Forum - BOKSER.ORG
Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali (/thread-1941.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - kubala1122331 - 19-07-2014 10:06 AM

Mastrangelo
Właśnie dlatego pograłem tak niską stawką. Mimo wszystko szanse są, dlatego w ogóle pograłem, choć oczywiście nie nastawiam się na zysk.


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - kubala1122331 - 19-07-2014 03:25 PM

Ten tydzień raczej nieudany, choć nie ma tragedii. Niestety, nie było wyboru, więc trzeba było brać bety, do których nie byłem w 100% przekonany. Na szczęście małe stawki spowodowały, że minus mało zauważalny. Myślę, że w przyszłym tygodniu przy dużo większym wyborze, budżet się powiększy.

PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA:
BUDŻET POCZĄTKOWY: 278 zł
BUDŻET KOŃCOWY: 260 zł


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - Mastrangelo - 25-07-2014 06:11 PM

I co tam ciekawego przygotowałeś na ten weekend, Kubala? Będzie się działo, więc przydała by się jakaś rada żeby jeszcze Sobie podnieść poziom emocji Wink


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - kubala1122331 - 25-07-2014 10:32 PM

Mam już kilka typów, ale jeszcze czekam aż bet powystawia do końca kursy. Dziś miałem atakować Truaxa na punkty, ale nie ma i raczej nie będzie takiego typu w ofercie.


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - kubala1122331 - 26-07-2014 01:51 AM

Większość kursów już się pojawiła, więc zrobiłem teraz w nocy jutrzejszą robotę Smile

KIERUNKI
1. Gala w Manchesterze
Liam Smith - Jason Wellborn
Smith PTS 3.50

Jak widać po kursie ryzykowny typ. Krótko. Smith jeszcze mnie nie zachwycił i mam nadzieję, że nie zrobi tego jutro. To raczej solidny pykacz, który rzadko nokautuje rywali. Na 16 zwycięskich walk tylko 6 wygrał przez nokaut. W ostatniej walce pokonał przed czasem Marka Thompsona, ale Mark to właśnie taki zawodnik, który lubi się w ringu przewracać. Jego rywal, Jason Wellborn też co prawda do zawodników o stalowej szczęce się nie zalicza, ale liczę, że jakoś przetrwa te 12 rund z wacianym jednak rywalem. Kurs zachęca.
szanse: 40%

2. Tyson Fury - Alexander Ustinov
a) over 6.5 rundy 1.72

Ustinov to zastępca Chisory, z którym najpierw miał walczyć olbrzym z Anglii. Jednak jak widać po wadze jest zaskakująco dobrze przygotowany. 127 kg świadczy, że znajduje się on w naprawdę dobrej dyspozycji. Przeciż chłop ma ponad 2 metry wysokości, a w ostatnich walkach z Pulevem i Tuą podchodził pod 140 kg. Jednak oczywiście i tak tą walkę przegra, może nawet przed czasem. Jednak linia na over rundowy jest śmieszna. Fury jest za leniwy, żeby tak szybko nokatować rywala, więcej rund przeboksowywał z dużo słabszymi rywalami niż Białorusin.
szanse: 60-85%

3. Billy Joe Saunders - Emmanuelle Blandamura
Saunders PTS 1.61
Krótko. W ringu dwóch wspaniałych techników, a takie walki najczęściej kończą się werdyktami. Jakoś cięzko mi sobie tu wyobrazić zakończenie walki przed czasem, jak i wygraną Blandamury. Liczyłem na wyższy kurs, ale w zasadzie nie ma co narzekać.
80%

4. Terry Flanagan - Martin Gethlin
Flanagan PTS 1.83

Chyba wysoki kurs. Flanagan to naprawdę waciak. 24 wygrane, tylko 8 przed czasem. Z kolei jego rywal dwa razy padł przed 12 rundą, ale w nie wygląda mi na ofiarę wywalającą się po każdym mocniejszym ciosie. W ostatniej walce przetrwał pełny dystans i dał naprawdę super walkę z solidnym Derrym Matthewsem. Czemu miałby tego nie powtórzyć dziś wieczorem?
szanse: 70%

