Forum - BOKSER.ORG
Polska vs Wysoki poziom - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks zawodowy w Polsce (/forum-13.html)
+--- Wątek: Polska vs Wysoki poziom (/thread-1393.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Polska vs Wysoki poziom - kantemir - 03-10-2013 06:20 PM

dla poczatku trzeba jakos uratowac boks amatorski..moze zmienic sklad trenersky czy jakos tak...ale nawet jesli wziac nowych,cuda odrazu nie bedzie..Tam,gdzie teraz silny boks amat.-na Kubie,w Ukrainie,w Kazakchstanu (kazachi teraz silni jest chlopcy) ,tam prosto szkola,otoczenie..to jest wokol utalentowanego wyrostka kupa konkurentow,takze silnych..kazdy u innego cos biorza...choc by w sparringu..i dlatego,ze wysoka konkurencja , idzie wzrost i postepowanie kazdego chlopca-to jest mozna importowac trenerza z Rosji czy Kazakhstanu,ale ty nie mozesz importowac szkole,to jest caly ten tlum silnych wyrostkow,a oni i daja poziom....czukac przyczyny wyjatkowo w kosztach panstwowych lub sponsorskich -to blad..choc grosz ,oczywiscie,wazny.ale to nie wszystko,czemu przyklad-czempionat swiatu 2011 w Baku..Jesli nie myli,nic nie wziali tam np.Angliki,a to bardzo zamozne panstwo -Wielka Britania..Ale gdy panstwo (tj.Polska) serio do tego podejdzie,i potraci grosz ,to za kilko lat situacja zmieni ..odrazu nie..trzeba czekac.ale z czasem pojdzie..


RE: Polska vs Wysoki poziom - BESTIA - 03-10-2013 07:39 PM

kantemir
Racja, boks amatorski może być świetną przepustką do dużych walk.W Polsce boks amatorski leży, ale moim zdaniem głównym powodem słabszych walk Polaków z czołówką jest zbyt duży przeskok jakościowy rywali.Anglicy często bija się miedzy sobą i z rywalami z podobnej półki,a rywale Polaków to zwykle "bokserzy" którzy z boksem mają mało do czynienia.


RE: Polska vs Wysoki poziom - Adammobp - 05-10-2013 08:26 PM

Z Masternakiem i Proksą wiązałem naprawdę spore nadzieje, widziałem ich jako przyszłych mistrzów świata. I dziś jestem naprawdę zaniepokojony. To solidni zawodnicy, ale ciężko będzie, by stali się następcami Adamka i Włodarczyka.

Tu jednak młody talent naszego boksu nie pociągnie. Tu potrzebny ktoś z nazwiskiem i z renomą, nawet jak jest trochę starszy.


RE: Polska vs Wysoki poziom - Pakman - 06-10-2013 02:04 PM

(05-10-2013 08:26 PM)Adammobp napisał(a):  Tu jednak młody talent naszego boksu nie pociągnie. Tu potrzebny ktoś z nazwiskiem i z renomą, nawet jak jest trochę starszy.

Mam nadzieję, że nie chodzi ci o tego, o którym ja myślę, że Ty myślisz Big Grin


RE: Polska vs Wysoki poziom - Sander - 19-10-2013 10:44 PM

Szpilka mówi o Cunninghamie i Aguilerze, dla Głowackiego być może Palacios a dla Wacha Chisora.. Coś się może ruszyć.


RE: Polska vs Wysoki poziom - pyra90 - 21-10-2013 01:18 PM

Sporty olimpijskie leżą bo Ministerstwo woli ładować kasę w mafie PZPN .
Boks amatorski nie ma przebicia obecnie i takich sukcesów jak za PRLu to już się nie doczekamy .
Druga sprawa to konkurencja w postaci :Muay Thai ,Kicka ,wschodnich sztuk walk czy MMA ,kiedyś tego nie było aż tyle


RE: Polska vs Wysoki poziom - Sander - 22-10-2013 10:07 AM

Zmierzający po mistrzowskie pasy Kołodziej i Jonak mają już rywali na najbliższe starcia!
Kołodziej vs Kurzweil Big Grin i Jonak vs Bejaran! Wink Wasilewski to świetny dyplomata, że dał radę ich zaprosić do Polski.

