Forum - BOKSER.ORG
Na jakie filmy w tym roku czekacie? - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Film (/forum-23.html)
+---- Wątek: Na jakie filmy w tym roku czekacie? (/thread-163.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - Wilczekstepowy - 29-08-2016 04:58 PM

"Nie oddychaj" ponoć zbiera świetne recenzje. Był ktoś z Was na tym w kinie?: http://www.filmweb.pl/film/Nie+oddychaj-2016-727968

Opis, choć krótki wydaje się intrygujący:

Cytat:Grupa nastolatków włamuje się do domu niewidomego mężczyzny. Ze względu na okoliczności są przekonani, że dokonują przestępstwa doskonałego, które ujdzie im na sucho. Nic bardziej mylnego...



RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - kubala1122331 - 29-08-2016 06:12 PM

U nas premiera dopiero za 3 tygodnie, ale wybiorę się na pewno. Najlepsze horrory/thrillery to niskobudżetowe produkcje z wielkim pomysłem. Mam nadzieję, że takim filmem będzie "Nie odddychaj". Dużo na to wskazuje.

Widziałem ten sławny "Legion samobójców". Potencjał był rzeczywiście na mocne 10/10, wyszło tylko 7/10. Świetny soundtrack i ogólnie klimat, dobre zdjęcia, fajny montaż, błyskotliwy momentami humor. Scenarzysta jednak powinien mocno oberwać po głowie, bo mając tak świetnych i niewymiarowych bohaterow, tak bardzo ich nie wykorzystać... Sad

Niedługo w kinach "Kamienne pięści" o Roberto Duranie. Pozycja obowiązkowa Smile


RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - KOXBOX - 01-09-2016 11:51 AM

Też miałem udać się na Suicide Squad, ale jakoś trailer mnie nie przekonał. Swoją drogą świetne tłumaczenie na Polski. Big Grin


RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - kubala1122331 - 01-09-2016 12:00 PM

Niby ma jakieś uzasadnienie względem fabuły, ale faktycznie, tłumacz mocno poleciał względem oryginału Big Grin


RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - Gogolius - 01-09-2016 01:58 PM

Ogółem w pełni zgadzam się z Kubalą, Legion miał mega potencjał i można było ulepić jeden z najlepszych filmów komiksowych ever, a wyszło "tylko" dobrze, choć wizyty w kinie nie żałuje.

Żałuje natomiast trochę pójścia na "Mechanik 2" - jedynka była świetna, oryginalna i jak na film sensacyjny miała fajny pokręcony scenariusz.
Moja druga połówka podsumowała dwójkę jako "trochę za dużo strzelania i akcji jak na Mechanika".
Film dobry, ale jako film sensacyjny, ale nie jako Mechanik.
Do tego szkoda minimalnego wręcz powiązania między częściami (de facto nie ma ich prawie wcale).

No i szkoda, że Alba znów pokazuje że aktorką jest mierną.


RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - Wilczekstepowy - 12-09-2016 12:41 PM

Widział już ktoś z Was "Kamienne pięści"? Na razie noty ma takie średnie. Na filmweb 7.0 a na imdb jeszcze słabiej - czego się nie spodziewałem - 6.7. Zresztą po ilości oceniających widać, że biograficzny film o bokserze nie jest tym na co współczesna gawiedź najbardziej czeka.


RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - Wilczekstepowy - 01-10-2016 11:04 PM

Czekam na serial Westworld. Jutro premiera w USA...

Zwiastun


RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - Wilczekstepowy - 24-11-2016 10:55 AM

Milczenie w reżyserii Scorsese. Pewnie Misji i tak nie dorówna ale zapowiada się smakowicie:






RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - Gogolius - 30-11-2016 06:13 PM

Byłem niedawno w kinie na "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - spin-off Harry'ego Pottera dziejący się w latach 20-tych poprzedniego wieku w Nowym Jorku.
Film dobry, znajomość książek HP niewymagana. Zdziwiło mnie spore zagmatwanie fabuły i prowadzenie de facto dwóch wątków naraz, które splatają się ze sobą dopiero pod sam koniec. Film nie jest bajką dla dzieci, więc zabieranie młodych pociech na to mija się z celem. A i zakończenie mimo ogólnie "dobrego" wydźwięku ma gorzki posmak.

8/10


RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie? - kubala1122331 - 30-11-2016 07:21 PM

Dla mnie max 6/10, bohaterowie są tak płytcy, a ich zachowania zupełnie nieuzasadnione i czasami aż żenujące. Fajne to jest od strony wizualnej, w sumie sympatycznie się ogląda, ale scenarzysta się tutaj zdecydowanie nie popisał. Zresztą sam Yates na rezyserce zawsze mnie niepokoi, bo my się nie zgadzamy, jeśli chodzi o filmy Wink Ciężko mi to porównywać choćby do jakiegokolwiek dzieła Marvela, bo to dwie półki niżej.