Forum - BOKSER.ORG
Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) (/thread-1385.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - BESTIA - 27-11-2013 08:56 PM

1. Wladimir Klitschko
2. Vitaly Klitschko
3. Tyson Fury
Nawet dobre resume jak na te czasy, wierzę że może mocno namieszać, poza tym lubię jego styl.
4. Kubrat Pulev
Ostatnią walką troszkę mnie zawiódł, ale nie ma na razie lepszych
5. Alexander Povetkin
Po porażce z kliczko spada na 5 miejsce w moim rankingu.
6. Dereck Chisora
Wygrana nad Gerberem daje mu 6 pozycję
7. Bermane Stiverne
Pewnie byłby wyżej, ale rzadko się pojawia przez co 7 miejsce.
8. Mike Perez
Świetna walka z Mango i fajny widowiskowy boks.
9. Tomasz Adamek
W rankingu HW nie może zabraknąć walecznego górala...
10. Chris Arreola
Wygrana nad Mitchelem daje Chrisowi miejsce 10.


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - Mastrangelo - 01-12-2013 04:27 PM

Sporo niezłych walk w tym tygodniu, ale bez większych wpływ na ranking. Jedyne zmiany w kategorii super-piórkowej:
Po dużej niespodziance w Meksyku, gdzie Zolani Tete znokautował Juana Carlosa Sancheza Jr., zawodnik z RPA wchodzi na miejsce czwarte.
Sanchez Jr mimo porażki wraca na listę, na 9 miejsce.


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - Mastrangelo - 04-12-2013 05:06 PM

Obejrzałem jeszcze raz walkę Murraya z Sergio, w lepszej jakości i uznaję to za wał. Murray blokował właściwie wszystkie ciosy Sergio i łatwo go wypunktował.
Martin wchodzi na 1-sze miejsce w kategorii średniej, Sergio spada na 3, jeszcze za Golovkina.


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - BMH - 04-12-2013 05:47 PM

Dobrze, ze przypomniales.Wink Pobieram walsnie ta walke, i lada dzien temat z punktacja sie powinien pojawic. Licze na Twoja karte.


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - Mastrangelo - 04-12-2013 06:23 PM

Będzie temat w dziale z punktacjami, to na pewno tam wkleję Wink


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - redd - 09-12-2013 03:30 PM

Sporo się działo w weekend, więc śpieszę ze swoimi skromnymi sugestiami Wink

- Co zrobisz ze Sturmem? Wygrał, ale po perfidnych rabbit punchach, do tego Barker zmagał się z kontuzją biodra, która obniżała jego wartość. Dla mnie Sturm powinien wejść na 6 miejsce, Barker spaść na 9.

- W junior półśredniej Kirkland zdemolował dzielnego Tapię po rzeźni. James ma ciekawe resume: Ossie Duran, Brian Vera, Joel Julio, Alfredo Angulo, Glen Tapia - Molinę traktuję jako NC. Jak dla mnie bardziej zasługuje na 10 niż Vanes, który imho ma gorsze resume niż James, do tego powinien przegrać z Larą, remis był wałem.

- Macklin pokonał nieopierzonego Russa, w sumie mógłby skoczyć oczko wyżej, ale osobiście nie ma to dla mnie większego znaczenia.

- W półśredniej mam problem z Porterem i Alexandrem. Alexander powinien pójść w dół, ale gdyby znalazł się w rankingu za Maidaną, którego zdeklasował, źle to by wyglądało. Dla mnie Marcos jest ciut za wysoko,pokonał w welter wojowniczych rzemieślników jak Soto Karass, czy Lopez, ale bardziej przemawiają do mnie zwycięstwa Thurmana z tym ostatnim Argentino, czy Zaveckiem. Widziałbym to tak: Porter 5, Alexander 6, Maidana 8.

- Lara pozostaje na 2, ale co z Troutem? Można go zrzucić o 2 miejsca. Szczerze pisząc to jako nr. 3 widziałbym Molinę, nie Canelo. Bo chyba uczciwy remis z Lara jest bardziej warty niż "remisowa" walka Canelo z Austinem. Do tego kilka niezłych skalpów, nie gorszych niż "marketingowi" rywale Cynamona.

- Bikę i Dirrella jeszcze nie obejrzałem, ale zakładając że remis był ok to: - Bika pozostaje 6, Dirrell może wskoczyć na 10 miejsce.

