Forum - BOKSER.ORG
Grzegorz Proksa - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Grzegorz Proksa (/thread-14.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Grzegorz Proksa - neQ - 22-12-2011 10:41 AM

Ten temat w całości poświęcony jest karierze Grzegorza Proksy - zawodowego mistrza Europy w wadze średniej.

Popularny "Super G" jest o krok od podpisania kontraktu na walkę z Sebastianem Zbikiem. Kilka dni temu przetarg na organizacje tego pojedynku wygrała stajnia - Sturm Box-Promotion, należąca do superczempiona federacji WBA Felixa Sturma.

Gala prawdopodobnie odbędzie się w marcu.



RE: Grzegorz Proksa - barkley - 22-12-2011 03:35 PM

Wierzycie, że Zbik wyjdzie do Proksy? Ja w to nie wierzę. Niestety Grzesiu będzie miał problem z przeciwnikami, po tym co zrobił z Sylvetrem strach z nim wejść do ringu. Zobaczymy czy Barry Hearn coś na to zaradzi.


RE: Grzegorz Proksa - neQ - 22-12-2011 06:36 PM

Moim zdaniem Zbik nie wyjdzie do ringu z Proksą. Niemiec w czerwcu poniósł porażkę z rąk młodego Chaveza i w przypadku przegrania z Grześkiem jego kariera znacząco stanęłaby w miejscu. Wydaje mi się, że nie zaryzykuje.


RE: Grzegorz Proksa - Ravan - 22-12-2011 09:58 PM

Ja również sądzę że Zbik nie wyjdzie do Proksy. Znając życie dozna jakiejś fikcyjnej kontuzji, ale zobaczymy.


RE: Grzegorz Proksa - F3NZ - 22-12-2011 10:05 PM

Wasyl już potwierdził,że Zbik nie wyjdzie do ringu z Proksą,poodbno ma bardziej intratne propozycje.Podobno w wypadku odrzucenia propozycji EBU,będzie zmuszony zapłacić 50 tyś euro kary.


RE: Grzegorz Proksa - Sheller - 22-12-2011 10:48 PM

Tak też czytałem, że Zbik nie wychodzi do Proksy. Tak jak wyżej pisaliście będzie miał problemy ze znalezieniem kogoś dobrego, bo jego styl jest strasznie nie wygodny, a dla kibiców widowiskowy. Moim zdaniem dałby radę zrobić karierę po drugiej stronie oceanu.


RE: Grzegorz Proksa - lubieznyzenon - 22-12-2011 11:19 PM

Szkoda będzie straty tych kilku miesięcy i szansy na wygraną ze świetnym nazwiskiem, ale efektowna wygrana z Sylvestrem chyba uczyniła Grześka nieźle rozpoznawalną marką. Najlepszy dowód - http://www.boxingscene.com/forums/view.php?pg=pound - i rubryka "Five for the Future". Znalazł się tam między naprawdę wielkimi nazwiskami, szkoda tylko, że jego jako jedyne jest napisane z błędem ;].


RE: Grzegorz Proksa - Maynard - 22-12-2011 11:52 PM

Na boxingscene rzeczywiście łądnie pojechali z umieszczeniem tam Proksy (z błędem w nazwisku, ale zawsze). Swoją drogą, zaraz obok Gołowkina, co świadczy o pozycji kategorii średniej w najbliższych latach.

Niestety, co do Zbika, mam złe przeczucia, nie wyjdzie za taką kasę po niemal pewną porażkę, nawet, jak gala będzie w jego rodzinnej wsi za stodołą.


RE: Grzegorz Proksa - sowka - 23-12-2011 12:45 AM

Proksa ma przyszłość, lecz ja osobiście nie stawiałbym go obok Gamboy, ponieważ mają jeszcze zbyt dużą różnice poziomów. Super G pasuje do Ameryki, w Europie na razie go będą pamiętać, za oceanem jest dużo zawodników dla niego. Wyjazd do Ameryki, zmiana trenera, poprawne rozwinięcie kariery i mamy mistrza świata.


RE: Grzegorz Proksa - Adammobp - 23-12-2011 09:32 AM

Szkoda, że chłopak jeszcze ani jednej walki w Polsce nie stoczył.

Ale najlepsze jest to, że ma 27 lat, czyli nie jest ani bardzo młody ani za stary i jest już puszczany na głęboką wodę.