Forum - BOKSER.ORG
Oleksandr Usyk - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Oleksandr Usyk (/thread-1501.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Oleksandr Usyk - Wilczekstepowy - 18-09-2016 10:42 PM

Dużo się pisze o atrybutach Usyka a co z jego słabszymi stronami? Uważacie, że taką słabostką może być "puch" w łapie? Ok, "puch" to przesada ale wydaje mi się, że siła ciosu Usyka odstaje trochę od reszty jego doskonałych przymiotów.


RE: Oleksandr Usyk - Wietnam - 18-09-2016 11:32 PM

Gość bije mocno moim zdaniem,w końcu ma 9 nokautòw na koncie, nie jest to jakiś mega puncher jak GGG no może jeszcze później
się o tym przekonamy, w sobotę trafił na Główke ktòry jest niesamowicie twardy , twarda szczęka
przyjmował mocne ciosy Usyka, który w tej walce bardziej różnicował
tą siłę uderzenia, myśle że spora liczba zawodników padała by po niektòrych monych ciosach które inkasował Głòwka,
Ukrainiec chciał boksować jak to sam mówił takie miał zadanie
od Bashira, nie dążył do ko za wszelką cenę. tak to widzę.


RE: Oleksandr Usyk - Hugo - 19-09-2016 09:48 AM

Moim zdaniem siła ciosu Usyka to jest poziom Tony'ego Bellew, Bejbuta Szumenowa, BJ Floresa, Thabiso Mchunu, Firata Arslana, Grigorija Drozda i minimalnie poniżej Mateusza Masternaka. Nazwałbym to poziomem przyzwoitym, choć oczywiście jest cała grupa bokserów CW bijących dużo mocniej. Jednak taka siła ciosu w połączeniu z doskonałą techniką i motoryką spokojnie wystarcza, by zdecydowaną większość pojedynków kończyć przed czasem. Na razie pełen dystans z Usykiem udało się przetrwać tylko twardzielowi Głowackiemu.


RE: Oleksandr Usyk - Hugo - 22-09-2016 05:07 PM

Usyk ma teraz dobrowolną obronę i chce ją stoczyć w grudniu w Kijowie. Na unifikację musi poczekać. Obejrzałem sobie ranking TOP15 WBO i mamy tam leszczy (Gevor, Beljo, Farias), przeciętniaków (Nielsen), weteranów (Arslan) oraz bokserów już zaangażowanych w inne pojedynki (Briedis, Włodarczyk, Gassijew, Własow, Mchunu). Jako sensowni przeciwnicy pozostają Kuczer, Hunter, Masternak i Kudriaszow. Jeśli Usyk ma jaja, to propozycję dostanie Kudriaszow, a wtedy zobaczymy, czy on ma jaja.


RE: Oleksandr Usyk - Wilczekstepowy - 22-09-2016 05:15 PM

Usyk vs Kudriaszow na dobrowolną to by była rzeźnia. A tego to się dowiemy najwcześniej za kilka tygodni.


RE: Oleksandr Usyk - Gogolius - 22-09-2016 06:29 PM

Ja się spodziewam kogoś słabszego na dobrowolną obronę, właśnie jak Nielsen albo Gevor.
No ale to wróżenie z fusów, wątpię by puścili Kudriaszowa do Kijowa na oklep punktowy.


RE: Oleksandr Usyk - Hugo - 22-09-2016 08:30 PM

Nielsen lub Gevor to byłby obciach dla bohatera Ukrainy. Usyk będzie chciał się pokazać na rodzimym ringu w starciu z wartościowym rywalem. Rodaka chyba bił nie będzie. Polaka też nie, bo jednego dopiero co pokonał. Hunter jest niezbyt znany. Jak nie dadzą mu Kudriaszowa, to niezłym skalpem byłby też chyba Arslan. Zwłaszcza, że Turcy to ostatnio przyjaciele Rosjan.


RE: Oleksandr Usyk - Arkao - 25-09-2016 05:02 PM

Info z konkurencji

10 grudnia na gali telewizji HBO w Nowym Jorku do pierwszej obrony tytułu mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej może przystąpić Oleksandr Usyk (10-0, 10 KO). Ukrainiec w ubiegłym tygodniu odebrał tytuł mistrzowski Krzysztofowi Głowackiemu.

Głównym wydarzeniem nowojorskiej imprezy ma być pojedynek o mistrzowskie pasy WBA, WBC i IBF wagi średniej pomiędzy Giennadijem Gołowkinem (36-0, 33 KO) i Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO).

Rozpoczęły się rozważania nad pierwszym rywalem Usyka w obronie pasa WBO. Jednym z nazwisk, które się w tym kontekście wymienia jest Michael Hunter (12-0, 8 KO). 28-letni Amerykanin, który w przeszłości sparował z braćmi Kliczko, ostatni raz boksował w maju, kiedy to pokonał Isiaha Thomasa, zdobywając pas WBO NABO wagi junior ciężkiej


Dla mnie taka walka to spory zawod, bo kim jest Hunter? To zawodnik co najwyzej z drugiej dziesiatki klasyfikacji w wadze Cruiserweight. Mam nadzieje, ze Usyk gdy juz obije Amerykanina to wpadnie albo na Lebedeva, ale zrobia rewanz z Glowackim (ktory tez by obil kogos pod koniec roku lub na poczatku przyszlego).


RE: Oleksandr Usyk - Gogolius - 25-09-2016 07:17 PM

Mówi się też o Masternaku, ale nie wiadomo jak tam relacje na linii Master-Sauerland.


RE: Oleksandr Usyk - Hugo - 25-09-2016 07:33 PM

Gdyby walka miałaby odbyć się w USA, to Hunter jest najlepszą opcją. Nie wiem, jak bardzo jest tam rozpoznawalny, ale tragiczna legenda jego ojca (będąca teraz bardzo na czasie) podlana umiejętna reklamą może przyciągnąć sporo widzów.