- Maliggnagi wypunktował Judaha, ale to raczej w układzie sił nic nie zmienia.


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - Mastrangelo - 09-12-2013 04:11 PM

Wielkie dzięki za sugestie, Redd. Na pewno się przydadzą kiedy się zabiorę do uaktualnienia.
Zapisałem Sobie wszystkie walki które mam uwzględnić, ale wszystko dokładnie przemyślę i poustawiam dopiero jak zobaczę ostatnią ważną walkę której jeszcze nie widziałem, z tych istotnych dla rankingu które wydarzyły się ostatnim czasie - czyli Daiki Kameda vs Liborio Solis. Ciągle nie pojawiła się dobra wersja a nie chcę w ciemno akceptować wyniku.


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - Sander - 09-12-2013 04:34 PM

Jeśli chodzi o kategorię ciężką to moim skromnym zdaniem Kubrat Pulev powinien być nieco niżej choćby za Tysonem Fury'm.
Bułgar nie ma na rozkładzie nikogo z czołówki a z Twojego rankingu ograł Tony'ego Thompsona w przeciętnym stylu. Z wieloma przeciętniakami nie potrafił uporać się przed czasem a walkami z Dimitrenko i Ustinovem mnie raczej nie przekonał.
Fury natomiast ma na rozkładzie Cunna(nr 10 - czasówka) i Chisorę(nr 6). Do tego zawsze solidny Kevin Johnson. Mnie styl i resume Fury'ego bardziej przekonuje więc bym ich zamienił miejscami.

Pozycje Pereza i Stiverne'a również jak dla mnie nieco na kredyt. Kolejne walki powinny określić ich umiejętności i słuszność klasyfikowania tej dwójki w rankingu TOP 10. Brak Tomasza Adamka i obecność Tony'ego Thompsona również dla mnie dyskusyjna sprawa. Podobnie z Wilderem. Wolałbym dać mu kredyt zaufania niż klasyfikować Thompsona w 10tce który ogrywał ostatnio drugi największy po Mitchellu medialny balon Davida Price'a.

Ogólnie jednak ranking jest bardzo starannie prowadzony i dobrze, że po zawieszeniu przez @Maynarda jego subiektywnego rankingu postanowiłeś stworzyć własny.


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - BMH - 09-12-2013 05:33 PM

Cruiserweight
1.Jones
Za wygranie walki z moim nr.1. Denisem Lebedevem, choc zdaje sobie sprawe, ze to moze sie niebawem zmienic.
2.Huck
Nie lubie Marco, uwazam go za prostego fizola, i bardzo ogranicznoego piesciarza. Kilka razy jego wygrane byly dla mnie niesmaczne. Jednak, nawet mimo uprzedzen, nie umiem facetowi odmowic twardosci i charakteru. Trzykrotne wychodzenie do walki z Afolabim, rowniez wzbudza moj respekt, bo w przeciwienstwie do zalozyciela tematu, kolegi Mastragelo, ja nie widzialem tam trzech werdykow, ktore mogly isc tylko w jedna strone, choc nie jestem zaskoczony, ze wielu kibicow, tak wlasnie ocenilo te walki(sam mialem minimalnie dla Oli, ale odwrotna interpretacja kilku rund, jest dla mnie do przyjecia).
3.Hernadez
Wrzucam go miejsce Lebedeva, i nad Wlodarczyka, a wszystko za sprawa dobrej walki z Alekseev'em.
4.Wlodarczyk
Licze na wieksze walki z udzialem Polaka, byc moze ostatecznie dadza mi one odp. na kilka pytan. W mojej opinii, Diablo to bardzo nierowno walczacy zawodnik, a po ostatnich wygranych jest wrecz przeceniany przez Naszych kibicow(naturalnie moim zdaniem). Doszlo nawet do tego, ze mozna przeczyca, ze Krzysiek obija spokojnie cala czolowek jr.ciezkich(?). Wlasciwie do walki z Czakijewem, juz pomalu stawialm na nim krzyzyk, a on odrodzil sie jak feniks z popiolow. Daje go nad Denisa, ktory od czasu porazki z Jonesem nie walczyl.
5.Lebedev
Do walki ze skoksowanym Jonesem, byl moim numerem jeden, a ostatnio na trzecim miejscu. Musze jednak go przesunac za Hernadeza i Krzyska, ktorzy wygrali swoje ostatnie walki.
6.Arslan
Ostatnio mialem go ex aequo z Afolabim, ale ze Firat teraz znow bedzie mierzyl sie z Huckiem, to na zachete zostawiam go na 6miejcu. Mam nadzieje, ze tym razem obejdzie sie bez przekretu, jak mialo to miejsce ostatnim razem. Z drugiej strony, wydaje mi sie, ze Marco tym razem da lepsza walke, i byc moze wygra bez pomocy sedziow.
7.Afolabi
Wyzej w sposob bardzo subiektywny wyjasnielm, dlaczego Arslan, a nie Ola. Mam jednak nadzieje, ze sie to zmieni, bo bardzo lubie Brytola.
8.Ross
Spadek o jedno miejsce... ile mozna zyc wspomnieniami z dobrej walki z Hernadezem? Wczesniej byl tu Koyde, ale musialem go usunac na ten moment, przynajmniej do czasu wygrania z kims solidnym.
9.Mchunu
Poprzednim razem byl tu Chambers, ktoremu dalem mu duzy kredyt zaufania liczac, ze swietnie sie wpasuje w nowa dywizje, a tu taki zonk. Na jego miesce wrzucam wiec jego pogromce.
10.Makabu
Dopiero ostatnio przyjrzalem sie blizej temu zawodnikowi, i postanowilem, ze zadebiutuje w moim top10. Wczesniej na tym miejscu byl Czakijew.


RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - redd - 09-12-2013 06:01 PM

(09-12-2013 04:34 PM)Sander napisał(a):  Jeśli chodzi o kategorię ciężką to moim skromnym zdaniem Kubrat Pulev powinien być nieco niżej choćby za Tysonem Fury'm.
Bułgar nie ma na rozkładzie nikogo z czołówki a z Twojego rankingu ograł Tony'ego Thompsona w przeciętnym stylu. Z wieloma przeciętniakami nie potrafił uporać się przed czasem a walkami z Dimitrenko i Ustinovem mnie raczej nie przekonał.
Fury natomiast ma na rozkładzie Cunna(nr 10 - czasówka) i Chisorę(nr 6). Do tego zawsze solidny Kevin Johnson. Mnie styl i resume Fury'ego bardziej przekonuje więc bym ich zamienił miejscami.

Pozycje Pereza i Stiverne'a również jak dla mnie nieco na kredyt. Kolejne walki powinny określić ich umiejętności i słuszność klasyfikowania tej dwójki w rankingu TOP 10. Brak Tomasza Adamka i obecność Tony'ego Thompsona również dla mnie dyskusyjna sprawa. Podobnie z Wilderem. Wolałbym dać mu kredyt zaufania niż klasyfikować Thompsona w 10tce który ogrywał ostatnio drugi największy po Mitchellu medialny balon Davida Price'a.

Ogólnie jednak ranking jest bardzo starannie prowadzony i dobrze, że po zawieszeniu przez @Maynarda jego subiektywnego rankingu postanowiłeś stworzyć własny.

@Sander - wytykasz słabości w zwycięstwach Puleva (czasem całkiem słusznie), ale nie widzisz tych samych u FuryegoWink Z Cunnem to Fury dał ciała po całości i zlekceważył Amerykanina, ostatecznie wygrał ale niesmak pozostał (kd + faule). Chisora w walce z Furym ważył 120kg, był zapuszczony i w słabej formie. Tamten Dereck nie był bokserem top10 HW, a raczej trzeciej dziesiątki. Kevin Johnson miał na przygotowania do walki z Tysonem z tego co pamiętam 13 dni, jest to skandalicznie mało.

Dla mnie Wilder nie pokazał jeszcze tyle, aby dostać kredyt zaufania. Stary Tony z kolei jaki jest, taki jest, ale poniżej pewnego poziomu nie schodzi i ma lepszych rywali na rozkładzie.

Z kolei brak Adamka rozumiem doskonale. Dał remisową walkę z jednorękim Chambersem, przegrał z Cunninghamem - to nie jest top 10 w żadnym wypadku.

@Mastrangelo
Jak odnosisz się do punktacji walki Murray vs Strurm i Macklin vs Sturm?