny ciężki" jest prawidłowe. W pierwszej kolejności wymieniłeś zawodników, którzy mają powyżej 190 cm wzrostu. Ale to nie to czyni ich ciężkimi. Natomiast jeżeli chodzi o Tysona, to wieku 16 lat ważył 80 kg, więc nie sugeruj się wzrostem, Tyson to "naturalny ciężki". Twój idol Tomek Adamek, w wieku 21 lat, ważył 72 kgBig Grin Chambers,Povietkin,Solis,Chagaev to zawodnicy, którzy naturalnie oscylują w graniach wagi ciężkiej. Nawet Chambers, który potrafi wnieść na wagę 94 kg, ale to jego waga. Povietkin, Chagaev,Solis, Chambers to zawodnicy, którzy byliby faworytami w walce z Adamkiem. Trzej pierwsi Panowie, są wybitnymi amatorami. Adamek to nawet nie pompowany cruiser, ale półciężki. Co widać po jego budowie czyli: wąska klatka piersiowa, masywne nogi, wąskie barki, wypchany brzuch. Ja pamiętam Adamka z amatorki i pierwszych występów zawodowych, więc śmiać mi się chce, jak ktoś łyka ten kit o kłopotach z wagą. Teraz o Wachu. Przyjmijmy, że Tomek jest pompowanym, ale dobrym cruiserem. Wach nie wiem czy jest nawet przeciętnym ciężkim. Musiałby zaboksować i wygrać z takim Walkerem, Z.Lawrencem, żeby taki status otrzymać. Do czego zmierza, dla mnie dobry cruiser, powinien zlać, przeciętnego ciężkiego, jakim wg mnie jest Wach. I tutaj masz racje, Tomek jest o klase lepszy od Wacha. Lał Wacha w sparingach jako półcieżki i zrobiłby to teraz. Może nie byłoby KO, ale na bank, do jednej bramki dla Tomka. A te wszystkie śmieszne informacje o wadze Tomka, to włóż między bajki. Tomek między walkami w LHW NIGDY nie miał problemów. Szukali rozwiązania w słabszej kategorii wagowej, jaką wtedy była junior ciężka. W LHW Tomek mógł zostać skończony. Zobacz kto wtedy tam boksował. Chwała, że Tomek zarobił w HW i zdobył tytuł w CW. Nie pokonał nikogo szczególnego w HW, a dostał walkę o tytuł po układzie. Taka sama sytuacja była w LHW, boksował o vacant WBC z "no name" Briggsem. Wracając do HW, to można mu zaliczyć walkę z otyłym Areollą. Tomek nie jest wybitnym mistrzem. Ale wpływa na wyobraźnię, takich młodych ludzi jak TY. Może to i dobrze. Dla mnie definicja "Mistrz" to Hopkins,Lewis,Ali, Ward,Marquez, itp. Czyli zawodnicy, którzy walczyli z całą czołówką swojej wagi i zdobyli tytuł. Tomek tylko zapisał się w kartach, jako jeden z Wielu i tyle. Pozdrawiam.
ps. Pamiętaj, że Tomek bronił pasa(junior ciężka) z boomemBig Grin....i nie boksował z Herosami w HW. Nie licząc Kliczki.


RE: Prawdziwy Polski Ciężki. - szansepromotions - 26-01-2012 02:13 PM

Zgadzam się prawie do całości , oprócz końcówki , Bell(bez pasa walka co prawda ) i Banks to byli zawodnicy z rankingu the ring więc tak źle nie było, no chyba ,że chodzi Ci o Gunna