2. GALA W USA
1. Bryant Jennings - Mike Perez
Jennings PTS 2.00

Mój typ dnia, na który przeznaczam ponad 50% budżetu. Na pewno hitowa walka jutrzejszego dnia. Dwóch niepokonanych pięściarzy z czołówki wagi cięzkiej w ringu to zawsze gratka dla fanów boksu. Bardzo lubię i cenię Pereza, ale w tej walce będzie miał bardzo ciężko. Atuty Jenningsa:
a) zasięg ramion. Jennings na nadnaturalnie długie ręce - 213 cm, z kolei Perez nadnaturalnie krótkie - boxrec nie podaje szczegółowych danych, ale na pewno nie przekraczają one 190 cm długości. To olbrzymia przewaga Jenningsa.
b) waga, którą wniósł Perez podczas ważenia - ok. 110 kg. Toż to skandal! Chłop wychodzi do najważniejszej walki w życiu z taką nadwagą. W ostatnich walkach z Abdusalamovem i Takamem dużo niższa, ponad 5kg.
c) problem psychiczny Pereza nr 1 - Mike zrobił z Magomeda Abdusalamova warzywo i jest obawa, że jakiś ślad na psychice na pewno zostanie.
d) problem psychiczny Pereza nr 2 - krótko, treściwie i brutalnie - Mike to typowy Kubańczyk w HW. Żre co się rusza. Poziom biedy w kraju odcisnął tak wysokie piętno na Kubańczyków, że nie są w stanie zapanować nad swoim żołądkiem i zapuszczają się jak amatorzy. Dochodzi też przywiązanie Kubańczyków do boksu amatorskiego. A to zupełnie inna dyscyplina sportu niż boks zawodowy.
e) ostatnia walka Pereza - pozostawia wiele do życzenia. Moim zdaniem sędziowie obronili go przed porażką przyznając mu remis z trochę prymitywnym Carlosem Takamem.
atuty Pereza:
a) lepsi jakościowo rywale - Ciężkie przeprawy nad Abdusalamovem i Takamem, dwoma czołowymi ciężkimi to duży bagaż doświadczeń. Jennings walczył z kilkoma fajnymi rywalami. Topou, Liachowicz, Fedosov - jednak to nic w porównaniu z rywalami Pereza. Nawet Artur Szpilka to dla mnie żaden sprawdzian. Z całym szacunkiem dla Szpili, ale to póki co nazwisko nr 40-50 w wadze ciężkiej, więc to też nie był sprawdzian dla Jenningsa.
b) styl - Perez idzie cały czas agresywnie do przodu. Jeśli jednak Jennings będzie go karcił swoimi długimi łapskami kompletnie ten atut zostanie szybko zneutralizowany.
Jak widać, wszystko przemawia za Jenningsem i liczę na to, że wygra. Dla mnie taki kurs to value i rzecz koniecznie do grania.
Aha, czemu przed nie przed czasem? Bo Perez raczej nie da się znokautować, a Jennings nie ma czym znokautować. Nie ma co patrzeć na fakt, że Bryant położył naszego Szpilmana, bo ten w ostatniej rundzie się kompletnie odkrył i chyba tylko ślepy by tego nie wykorzystał....
Długo, ale mój kluczowy typ, więc i analiza musiała być dokładniejsza.
Szanse: 85-90%

2. Giennadij Gołovkin - Daniel Geale
Gołovkin PTS 4.25

Krócej. Ryzykowny typ. Kazach zabija każdego kto stanie mu na drodze, o czym doskonale przekonał się nasz Grzesio Proksa. Jednak nie walczył jeszcze z przeciwnikiem na poziomie Geale'a. Przeciwnikiem mobilnym, ruchliwym, który nie przestraszy się Gienka. Już dużo słabszy Stevens pokazał, że jednak można trochę z tym zabiją przetrwać. Szanse 35-40% - kurs adekwatny do ryzyka.

