Forum - BOKSER.ORG
MMA - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: MMA (/thread-137.html)



RE: MMA - BMH - 03-06-2013 11:56 AM

Lipa... "maly Nog" doznal kontuzji, i jest szukany zastepczy rywal dla Muricio. Jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie walk MMA, wlasnie stala sie niespelnionym marzeniem.


RE: MMA - AdamekFightPL - 03-06-2013 03:30 PM

@BMH
Wiem, że znasz się na MMA. Czy mógłbyś zrobić listę najbardziej oczekiwanych walk MMA przez fanów? może też ranking TOP 10 poszczególnych dywizji. Szczerze mówiąc ostatnio zainteresowały mnie walki MMA zwłaszcza w UFC i z przyjemnością je oglądam. Nie znam jednak tak dobrze zawodników itd. Chodzi mi o taki temat z podstawowymi informacjami na temat UFC. Interesuje mnie tylko ta federacja.


RE: MMA - BMH - 03-06-2013 04:18 PM

Zanim napisze taka lista, proponuje zapoznac sie takimi walkami ktore juz sie odbyly, a sa godne polecenia i dobrze wprowadza Cie w klimat.... Mauricio Rua vs Nogueira(walka w PRIDE), Rua vs Den Henderson, Pettis vs Benson Henderson(chyba to nie bylo w tej organizacji, ale teraz zarowno jeden jak i drugi walcza dla UFC), Liddel vs Silva, Edgar vs Maynard II, Rashad Evans vs Griffin, Griffin vs Bonnar(finaf TUF-a). Wszystkie poza Rua-Nogueira, i Pettis-Hendersona byly w UFC w ostatnich latach, bo wymienianie tych starych gdzie walczyl zawodnik 70kilogramowy, z klocem 130kg sobie darowalemc. Jezeli wiec naprawde UFC w jakims stopniu Ci sie podoba, to rzuc okiem, szczegolnie polecam dwie wymienione walku Mauricio "Shoguna" Ruy z Nogeuera, i Hendersonem, ktore uwazam za jedne z najlepszych walk MMA all time. Jak cos zobaczysz, to napisz wrazenia.Wink

Co do walk na ktore czeka swiat, to:
Pettis-Aldo
John Jones-Cormier(o ile Daniel zbije do LHW)
Rua-Noguaria II
Rua-Evands(byly kiedys przymiarki)
Rua-Henderson II(pierwsza wlka, to niesamowta, dramatyczna sieka)
Dos Santos-Velasquez II
Overemm vs Dos Santos/Velasquez
Cormier vs Velasquez(o ile Cormier nadal bedzie walczyl w HW)
St-Pierre vs Hendricks
John Jones vs Gustafsson

To naturalnie nie wszystkie, ale jedne z tych najbardziej wyczekiwanych przez kibicow, oszczedzilem juz takie ktore sam chetnie bym zobaczyl, a zaden z zawodnikow nie byl mistrzem bo podejrzewam, ze wiele nazwisk byloby anonimowych.
Nie UFC, ale swego rodzaju klasyk MMA:
http://www.youtube.com/watch?v=u24jik74TJY

Big Grin Big Grin


RE: MMA - Pakman - 03-06-2013 07:16 PM

Walka Frye z Takakyamą to była zwykła napierdalanka jak dwóch żuli pod żabką. Jak na MMA był to słaby pojedynek. Dla mnie najlepszy - Silva vs Sonnen I.


RE: MMA - BMH - 03-06-2013 08:08 PM

(03-06-2013 07:16 PM)Pakman napisał(a):  Jak na MMA był to słaby pojedynek.

Dwoch zuli mowisz... u mnie takich zuli na 100% nie ma, a i malo w klubach jest gosci ktorzy mogliby nawiazac walke z wyzej wymienionymi... najnormalniej staram sie operowac innymi porownaniami w stosunku ludzi co cos osiagneli.

Co kto lubi, ja fanem takiego mordobicia tez nie jestem, ale wielu bardzo sobie ceni takie sieki, wiec wrzucilem jako ciekawostke , a zeby nazwac ta walke slaba, to sie pierwszy raz spotykam z takim stwierdzeniem. W mojej ocenie swojego rodzaju klasyk, i wole taka juz taka chaotyczna mlocke bez zbedbego pi?erd#lenia sie w "tancu", niz to co ostatnio pokazal Machida z Hendersonem(walka na szczycie LHW, eliminator do Jonesa), Randleman vs Ohara(Kevin ex mistrz UFC), czy Gracie vs Kikuta(Renzo legenda).

Z ciekawych walk, to Dos Santos z Huntem dali ostatnio dobry pokaz, i radze szybko ogladac, bo pewnie w niedlugim czasie bedzie skasowane z jutuba:

http://www.youtube.com/watch?v=nKEKQpgLTM0


RE: MMA - Sander - 03-06-2013 08:30 PM

Ja w MMA poza KSW i czołówką ciężkich w UFC nie siedzę ale pamiętam że duże wrażenie zrobiła na mnie swego czasu walka Kimbo vs Thompson.


RE: MMA - kubala1122331 - 03-06-2013 10:50 PM

Podobnie jak Sander średnio mam pojęcie o MMA, ale zastanawia mnie jeden zawodnik, którego uwielbiam oglądać, widziałem wszystkie jego walki w UFC (10-11 pojedynków). Mowa oczywiście o Jonie Jonesie. Myślicie, że w najbliższej przyszłości może znaleźć się ktoś kto go zdetronizuje, i czy może to być Dan Henderson?


RE: MMA - AdamekFightPL - 05-06-2013 06:17 AM

Walka Frye vs Thompson też była niesamowita Big Grin sędzia tylko trochę za późno przerwał walkę...

@BMH
Dzięki za listę, te walki, które wymieniłeś a będą w sieci na pewno pooglądam. Jestem tylko ciekaw dlaczego nie napisałeś w liście najbardziej oczekiwanych przez ludzi walki Jones-Silva. Wiem, że obaj walczą w innych kategoriach (chociaż z tego co mi wiadomo Silva walczył także w LHW) , ale różnica między nimi chyba nie jest aż tak duża (skoro Floyd może zawalczyć z Alvarezem)


RE: MMA - Pakman - 05-06-2013 11:22 AM

@BMH

Ja nie operuję tymi porównaniami w stosunku do Frye'a i Takayamy, bo ten pierwszy był rzeczywiście wielkim zawodnikiem, ale sama walka jest wg mnie przereklamowana. O Takayamie się nie wypowiem, bo kojarzę go tylko z walki z Fry'em.


RE: MMA - AdamekFightPL - 05-06-2013 12:40 PM

Walka Frye'a z Takayamą to było coś niesamowitego. Nie wiem co oni brali przed tą walką... twarz Takayamy po pojedynku... masakra.