Forum - BOKSER.ORG
Międzyzdroje 16.08.2014 - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Międzyzdroje 16.08.2014 (/thread-1945.html)

Strony: 1 2


Międzyzdroje 16.08.2014 - redd - 14-07-2014 01:33 PM

Na tej gali odbędzie się kilka interesujących pojedynków, w tym dwa gdzie rywale Polaków mogą pokusić się o zwycięstwo.

W walce wieczoru walczyć ma Krzysztof Głowacki na dystansie 12 rund broniąc swojego tytułu WBO Inter - Continental. Rywal jeszcze nie jest znany, jednak biorąc pod uwagę wysoką pozycję rankingową Polaka, trudno oczekiwać aby zakontraktowano mu rywala, który stanowiłby realne zagrożenie.

Michał Chudecki vs Felix Lora - 10 rund
Dawno Lory nie oglądałem, od jego pojedynku z Mitchellem. Ten bardzo dzielny zawodnik od tamtego czasu radził sobie naprawdę nieźle sprawiając sporą niespodziankę i wygrywając z Siergiejem Fedczenką, który dał niezłą walkę Marquezowi. Niech nikogo nie zmyli rekord boksera z Dominikany - gdyby miał dobrego promotora, to być może jego kariera potoczyłaby się inaczej. To twardy, silny fizycznie i potrafiący mocno uderzyć bokser. Do tego wychodzi po zwycięstwo i jest bardzo doświadczony. Jeżeli Lora nie poleciał jakoś z formą od tego czasu, kiedy ostatni raz go widziałem, to moim zdaniem jest faworytem tego zestawienia. Chudeckiego widziałem w akcji, ale daleki jestem od zachwytów. Jest niezły technicznie, całkiem szybki, ale brakuje mu błysku, jest dosyć schematyczny, a jego siła fizyczna i siła ciosu są dosyć mierne. Taki stary wyjadacz jak Lora powinien go zweryfikować.
Typ: Lora na punkty

Paweł Głażewski vs Rowland Bryant - 8 rund
Bryanta widziałem w dwóch walkach z Oosthuizenem i z Andrade. Amerykanin to bardzo przyzwoity, solidny pięściarz. Jest nieźle wyszkolony i potrafi mocno uderzyć. Obecnie znajduje się na sparingach z Gołowkinem, więc powinien być dobrze przygotowany. Głażewski w ostatniej walce zaprezentował się miernie odnosząc problematyczne zwycięstwo (choć wg mnie maksymalnie zremisował tamtą potyczkę) nad Maciejem Miszkinem. W tamtej walce "Głaz" wykazał braki w defensywie i w przygotowaniu kondycyjnym. Wyrównane zestawienie, choć faworyta upatruję w Bryancie.
Typ: Bryant przed czasem.

Przemysław Runowski vs Andrei Abramenka - 8 rund
Starcie utalentowanego Runowskiego z przeciętnym bokserem z Białorusi. Zdecydowanym faworytem jest Polak.
Typ: Runowski na punkty

Rafał Jackiewicz vs Krzysztof Szot - 8 rund
Pożegnalna walka Jackiewicza. Szot wywodzi się z piórkowej, nie powinien stanowić większego wyzwania dla Rafała.
Typ: Jackiewicz na pkt

Ben Wrotniak vs Władimir Letr- 6 rund
Wrotniak to przeciętniak z Antypodów, Letr z kolei zna podstawy abecadła bokserskiego, ale na ringach zawodowych prezentuje się bardzo słabo. Dosyć nieprzewidywalne zestawienie.
Typ: Remis


RE: Międzyzdroje 16.08.2014 - Michal_1990 - 14-07-2014 01:59 PM

Chudecki przy odrobinie szczęścia wytrwa cały dystans i przegra na punkty.
Natomiast Głażewski jest moim zdaniem rozbity, prawdopodobnie przegra przed czasem. Już z Miszkinem nie przetrwałby 8 rund, gdyby ten bił trochę mocniej.

Karta walk raczej nie porywa, myślę że najbardziej widowiskowa walka to
Cieślak vs Szot.


RE: Międzyzdroje 16.08.2014 - redd - 14-07-2014 05:28 PM

No nie wiem. Szot cierpi już na syndrom journeymana, broni się i prawie w ogóle nie zadaje ciosów. Ostatnie walki przegrywa do zera. Do tego jego przygotowanie jest takie sobie. Spodziewam się jednostronnego bicia, obym się mylił Wink


RE: Międzyzdroje 16.08.2014 - redd - 31-07-2014 05:22 PM

Walka Cieślak vs Szot odwołana. Dzisiaj doszły nas przykre informacje dotyczące zakończenia kariery przez Krzyśka Cieślaka.
Cytat:Były młodzieżowy mistrz świata IBF wagi super piórkowej Krzysztof Cieślak (22-5, 7 KO) z powodu problemów neurologicznych musiał wycofać się z planowanej na 16 sierpnia walki z Krzysztofem Szotem. 29-letni "Skorpion" w związku z nawarstwiającymi się kłopotami ze zdrowiem postanowił definitywnie zakończyć zawodową karierę.

