Forum - BOKSER.ORG
Saul Alvarez - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Saul Alvarez (/thread-174.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39


RE: Saul Alvarez - Gogolius - 22-12-2016 09:27 PM

http://www.bokser.org/content/2016/12/22/202956/index.jsp

Obóz Chaveza chce od Canelo tylko 1/3 wpływów Wink


RE: Saul Alvarez - Hugo - 17-01-2017 03:57 PM

Prezydent WBC Mauricio Sulaiman ogłosił, że jego federacja chce uczcić walkę Saul Alvarez - Julio Cesar Chavez Jr specjalnym mistrzowskim pasem. Przecież to jest dokładne urzeczywistnienie idei pasa mistrzowskiego "caneloweight", o której dyskutowaliśmy w tym wątku z fextem. Wychodzi na to, że Sulaiman czyta nasze forum. W związku z tym chcę mu przekazać jeszcze jedną sugestię. Chodzi o to, żeby każdorazowy przegrany w walce z Canelo (bo przecież on w caneloweight jest stałym zwycięzcą niejako z definicji) otrzymywał pas WBC Silver w kategorii caneloweight na czas do kolejnej walki Canelo.


RE: Saul Alvarez - Gogolius - 17-01-2017 05:17 PM

Wink
Specjalne pasy to nie nowość u WBC, Mayweather ma Diamond za walkę właśnie z Alvarezem, tak samo dostał jakiś Emerald czy Ruby za Pac-Mana.


RE: Saul Alvarez - fext - 17-01-2017 06:20 PM

To był mój chytry plan. Najpierw podsunąć Sulaimanowi pomysł z "caneloweight" a potem, w ramach zapłaty za prawa autorskie do pomysłu zażądać zorganizowania mi walki z Mayweatherem. Wprawdzie ważę trochę ponad 90 kilo ale Floyd jest przecież "the best ever", do tego ostatnio zagustował w walkach freaków. A ja, tak samo jak McGregor, nie stoczyłem ani jednej zawodowej walki bokserskiej. Więc nadawałbym się jak znalazł a i z wypłatą bym nie wybrzydzał, bez szemrania wziąwszy te nędzne 15 milionów baksów Smile


RE: Saul Alvarez - Wilczekstepowy - 03-05-2017 07:50 PM

Cytat:- Jeśli dojdzie do walki z Gołowkinem, to nie będziemy boksować o pas WBC. Możemy walczyć o wszystkie pozostałe tytuły, ale nie o ten. Dlaczego? Ze względu na to, jak mnie potraktowali - oświadczył 26-latek. całość tutaj

Ale kaprysi Canelo. I to na rodzimą federację, która zrobiła dla niego wiele dobrego. Uwielbiam takie postawy u facetów, którzy lubują się określać wielkimi wojownikami!


RE: Saul Alvarez - Wietnam - 03-05-2017 08:06 PM

Nawet nie chcę tego specjalnego pasa WBC zrobionego
z inicjatywy pamięci o starym Meksykańskim mistrzu.

Chciałbym aby Junior go obił w weekend ale mało
to prwadopodobne, jak go nie znokautuje to nie wygra
a duże pradopodobieństwo jest że sam skończy na
deskach.


RE: Saul Alvarez - Terminator - 04-05-2017 03:39 AM

WBC i tak poszła mu na rękę, dając mu termin do września i pozwolenie na dobrowolną obronę z wyciągniętym z pośredniej Khanem.


RE: Saul Alvarez - Hugo - 19-09-2017 10:22 AM

Od 4 i pół miesiąca żadnego wpisu w temacie o Canelo? Czas to zmienić, bo w walce z Gołowkinem Saul Alvarez pokazał, że jest bokserem nie tylko wysokiej klasy, ale chyba bardziej perspektywicznym od swojego rywala. Jak może się potoczyć jego dalsza kariera?

