Forum - BOKSER.ORG
Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09) - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Punktacja Walk (/forum-32.html)
+--- Wątek: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09) (/thread-1971.html)

Strony: 1 2


RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09) - kubala1122331 - 10-08-2014 04:16 PM

saliman1
Większość rund mocno wyrównanych i dla mnie werdykt 98-92 jest po prostu za wysoki, ale możliwy, jeśli przyjmiemy zasadę, że Rossy'emu dajemy tylko rundy, które wyraźnie wygrał, a Ukraińcowi wyrównane i w których jest lepszy. A to nie powinno tak być. Trzeba mieć sporo złej woli, żeby wypunktować aż tak wysokie zwycięstwo Ukriańca i jest to po prostu, dla mnie, skandal. Nie napisałem też nigdzie, ze werdykt dla Slavy jest wałkiem, ale w moim odczuciu wygrał Rossy.
Obejrzę tą piątą rundę, a najpierw to sprawdzę w zeszycie punktacje, bo mogłem zwyczajnie rundy pomylić Smile


RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09) - Sander - 10-08-2014 04:30 PM

@kubala widzę wszedłeś na wyższy level Tongue
Pakmiętam jak ja się tu pojawiłem i czytałem, że @redd czy @BMH mają punktacje w zeszycie... szczena opadała z wrażenia Big Grin


RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09) - kubala1122331 - 10-08-2014 09:13 PM

Obejrzałem raz jeszcze tą walkę na spokojnie i po spaniu i punktacja niech zostanie jaka jest. Faktycznie ta 5. runda może należała do Głazkova, był skuteczniejszy, ale np. 7. rundę dałbym Rossy'emu. Wrażenia podobne jak za pierwszym razem. Walka bliska remisu i 98-92 to cios dla sportu Tongue Tak naprawdę w tej walce najchętniej zrobiłbym jak Mastrangelo, dałbym wszystkie rundy wyrównane oprócz dwóch ostatnich i jestem ubezpieczony Smile

Sander
Jeszcze takiego ze wszystkimi spisanymi punktacjami nie mam, raczej chodziło mi o zeszyt, który akurat był pod ręką i zapisywałem w nim punktacje z dzisiejszej nocy Big Grin Ale poważnie zastanawiam się nad zestawieniem wszystkich w jednym miejscu. Bo jakby nie daj Boże to forum przestało kiedyś istnieć, to szkoda by było wszystko stracić. Jak kiedyś może będę stary, to otworzę taki zeszyt i będę sobie przypominał walki Big Grin


RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09) - Matys - 10-08-2014 11:14 PM

Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy
1. 9 10
2. 9 10
3. 9 10
4. 9 10
5. 10 9
6. 10 9
7. 9 10
8. 10 9
9. 10 9
10. 10 9
----------
95-95

Głazkow się solidnie przereklamował po zwycięstwie nad przereklamowanym Adamkiem, a Rossy zrobił niezłą formę, jak sam mówi od pół roku zajmuje się tylko boksem i to wystarczyło by sprowadzić niektórych na ziemię Wink Wielkiego zaskoczenia nie ma, bo przecież w walkach ze Scottem czy nawet Wilsonem Ukrainiec prezentował się przeciętnie. Spokojnie można dać mu zwycięstwo, bo np. pierwsza czy siódma runda były wyrównane, ale mi wyszedł remis.


RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09) - redd - 11-08-2014 04:58 PM

Rossy vs Głazkow
1.10-9
2.9-10
3.10-9
4.9-10
5.10-9
6.9-10
7.10-9
8.9-10
9.9-10
10.9-10
---
94-96

Dla mnie sprawa po części jest jasna. Rossy był lepszy niż można było się tego spodziewać. To już nie ten słabiak z prizefightera, który mordował się ze spasionym Walkerem bez kondycji, czy dostał lanie od Omdleja. Tak jak @Matys napisał, facet wziął się za boks na poważnie i widać tego efekty. Co do Głazkowa - jak czytałem komentarze po walce to sądziłem, że może był bez formy, że olał przygotowania, zlekceważył rywala. Jednak kłóciło się to z komentarzami trenera Głazkowa Johna Davida Jacksona, który mówił że Ukrainiec trenował bardzo ciężko do tej potyczki. Właśnie obejrzałem walkę i stwierdzam, że Głazkow był dobrze przygotowany. W swojej karierze miewał problemy kondycyjne, zdarzało mu się zwalniać w drugiej połowie dystansu, a tutaj przyśpieszył w końcówce i nie wyglądał na zmęczonego. Świadczy to o dobrym przygotowaniu. Więc dlaczego Głazkow wypadł tak przeciętnie w pierwszych 6 rundach? Dla mnie odpowiedź brzmi jasno: Rossy nie pasował mu stylowo. Jeżeli Ukrainiec walczy z bokserem, który potrafi boksować na wstecznym, jest aktywny, wyprowadza wiele ciosów to po prostu wypada blado - za długo zastanawia się nad atakiem, brakuje mu kombinacji, brakuje mu balansu, brakuje mu przyśpieszeń - tę nieporadność widać było ze Scottem, z Rossym było tak samo. Dopiero jak Derrick opadł z sił, zwolnił, przestał wyprowadzać sporo ciosów, a jego mobilność spadła wtedy Ukrainiec uzyskał przewagę. Co do samej walki - jak dla mnie remis, albo zwycięstwo Głazkowa to najlepsze rozstrzygnięcia.

Co do walki Adamek vs Głazkow, to nie ma co wyciągać daleko idących wniosków odnośnie walki z Rossym, bo:
- Adamek stylowo pasował Głazkowowi
- Adamek zawsze był przeceniany w HW
- Adamek był sporo po swoim prime cruiserem z nadbagażem kilogramów
Poza tym, postawię może zaskakującą tezę, ale tak przygotowany Rossy nie musi być wcale gorszy od Tomasza, lub jest niewiele gorszy.


RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09) - Sander - 12-08-2014 05:34 PM

Walka Głazkowa z Adamkiem mocno zamazała obraz Ukraińca. Tomasz był mniejszy, sporo starszy, bez ruchliwości, krótkie ręce, słaba obrona - wręcz ulepiony dla Głazkowa. Przy Polaku Głazkow wydawał się duży i silny, a na tle Rossy'ego czy Scotta siłą i warunkami absolutnie nie imponował. W ogóle ciężko znaleźć w jego boksie jakiś element w którym jest bardzo dobry. Co do tej walki, to długo była bardzo wyrównana, ale co ciekawe Głazkow w ostatnich rundach przyśpieszył i był zdecydowanie żwawszy niż w pierwszych rundach. Mam identyczną kartę jak @redd. Wyższa wygrana niż 96-94 jednego z nich, jest dla mnie werdyktem nieoddającym przebiegu walki.

Głazkow vs Rossy
1.9-10*
2.10-9
3.9-10
4.10-9*
5.9-10
6.10-9*
7.9-10*
8.10-9
9.10-9
10.10-9
- - - - - -
96 - 94 Głazkow