Forum - BOKSER.ORG
siłownia/kulturystyka/bodybuilding - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: siłownia/kulturystyka/bodybuilding (/thread-1369.html)



RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding - Gogolius - 15-02-2017 08:17 PM

A co mówią lekarze?


RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding - KrychuTMT - 15-02-2017 08:30 PM

Na prześwietleniu niby było spoko to mi powiedział, żebym nie ćwiczył i tyle mi lekarze pomogli :v :v :v :v
Teraz i tak jest o wiele lepiej, bo powiedzmy, że przy normalnym funkcjonowaniu barki mi nie doskwierają.
Jednak czasami po treningu mocno dają o sobie znać, a na treningach bokserskich to był wgl dramat Sad.


RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding - Wilczekstepowy - 15-02-2017 09:47 PM

(15-02-2017 08:30 PM)KrychuTMT napisał(a):  Na prześwietleniu niby było spoko to mi powiedział, żebym nie ćwiczył i tyle mi lekarze pomogli :v :v :v :v

Ja pierdzielę. Prawie to samo powiedział mi lekarz gdy poszedłem ze swoim barkiem: "Niech pan ćwiczy przysiady bo barki nie lubią obciążeń".


RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding - KrychuTMT - 15-02-2017 11:29 PM

Ćwiczenia na rotatory niby trochę pomagają, ale nadal wiele brakuje do pełnej sprawności. Lewy bark to jakaś masakra, kiedyś miałem problem aby unieść rękę do góry :V.


RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding - fext - 16-02-2017 09:34 AM

(15-02-2017 11:29 PM)KrychuTMT napisał(a):  Ćwiczenia na rotatory niby trochę pomagają, ale nadal wiele brakuje do pełnej sprawności. Lewy bark to jakaś masakra, kiedyś miałem problem aby unieść rękę do góry :V.
Rotatorów raczej nie bada się za pomocą prześwietlenia. Jeżeli jakieś wady rotatorów są widoczne na rentgenie, to znaczy że jest już bardzo źle. Konkretne dolegliwości widać dopiero na USG. W moim przypadku pomogła bardzo długa, wymuszona pauza od sportów wszelkich. Bóle miałem klasyczne, czyli ból podczas lewych prostych, do tego nieznośny ból w nocy, połączony z drętwieniem całego barku. A potem w kilku miejscach złamałem prawą rękę. I był to bardzo bolesny "strzał w dziesiątkę", bo przez pół roku nie ruszałem się wcale a po tym czasie zacząłem od roweru.

Pierwsze biegi rozpocząłem po dziewięciu miesiącach od złamania a pierwsze lekkie treningi na worku po roku i dwóch miesiącach. Ręka była jeszcze wciąż bardzo mało ruchliwa i nadal pobolewała w miejscu złamania, dlatego kolejnym manewrem była zmiana pozycji na mańkuta. W ten sposób odciążyłem najbardziej eksploatowane lewe rotatory i rozruszałem prawą rękę. Pomogło, bo obecnie o rotatorach zapomniałem a walczyć mogę z obu pozycji Smile Podsumowując, nie zagwarantuję, że pomoże, ale możesz spróbować zacisnąć zęby i na przykład przez rok albo chociaż dziewięć miesięcy jeździć tylko na rowerze albo znaleźć inne ćwiczenia, podczas których barki aż tak nie pracują.


RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding - KrychuTMT - 16-02-2017 03:05 PM

U mnie najgorzej jest z lewym, ale to jeszcze ujdzie bo jestem mańkutem czyli na upartego mógłbym sobie trenować. Jednak zrobię sobie przerwę od wszelkich boksów/siłowni i będę sobie tylko biegał, żeby zimowe sadełko zrzucić i wrócić do welter :3.


RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding - Wilczekstepowy - 21-02-2017 04:38 PM

(16-02-2017 03:05 PM)KrychuTMT napisał(a):  U mnie najgorzej jest z lewym, ale to jeszcze ujdzie bo jestem mańkutem czyli na upartego mógłbym sobie trenować. Jednak zrobię sobie przerwę od wszelkich boksów/siłowni i będę sobie tylko biegał, żeby zimowe sadełko zrzucić i wrócić do welter :3.

Aha, bym zapomniał napisać. Mnie zalecił abym sobie wykupił na bark 4 zabiegi falą uderzeniową. I właściwie to mam pytanie czy ktoś z tego korzystał? Pytam się bo taki zabieg jest dosyć drogi - u mnie jeden zabieg kosztuje tyle, co 10 zabiegów krio. A więc, jak ze skutecznością? Bo do tej pory to krio mi najbardziej pomagało i najczęściej z takich zabiegów korzystam. Ale jeżeli taki zabieg wart jest swojej ceny to bym z pewnością za jakiś czas skorzystał.