Forum - BOKSER.ORG
Erkan Teper - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Erkan Teper (/thread-1340.html)

Strony: 1 2 3


Erkan Teper - Hugo - 01-09-2013 09:31 AM

Wczoraj na ringu w Bazylei Erkan Teper znokautował już w 1 rundzie Michaela Sprotta, odnosząc swoje 11 zwycięstwo (w tym 7 przed czasem). Po niedawnym zwycięstwie Hammera nad Larsenem to drugi spektakularny sukces niemieckich ciężkich. Na Tepera zwróciłem uwagę już kilka lat temu, oglądając jego pojedynek z Jakovem Gospiciem. To jest bokser tureckiego pochodzenia, wysoki, potężnie zbudowany i silny fizycznie. Techniką i szybkością na kolana nie rzuca, ale chyba jest wyraźnie lepszy pod tym względem od Charra. Pośrednie porównanie walk ze Sprottem wykazuje jego przewagę nad Gerberem. Mimo 31 lat, Teper to moim zdaniem (obok Hammera) najbardziej perspektywiczny niemiecki ciężki. Oczywiście to są perspektywy bardziej na miarę mistrza EBU, niż jakikolwiek tytuł światowy.


RE: Erkan Teper - Hugo - 17-07-2015 09:21 PM

Chyba pora odświeżyć temat, który prawie 2 lata był "martwy". Tytuł EBU, który mu wróżyłem w 2013, Teper już ma. Chyba jednak stać go na więcej. Może Niemcy doczekają tureckiego Maxa Schmellinga?


RE: Erkan Teper - redd - 17-07-2015 09:38 PM

Facet jest chyba w prime i powinien być w miarę szybko poprowadzony. Do tej pory zdaje egzaminy. Ciągle pytam się, jaki jest limit Tepera i jak dużo może osiągnąć? Szkoda, że do Czagajewa jest już taka kolejka, bo w Niemczech można by było zorganizować taką potyczkę.


RE: Erkan Teper - Wilczekstepowy - 17-07-2015 09:50 PM

Hugo, czy nadal podtrzymujesz ostatnie zdanie z pierwszego postu, że Teper dalej nie podskoczy niż do EBU?


RE: Erkan Teper - Hugo - 17-07-2015 10:34 PM

@Wilczek
Przecież napisałem, że "chyba jednak stać go na więcej". Nie wiem, czy i kiedy Teper dostanie title shota do tytułu światowego, ale mam nadzieję, że jego promotorzy przynajmniej zorganizują ciekawe walki o EBU. Godnych kandydatów paru by się znalazło: Pulew, Fiedosow, Takam ( z Powietkinem walczył jako reprezentant Francji), Helenius, Ustinow, Dinu, Wach (?). Obawiam się jednak, że pierwszeństwo będą mieli Niemcy i "Niemcy": Hammer, Dimitrenko, Charr, Gerber, Wallisch, Rill.


RE: Erkan Teper - Wilczekstepowy - 23-07-2015 11:50 PM

W przyszłym roku może dojść do ciekawej walki bo oka na Tepera mają ludzie Joshuy.


RE: Erkan Teper - Gogolius - 25-07-2015 01:10 PM

Kurde, jakoś nie mam do niego przekonania. Dla mnie to taki silniejszy Chisora, który się wyłoży na jakimś super puncherze albo dobrym techniku. Stiverne, Fury, Jennings są dla mnie faworytami w walce z nim. Teper mógłby celować w Glazkova, bo zajechałby go presją.
Jestem ciekaw jakby wyglądała jego walka z Povietkinem - choć nowa wersja Saszy mogłaby skończyć go przed czasem.

Z drugiej strony Teper powinien wygrać z całą drugą ligą HW bez problemów: Chisora, Gerber, Takam, Perez czy Czagajew.
Taki ekskluzywny gatekeeper, ale raczej nie więcej.


RE: Erkan Teper - redd - 25-07-2015 10:17 PM

Ostatnio Chisora wspomniał o tym, że chętnie zmierzyłby się z Teperem. Jeśli pojawiłaby się taka możliwość, to Turek powinien brać taki pojedynek bez zastanowienia. Dereck jest już porozbijany, a do tego stylowo powinien pasować Erkanowi. No i stanowi ciągle pewne nazwisko w HW. Myślę, że Chisora dostałby lanie w takim pojedynku - Turek jest większy, mocniej bije, jest w gazie i nie jest porozbijany. W półdystansie na pewno trafiałby, szczególnie że rywal sam dążyłby do walki z bliska. Nie widzę zbyt wielu argumentów po stronie Brytyjczyka.


RE: Erkan Teper - redd - 07-08-2015 06:37 PM

EBU wyznacza Chisorę, na obowiązkowego pretendenta do tytułu, który posiada Teper. Jak widzę szanse? Erkan powinien rozbić Chisorę, który jest już porozbijany i będzie wchodził na bomby Turka.


RE: Erkan Teper - Wit - 07-08-2015 08:55 PM

Super wiadomość dla Teper'a. Smile Będzie miał kolejne nazwisko w rekordzie, a i też Chisora nie jest tak całkiem upadłą personą.