Canelo to pięściarz o bardzo nietypowej budowie ciała. Jak na swój wzrost (175 cm) jest zbudowany bardzo potężnie. Ma bardzo szeroką klatkę piersiową, masywne nogi i byczy kark. To nie jest budowa boksera, tylko ciężarowca i z takimi gabarytami rzadko kiedy osiąga się sukcesy w ringu. W średniej trochę podobnym jest Gruzin Awtandił Churcydze, który pomimo licznych braków i zaawansowanego wieku ostatnimi czasy seryjnie zmiatał przeciwników z ringu, zanim trafił do amerykańskiego więzienia, co chyba definitywnie pogrzebało jego karierę. Jednak Churcydze ma tylko 163 cm wzrostu. Znałem kiedyś kilku czołowych polskich ciężarowców i pamiętam, że ci o wzroście 175 cm to startowali w wadze 90 kg, a na co dzień ważyli około stówy. Wniosek jest taki, że dla Canelo średnia to na pewno nie jest optymalna i docelowa kategoria. On spokojnie dociągnie do półciężkiej, jeśli nie do cruiser.

Myślę, że dla niego rewanż z Gołowkinem (zwłaszcza wygrany) będzie ostatnią walką w kategorii średniej. Pójdzie wyżej i zdobycie jakiegoś pasa w super średniej nie powinno być dla niego problemem. Zwłaszcza, jeżeli na przeciwnika dobiorą mu któregoś z tych słabszych mistrzów, jak Andre Dirrell lub Tyron Zeuge. Nawet jednak z najlepszymi w tej wadze, jak Groves, Smith, Eubank, Uzcategui, Hart, Ramirez czy Benavidez Canelo nie stoi na straconej pozycji. Bardzo silna obecnie półciężka to w tej chwili wielkie wyzwanie i tam na razie nie widzę meksykańskiej gwiazdy na samym topie. Ale za kilka lat, kto wie...? A pod koniec kariery jakiś udany wypad na jedną walkę do cruiser (jemu na pewno na to pozwolą) i zdobycie pasa w 5 kategorii. Myślę, że to jest plan dla Saula Alvareza, który byłby realizowany wczesniej, gdyby nie to, że na drodze stał Gołowkin i trzeba było przeczekać, aż zacznie tracić formę.


RE: Saul Alvarez - fext - 19-09-2017 11:33 AM

Problemem Alvareza jest właśnie jego nietypowa budowa. Która moim zdaniem nie pozwoli mu wyjść poza kategorię super średnią. Już nawet we wspomnianej powyżej kategorii Saul może mieć problem z występującymi tam od czasu do czasu "wieżowcami" w stylu Calluma Smitha czy Gilberto Ramireza, którzy bez problemu mogą go wyboksować na dystans. Oczywiście można go konfrontować z mniej niewygodnymi mistrzami, wtedy jednak niczym bumerang wrócą zarzuty o unikanie pewnych przeciwników. Do tego dochodzi większa siła ciosu pięściarzy z wyższych kategorii - a należy przecież pamiętać, że Canelo pomimo młodego wieku ma już stoczone 52 zawodowe walki. Uważam, że więksi i ciężsi bokserzy zwyczajnie będą go sukcesywnie rozbijać, co w ostatecznym rozrachunku zamknie mu drogę do zwycięskiego marszu przez kolejne kategorie. Podsumowując, według mnie Saul da jeszcze maksymalnie trzy walki w kategorii średniej, potem przejdzie wyżej, zdobywając pas na kimś w jego zasięgu, w stylu Groves'a albo co bardziej prawdopodobne - Eubanka, następnie zaliczy jedną albo dwie obrony i powoli zacznie szykować się do zasłużonej jakby nie było emerytury.


RE: Saul Alvarez - Gogolius - 19-09-2017 11:37 AM

Mnie sie nie wydaje by mial przejsc na przedwczesna emeryture. Za duzo hajsu i za duzo moze wygrac.
Niby ma te 50 walk ale tak naprawde w swojej karierze z puncherow to spotkal Kirklanda ktory go nie dotknal i Cotto ktory byl za maly. Pierwszym groznym rywalem byl GGG. Alvarezowi daleko do dorobku np Moralesa czy Barrery.