Jonak to półśredni a dostaje rywala który w ostatniej walce wniósł 77 kg czyli przekroczył limit super średniej.


RE: Polska vs Wysoki poziom - kantemir - 22-10-2013 12:38 PM

(21-10-2013 01:18 PM)pyra90 napisał(a):  Sporty olimpijskie leżą bo Ministerstwo woli ładować kasę w mafie PZPN .
Boks amatorski nie ma przebicia obecnie i takich sukcesów jak za PRLu to już się nie doczekamy .
Druga sprawa to konkurencja w postaci :Muay Thai ,Kicka ,wschodnich sztuk walk czy MMA ,kiedyś tego nie było aż tyle

owszem,moim zdaniem,mozna mac suksesy nawet za fatalnego stanu w amatorce..ja tak sobie myslalem- tak czy siak,a ile wielkich amatorow ma Meksik?Huh (prawda,i yuz o tym pisalem,tam koszmarna konkurencja a chlopcy wychodzi do ringu yuz w 15 lat i to mizerja..kazdy drugi w kraju albo boksuje,albo boksowal,albo che sprobowac i t.d..zrozumialo,w Polsce takiego szalenstwa masowego nie bedzie (i slawa Bogu) ,poniewaz boks to udzial obdartusow i autsajderow socialnych ,zaden normalny,srednio zamozny czlowiek nie oddasc swego syna w 15 lat w ta masakra ..
Ale jesli zrobic potezny PR , media,i t.p.. zeby ogol (choc by w tej samej Polsce) chcial baczyc jakis nowy boj i t.p..to bedzie dosc szybki progress..Nu ot choc by jak z tym bojem Zimnoch-Szpilka- teraz kazdy (i nawet Ja) chcial by zobaczyc,kto kogo pobije..Dzieki temu,ze byla bojka ,skandal i t.p.. A jesli bedzie interes prostych ludzi,to bedzie jakis zarobki dla bokserow..Zrozumialo,ze w Polsce trzeba placic wiecej za ryzyko ,niz w jakims jebanym Nikaragua czy Meksiku..jakims indianom z fawelow Mehiko..To jest pytanie tylko w summa i tyle..tylko w kosztach...Prosto teraz prosty chlopak z polskiego miasteczka mysle ,,A na ch.j mnie ono trzeba? Kupa czasu,nerwow,a zarobki cos nie duze..No chyba moze Szpilka ,a inni? lepiej myc awtowki w Britanji,czym tak ryzykowac .na dziabla ten boks ,wygral wojewodztwo,i koniec,, Taka sama situacja i w Rosji,i w Ukrainie..roznica tylko w tym,ze w Britania nikt nie puska i nie pusci ..ale w calem situacja mniej-wiecej podobna..
Zeby to zmienic,trzeba,zeby boks dawal jakis zarobki..Takich ,jak Szpilka ,moim zdaniem,teraz w Polsce 20-30 jak minimum..i w ukrainie takze kupa..Ale na wszystkich u promotora nie ma kosztow..Oto dlatego wybrano tego Szpilke ,bo nie ma kosztow wziac na kontrakt dodatkowo 15 chlopcow..W tym i caly problem..A jest kupa chlopcow,moze lepszych od tego Szpilki,ale im nie dano szansu..Ot zawtra ktos znokautuje Spilke,i cala prace poszla kotu pod ogon ..


RE: Polska vs Wysoki poziom - kubala1122331 - 22-10-2013 04:27 PM

Sander
To jest dla mnie kolejna komedia. Naprawdę 86 walka na przetarcie. Co to ma być?


RE: Polska vs Wysoki poziom - Pakman - 22-10-2013 07:35 PM

Kołodziej to Wawrzyk vol. 2.0. Każda jego walka z kimkolwiek z pierwszej 20 kończy się nokautem na łuczniku.