- To dla mnie niesamowicie trudna decyzja, ciężko jest mi się z tym pogodzić, ale wygląda na to, że muszę wycofać się z dalszego uprawiania boksu. Jeszcze dwa tygodnie temu na sparingach z Michałem Chudeckim czułem się dobrze, jednak teraz po kolejnych sesjach sparingowych miałem duże zawroty głowy i problemy z utrzymaniem równowagi - tłumaczy Cieślak.
Źródło: http://www.ringpolska.pl/krzysztof-cieslak/34754-cieslak-odwoluje-walke-z-szotem-i-konczy-kariere

Wielka szkoda, bo naprawdę lubiłem boks Cieślaka. Nie był wirtuozem, ale zawsze zostawiał w ringu serce i dostarczał wielu emocji. Dał kilka ringowych wojen, które niestety odbiły się na jego zdrowiu.


RE: Międzyzdroje 16.08.2014 - kubala1122331 - 31-07-2014 06:20 PM

Mądra decyzja człowieka z jajami. Mnie bardziej szkoda walki z Kaczorem niż tej z Szotem, no ale trudno. Zdrowie jednak na pierwszym miejscu, a wiedząc jakie wojny lubi dawać Skorpion, mogłoby to się skończyć tragicznie.


RE: Międzyzdroje 16.08.2014 - RedHawk - 31-07-2014 07:27 PM

Czyli jedyna interesująca walka z undercardu PBN odpada....


RE: Międzyzdroje 16.08.2014 - redd - 16-08-2014 06:17 PM

Jakieś typy na dzisiejszą galę? Wink


RE: Międzyzdroje 16.08.2014 - Pakman - 16-08-2014 06:22 PM

Efektowne zwycięstwo Jackiewicza i jakieś nostalgiczne przemówienie, może nawet tort mu upieką jak przed walką z Rodriguezem ? Kolejny interesujący występ Runowskiego i ciekawy, techniczny boks. Bryant obije Głaza, ale zostanie pewnie zwałowany, no i na koniec Chudecki zremisuje z Lorą po wspaniałym, trzymającym w napięciu do końca pojedynku. Takie są moje przewidywania Smile


RE: Międzyzdroje 16.08.2014 - Martin - 16-08-2014 06:41 PM

Najtrudniej chyba wskazać zwycięzcę w starciach Głażewskiego z Bryantem i Chudeckiego z Lorą. Czekają nas zapewne wyrównane walki, liczę oczywiście na zwycięstwa Polaków, ale łatwo nie będzie. Jeśli pojedynki będą na styku to sędziowie raczej wskażą Głaza i Chudeckiego.


RE: Międzyzdroje 16.08.2014 - kubala1122331 - 17-08-2014 12:06 AM

No ja jestem zaskoczony poziomem gali (a przynajmniej późniejszych walk) i postawie Polaków. Głażewski mnie zaskoczył zdecydowanie. Spodziewałem się, że Bryant nie da mu najmniejszych szans, a tutaj proszę, Amerykanin nie miał nic do powiedzenia. Polak miał świetną taktykę i nic nie mógł wskórać Rowlan. Paweł wielki plus.
Chudecki przeszedł chyba samego siebie. Ogólnie kapitalna walka, konkurencja dla Głaz - Miszkin na walkę roku w Polsce. Lara boksował głupio, sam wystawiał głowię na kontry Chudeckiego, ale jak to Polak sprawnie i świetnie robił to się nie spodziewałem zupełnie. Fantastyczny występ Polaka, no można powiedzieć nie spodziewany. Będzie trzeba oglądać dalej tego chłopaka, nie dawałem mu wielkiej szansy na zaistnienie w zawodowym boksie, ale koleś nie mógł dać tak kapitalnej walki, ot tak z przypadku.
Runowski też spoko. Szkoda tej kontuzji Abramenki, ale wydaje mi się, że Przemek i tak prędzej czy później doprowadziłby do szczęśliwego końca. Mamy w tej wadze Szymańskiego i Runowskiego, dwa naprawdę fajne talenty, mam nadzieję, że nie rzucą ich na przeciw siebie na tym etapie kariery.
Jackiewicz - Szot nie ma co wspominać, oprócz tego, że to ostatnia walka Rafała. Fajny, techniczny boks, ale nic wielkiego.
Letr - Wrotniak uczcijmy minutą ciszy...
Niespodziewanie fajne otwarcie dzisiejszych gal. Jeśli na polskiej ziemi była tak fajna gala, to co się będzie działo w Niemczech i USA? Tongue