Forum - BOKSER.ORG
MMA - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: MMA (/thread-137.html)



RE: MMA - AdamekFightPL - 02-05-2013 02:00 PM

To jest właśnie ciekawa sprawa z tymi kontuzjami. Podczas walki w naszym organizmie poziom adrenaliny wzrasta do tego stopnia, że na prawdę człowiek może nie odczuwać bólu, nawet tego największego.





Zwróćcie uwagę na prawą nogę zawodnika u góry ekranu. Mniej więcej od 0:20 sekundy walczy ze złamaną nogą...


RE: MMA - Maynard - 02-05-2013 09:07 PM

Cóż, żeby uprawiać MMA, albo jakikolwiek inny podobny sport na tym poziomie, trzeba być naprawdę twardym skurczybykiem.

Jon Jones należy do tych najtwardszych, co udowodnił choćby w walce z Belfortem, będąc na krawędzi porażki przed czasem. Wtedy udało mu się przetrwać i to on ostatecznie zmusił rywala do poddania 2 rundy później. "Bones" to chyba mój ulubiony zawodnik w MMA i naprawdę szkoda by było, gdyby ta kontuzja nie pozwoliła mu stoczyć drugiej walki w tym roku. Czeka choćby Dan Henderson (pogromca Fiodora, Shoguna i "Feijao" Cavalcante). Pomimo porażki z Machidą, którego Jones bez problemu pokonał, to wciąż nr 2 tej dywizji.

Bardzo mnie też ciekawi, czy Anderson Silva, najwybitniejszy mistrz w historii UFC, wciąż uznawany za lidera rankingów p4p w MMA, w końcu "wyskoczy" na moment ze średniej do półciężkiej i rzuci wyzwanie Jonesowi. Na razie czeka go obrona z mało doświadczonym Chrisem Weidmanem, który bardzo szybko stał się pretendentem w "wyczyszczonej" przez Brazylijczyka kategorii średniej. Jones mocno góruje gabarytami nad Silvą, ale ten ostatni z pewnością wyzwań się nie boi, więc jeśli pokona swojego pretendenta, to kto wie...


RE: MMA - BMH - 04-05-2013 10:37 AM

Jeden z moich ulubionych zawodnikow-Mayorga... w MMABig Grin
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HF3c_B6CzBM#
Co to?Smile Cios kolanem w nerke?


RE: MMA - AdamekFightPL - 04-05-2013 11:02 AM

@MMAynard
Wspomniałeś o starciu Spidera z Jonesem. Co myślisz o taki starciu?, nie znam się na podziałach wagowych w MMA, ale czy to, że Anderson walczy w średniej a Bones w półciężkiej nie robi przeszkody? czy byłoby starcie mniej więcej jak Alvarez vs Mayweather czyli różnica wagi w dniu walki 10 kg Tongue
Jones podobno planuje przejście do kategorii ciężkiej. Kto według Ciebie wygrałby takie starcie? ranga takiego pojedynku byłaby równie dużo co kiedyś Maywaether-Pacquiao?


RE: MMA - BMH - 04-05-2013 11:09 AM

(02-05-2013 09:07 PM)Maynard napisał(a):  Cóż, żeby uprawiać MMA, albo jakikolwiek inny podobny sport na tym poziomie, trzeba być naprawdę twardym skurczybykiem.

Jon Jones należy do tych najtwardszych, co udowodnił choćby w walce z Belfortem, będąc na krawędzi porażki przed czasem. Wtedy udało mu się przetrwać i to on ostatecznie zmusił rywala do poddania 2 rundy później. "Bones" to chyba mój ulubiony zawodnik w MMA i naprawdę szkoda by było, gdyby ta kontuzja nie pozwoliła mu stoczyć drugiej walki w tym roku. Czeka choćby Dan Henderson (pogromca Fiodora, Shoguna i "Feijao" Cavalcante). Pomimo porażki z Machidą, którego Jones bez problemu pokonał, to wciąż nr 2 tej dywizji.

Hendo z walki na walke juz spuszcza z tonu, co nie znaczy, ze nie moglby czyms zaskoczyc(walka z Rua, to jak dla mnie jedna z ciekwszych/bardziej dramatycznych potyczek w UFC w ostatnich latach).
Dan moze legalnie wspomagac sie testosteronem, wiec mimo wieku moze zawsze zaskoczyc. Jednak jak Maynard wspomniales, to Machida ostatnio wygral-po malo ciekawej walce-i to on predzej wyszedlby do rewanzu z Jonesem, niz Hendo. Zreszta z tego co pamietam, to Henderson w najblizszej walce zmierzy sie z niemajacym ostatnio dobrej passy Evansem... dla jednego jak i drugiego, bedzie to pojedynek o wszystko.. byc albo nie byc.

(02-05-2013 09:07 PM)Maynard napisał(a):  Bardzo mnie też ciekawi, czy Anderson Silva, najwybitniejszy mistrz w historii UFC, wciąż uznawany za lidera rankingów p4p w MMA, w końcu "wyskoczy" na moment ze średniej do półciężkiej i rzuci wyzwanie Jonesowi. Na razie czeka go obrona z mało doświadczonym Chrisem Weidmanem, który bardzo szybko stał się pretendentem w "wyczyszczonej" przez Brazylijczyka kategorii średniej. Jones mocno góruje gabarytami nad Silvą, ale ten ostatni z pewnością wyzwań się nie boi, więc jeśli pokona swojego pretendenta, to kto wie...

Silve ogladam od czasow PRIDE, i mimo niesamowitego okresu panowania w UFC, jest to zawodnik jak na moj gust nie tak utalentowany jak Jones, czy prime St-Pierre, choc walczy na bardzo zblizonym poziomie. Dzis stawialbym zdecydowanie na Johna, bo:
-Fizycznosc jest zdecydowanie po jego stronie
-Wiek, dzisjesze mozliwosci go znacznie faworyzuja... jest w prime, czego nie mozna powiedzoec o Andersonie
-Wszechstronnosc zdecydowanie na konto Amerykanina.

Wydaje mi sie, ze Dzisiejszy "Spider" moglby wygrac tylko lucky punchem. Swoja droga, to nie wiem, czy GSP nie zaryzkuje, i przed koncem kariery nie rzuci wyzwania Silvie w sredniej wadze.


RE: MMA - Maynard - 08-05-2013 08:59 PM

Zgadzam się z Wami, na dzień dzisiejszy Jones miażdży Silvę... teoretycznie. Wszystkie atuty poza doświadczeniem są po jego stronie, jednak w walkach na tym poziomie wszystko jest możliwe.

@Adamek
To są sąsiednie kategorie wagowe, ale rzeczywiście różnica rozmiarów jest spora. Między GSP, a Silvą zresztą też, choć zapewne mniejsze. Generalnie jestem przeciwny takim walkom, ale czołówka p4p... ma swoje prawa.


RE: MMA - AdamekFightPL - 10-05-2013 02:59 PM

@MMAynard
A jak widziałbyś Jonesa w kategorii ciężkiej? miałby szanse z takimi olbrzymami jak Oveerem, Big Foot, Velasquez, JDS ?


RE: MMA - Pakman - 13-05-2013 06:14 PM

Daniel Omielańczuk trzecim Polakiem w UFC.


RE: MMA - kubala1122331 - 13-05-2013 06:15 PM

No właśnie miałem napisaćSmile Kojarzysz go może, bo ja o nim nie słyszałem. Dobry jest?


RE: MMA - Pakman - 13-05-2013 06:24 PM

Kolesia kojarzę tylko z suchych wyników, nawet nie wiem jak wygląda Big Grin