Forum - BOKSER.ORG
TOP 20 HW Ranking by @redd - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: TOP 20 HW Ranking by @redd (/thread-1948.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - redd - 12-09-2014 12:55 PM

Aktualizacja:

Luis Ortiz pewnie zdemolował Kayodego w walce o pasek WBA Interim. Nie przeceniam tego zwycięstwa. Nigeryjczyk to tylko napompowany cruiser, bez specjalnych atutów na wagę ciężką. Po prostu średniak. Jednak Ortiz zrobił swoje i pokazał, że z jego siłą trzeba się liczyć.

Zdecydowałem się awansować Kubańczyka, aż o 3 pozycje, z 20 na 17. Przeskakuje Pricea (lepszych rywali miał David, ale Ortiz nie zaliczył takich wpadek), Adamka, Solisa (kiepska forma od dłuższego czasu i słaba ostatnia walka). Thomspona w rankingu nie ruszałem, bo mimo tego że ostatnio prezentuje się słabiej, to ciągle świeże są jego wygrane z Pricem, oraz Solisem i dobra postawa przeciwko Pulewowi. Logiczne byłoby, aby Ortiz walczył teraz z posiadaczem WBA Regular, czyli Czagajewem. Jednak nie wydaje mi się, aby obóz Uzbeka palił się do zorganizowania tej potyczki.


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - redd - 11-10-2014 06:37 PM

Anthony Joshua vs Matt Skelton
Joshua przyjął kilka niepotrzebnych ciosów od dziadka Skeletona. Anthony jak zwykle pokazał swietną dynamikę, swietny jab, siłę, ale za bardzo nastawiał się na urwanie głowy i kilka razy przestrzelił obszernym sierpem. W walkach z bardziej wytrzymałymi rywalami będzie to niepotrzebną stratą energii.

Anthony Joshua vs Konstantin Airich
Znowu Joshua przyjął kilka niepotrzebnych ciosów, jednak nie zrobiły one na nim żadnego wrażenia. Widać, że za bardzo nie przejmuje się ciosami rywali i jest bardzo pewny siebie. Airich starał się odgryzać pojedynczymi uderzeniami, jednak z kolejnymi sekundami Joshua coraz bardziej dominował. Bardzo szybkie kombinacje Brytyjczyka, jak puszcza ręce w ruch wygląda to naprawdę dobrze. Lewy prosty chodzi jak w maszynce, tak powinno to wyglądać. W 3 rundzie po nokdaunie Airich kompletnie się posypał i Joshua ławo wykończył robotę.

Co do pojedynku z Bachtowem, to mam nadzieję że Rosjanin da rundy Brytyjczykowi. Denis jest twardy i ambitny, ma przyzwoity cios. Mam nadzieję, że postawi się Brytyjczykowi i być może mocniej, choć raz, przetestuje jego szczękę. Jednak mimo wszystko nie wierzę, aby Denis przebokoswał cały dystans. Stawiam na czasówkę w 6-7 rundzie.


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - redd - 12-10-2014 12:56 AM

No i Bachtow zdemolowany podobnie jak poprzedni rywale. Liczyłem, że twardy Rosjanin trochę poboksuje, ale jego twardość spowodowała jedynie, że nie zaliczył desek w tej walce, bo Joshua ładował w niego jak popadnie. Bachtow to całkiem solidny bokser i takie zwycięstwo robi na mnie wrażenie. Na pewno bardziej wartościowa wygrana niż Wildera nad rozbitym i wypalonym Liachowiczem, nad którą część polskiego boks netu piała, że "Wilder zdemolował Liakowicza, z którym męczył się Jennings".

Tak się zastanawiam, czy nie wrzucić Brytyjczyka przed Price'a. Najlepsi rywale Davida to Pala, Sexton, McDermott. Moim zdaniem prezentują zbliżony poziom do Bachtowa. Jak na razie bardziej podoba mi się resume Davida, ale Joshua jeszcze nie miał takich przejść jak jego rodak z Thompsonem.


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - redd - 20-10-2014 06:44 PM

McCall vs Ruddock w grudniu w Kanadzie. Tak, ten McCall i ten Ruddock Wink Zestawienia totalnych weteranów bywają ciekawe i całkiem emocjonujące. McCall poniżej pewnego szczebla nie schodzi i można go nazwać na dzień dzisiejszym testerem. Ciekawe, czy cokolwiek zostało z Ruddocka, chłop nie walczył od 13 lat. W prime to był naprawdę kocur i swoimi ciosami naprawdę robił krzywdę rywalom. Walka nie związana z rankingiem, ale może to być fajna ciekawostka.


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - Sander - 23-10-2014 06:01 PM

Już jutro kozacka walka Powietkina z Takamem. Czekam z niecierpliwością. Będą grzmoty.


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - redd - 23-10-2014 06:35 PM

Będą, będą Wink Super zestawienie pod względem i poziomu i atrakcyjności walki. Wydaje mi się, że wygra ten, który lepiej zniesie ciosy rywala, bo że będą wymiany to jest pewne.


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - Sander - 23-10-2014 07:41 PM

Powietkin podobno dużo nad siłą ostatnio pracował, zobaczymy efekty. Nie mam nic przeciwko drugiej odsłonie Brewster vs Liachowicz Smile.


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - redd - 26-10-2014 07:56 PM

W piątek miała miejsce walka dwóch liczących się bokserów HW - Powietkina i Takama. Pojedynek mógł się podobać, obfitował w mocne ciosy. Takam dobrze zaczął, ale z czasem zaczął słabnać i ostatecznie Rosjanin ciężko znokautował go. Powietkin umacnia się na drugim miejscu. Z kolei Takam nie spada na dalsze pozycje, ponieważ pokazał się z dobrej strony, a inni bokserzy znajdujący się za nim w rankingu nie mają na tyle wartościowych skalpów, by go przeskoczyć.

Z takich ciekawostek - widział ktoś ostatnią walkę Ruiza Jr? Zaś spasł się jak świnia. To naprawdę wygląda karykaturalnie. Wprawdzie grubas ma talent, szybkie ręce i mocny cios, ale z takim poświęceniem co do treningów i przestrzegania diety niczego wielkiego nie zawojuje. Co najwyżej zostanie następcą Arreoli, czyli fajnym do oglądania bijokiem, ale nie należący do ścisłego topu. Zresztą on i Chris posiadają taką samą skłonność do przyjmowania sporo na twarz.


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - Sander - 02-11-2014 07:23 PM

@redd,

Widziałeś walkę Scott vs Leapai? Jak ktoś ma link to zapodajcie.


RE: TOP 20 HW Ranking by @redd - saliman1 - 02-11-2014 09:00 PM

Walka nie była pokazywana przez żadną telewizję...