Forum - BOKSER.ORG
Zarobki bokserów - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Zarobki bokserów (/thread-1339.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


Zarobki bokserów - Metzger - 31-08-2013 08:38 PM

Myślę, że przyda się temat o zarobkach bokserów. Wpisujcie tu gaże jakie będą podawane w mediach.

Na początek taka moim zdaniem trochę "niesprawiedliwa" ciekawostka: Rigondeux za megahitową walkę z Donaire dostał 750 000 $ podczas gdy Mares za walkę z Gonzalezem skasował 950 000 $.

A kto jest polskim rekordzistą? Ile dostał Adamek "od Kliczki"? Mówiło się nawet o kilkunastu milionach zł. Na drugim miejscu (a może na pierwszym?) jest chyba Gołota. Spotykałem się z różnymi kwotami za walkę z Tysonem. Jedni mówili o 2,5 mln $, inni nawet o 5 mln $. Sosnowski i Wach dostali "od Kliczków" mniej więcej po milionie $.


RE: Zarobki bokserów - Martin - 01-09-2013 09:16 AM

Wiadomo, że za walki mistrzowskie dostaje się solidne gaże. Oczywiście nie da się porównać tego co zarobił Rigondeaux z Donaire do tego ile zarobi Kliczko w starciu z Powietkinem.....wiadomo największa kasa jest w HW.
Pieniądze w boksie zawodowym są i to całkiem spore, mnie natomiast zastanawia to, ile pięściarze dostają za pojedynki takie jak np. ostatnio, Pulew-Thompson, Stiverne-Arreola, Fury-Cunningham....

Jeśli chodzi o Polaków to najwięcej zainkasował do tej pory Adamek, następnie jest chyba Włodarczyk. Nie wiem ile dostanie Master za walkę z Drozdem, nie wiem też ile dostał Szpilka za walkę z Mollo - podobno wpłatę życia...


RE: Zarobki bokserów - Sander - 01-09-2013 10:36 AM

@Martin
Czy ja wiem czy w HW jest najlepiej z kasą?
Ja bym stawiał na te kategorie około średnie. Floyd, Manny, Cotto, Alvarez, Marquez, Chavez, Khan i długo by wymieniać. W ciężkiej poza braćmi i Haye'm mało kto widzi większą kasę.


RE: Zarobki bokserów - Hugo - 01-09-2013 10:50 AM

Rozpiętość zarobków w zawodowym boksie jest większa, niż w jakimkolwiek innym sporcie. Porównanie kilkudziesięciu milionów $ za walkę dla Floyda i 100 $ dla buma w biednym kraju jest szokujące. Trzeba też wziąć pod uwagę 2 rzeczy:
a) media zazwyczaj podają zarobki brutto. W wielu krajach progresywne podatki dochodowe zjadają blisko połowę tych zarobków, jeśli mamy do czynienia z milionowymi kwotami.
b) czołowi bokserzy mają bardzo wysokie koszty własne, na które składają się: wynajęcie sali treningowej, gaże trenerów, masażystów, cutmana, sparringpartnerów itd. To, że zwykle koszty te na bieżąco ponosi promotor, w rzeczywistości niczego nie zmienia, bo bokserowi narasta dług wobec niego, który będzie do zapłacenia z wypłaty za walkę. Czasami takie długi narastają latami (wraz z odsetkami) i po zakończeniu kariery okazuje się, że bokser, który w ringu zarobił miliony, jest bankrutem.


RE: Zarobki bokserów - Martin - 01-09-2013 10:58 AM

(01-09-2013 10:36 AM)Sander napisał(a):  W ciężkiej poza braćmi i Haye'm mało kto widzi większą kasę.

Czołówka HW nie bije się za grosze, a sami rywale braci, którzy do tej ścisłej czołówki czasami nie należą dostają przecież ogromną kasę.
Floyd, Manny, Marquez - ich jest raptem kilku a cała reszta? Taki Robert Guerrero, poza niezłą kasą za walkę z Mayweatherem wcześniej widział takie pieniądze? Wątpię...


RE: Zarobki bokserów - Metzger - 01-09-2013 11:17 AM

(01-09-2013 09:16 AM)Martin napisał(a):  następnie jest chyba Włodarczyk.
Na bank Gołota miał lepsze wypłaty niż Diablo. Poza tym jeżeli chodzi o sumę zarobków w całej karierze bokserskiej, to Gołota pewnie będzie na 1 miejscu.

(01-09-2013 09:16 AM)Martin napisał(a):  ile pięściarze dostają za pojedynki takie jak np. ostatnio, Pulew-Thompson, Stiverne-Arreola, Fury-Cunningham....
Myślę, że maxymalnie po kilkadziesiąt tysięcy $. Ojciec Garcii w jakimś wywiadzie niedawno mówił, że wielu porządnych bokserów zarabia np po 3500 $ za walkę.


RE: Zarobki bokserów - Sander - 01-09-2013 11:22 AM

@Metzger
Uważam również, że w dzisiejszej HW 60-70 tys. zielonych to już niezła stawka.

@Martin
Gołota za Tysona dostał 3mln dolarów.


RE: Zarobki bokserów - Martin - 01-09-2013 11:23 AM

(01-09-2013 11:17 AM)Metzger napisał(a):  Na bank Gołota miał lepsze wypłaty niż Diablo. Poza tym jeżeli chodzi o sumę zarobków w całej karierze bokserskiej, to Gołota pewnie będzie na 1 miejscu.

Oczywiście, że Gołota miał lepsze wypłaty od Diablo, ja jednak brałem pod uwagę bokserów aktywnych...


RE: Zarobki bokserów - Sander - 01-09-2013 11:24 AM

Gołota jest aktywny, ostatnia walka w lutym Tongue


RE: Zarobki bokserów - Martin - 01-09-2013 11:53 AM

@Sander
Ok, to ile dostał za walkę z Saletą?