ZABAWA
BUDZET: 278 zł
1) SINGLE
Jennings PTS
STAWKA: 100 zł
EWK: 200 zł

Smith PTS
STAWKA: 15 zł
EWK: 53 zł

Gołovkin PTS
STAWKA: 15 zł
EWK: 65 zł

3) TAŚMA
Flanagan PTS + Hammer + Walsh + Krasniqi + Saunders + Stieglitz
STAWKA: 17 zł
EWK: 65 zł


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - kubala1122331 - 27-07-2014 11:12 AM

Skuteczność kierunków fatalna, porównując to do moich typów z pierwszej połowy roku, jest po prostu dramat. W tym tygodniu uratował mnie Jennings, a w zasadzie ostrzeżenie w ostatniej rundzie dla Pereza. Tydzień ogólnie na plus i to się liczy najbardziej, jednak moja forma pozostawia wiele do życzenia...

PODSUMOWANIE TRZECIEGO DNIA:
BUDŻET POCZĄTKOWY: 260 zł
BUDŻET KOŃCOWY: 313 zł


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - Mastrangelo - 28-07-2014 07:15 AM

Nie jest źle Kubala, mnie też sędzia poratował, chociaż miałem zakład bezpieczeństwa na remis, więc wyszedł bym na 0 w najgorszym razie.
Długo korzystasz z bet365? Warto się tam przerzucić, bo widzę że dają jednak więcej możliwości jeśli chodzi o zakłady na boks niż mój Unibet?


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - kubala1122331 - 28-07-2014 11:29 AM

Źle nie jest, ale jak jestem przyzwyczajony do skuteczności kierunków rzędu 75-80%, a tu nagle pojawia się 20%, to naprawdę nie mam się z czego cieszyć. To, że budżet jest na plus to chyba działanie sił nadprzyrodzonych, biorac pod uwagę skuteczność Smile

Co do beta. Korzystam od jakiegoś roku i jestem naprawdę zadowolony. Od Unibetu odstąpiłem jak mnie w żywe oczy oszukali. Na becie takich sytuacji nie ma. Nawet jak się pomylą, napiszesz do nich na czacie i naprawdę starają się pomóc.
Oferta ze wszystkich sportów jest na becie lepsza. Jeśli chodzi o boks. Koło weekendu najczęściej w sobotę pojawia się ok. 15-20 walk bokserskich do typowania, gdzie większość ma dostępne takie opcje jak wygrana zawodnika na pkt/przez nokaut. Na unibecie jest ich dużo mniej. Konkretny przykład. Podczas tego weekendu co walczył Tomek Adamek z Głazkovem miałem jeszcze konta na obu bukach, i porównywałem. Na unibecie była tylko możliwość obstawiania dwóch walk (nie było możliwości stawiania na punkty/nokaut), na becie 4 czy 5.
Do tego ważniejsze walki są prowadzone live. Przykładowo walka Jennings - Perez. Po 4. rundach zdaniem bukmachera wysoko prowadził Perez i kurs na Bryanta był 5.50. Zagrasz za 20 zł i masz ładny zarobek.
Też byłem przywiązany do unibeta, głównie z jednego powodu. Jest zdecydowanie prostszy w obsłudze i wygodniejszy. Ale teraz nie potrafiłbym zmienić beta na nic innego.


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - Mastrangelo - 28-07-2014 11:51 AM

Dzięki Kubala, myślę że się przeniosę.
(Ale nie pracujesz dla nich, prawda Wink ?)


RE: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali - kubala1122331 - 28-07-2014 12:03 PM

Nie Smile Może się wydawać, że za dokładnie mówię jak na gracza, ale siedzę w tym biznesie od kilku lat, a jak zaczynają się wielkoszlemowe turnieje tenisowe, to potrafię spędzić na buku 20 godzin, odpuszczając szkołę, naukę, jedzenie... Smile