Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 18-12-2013 08:03 PM

@Pakman
Piłka ręczna to w ogóle mało gdzie jest popularna. A już poza Europą to absolutnie nigdzie. MŚ i ME w tej dyscyplinie to praktycznie ta sama obsada, jesli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadź bo jak mówię za dużo o piłce ręcznej to nie wiem. W zasadzie mój jedyny kontakt z tą dyscypliną sportu to był mecz, na którym byłem wiele lat temu, gdzie Śląsk grał z Warszawianką.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 18-12-2013 08:06 PM

Nazywanie tej dyscypliny niszową, to trochę nieporozumienie...
Ja piłkę ręczną kobiet kojarzę tak pobieżnie. Oglądałem kilkadziesiąt meczów, nasze zawodniczki znam wszystkie po kolei, ale nie było czym się wcześniej pasjonować. Reprezentacja leżała i kwiczała (piękna praca Kima Rassmussena, to co ten gość zrobił z tą drużyną to kosmos), klubowa to samo. Teraz coś się ruszyło. Odwieczny mistrz Polski, MKS Lublin wreszcie awansował do LM, gdzie co prawda wszystko przegrał, ale minimalnie, teraz sukces naszej reprezentacji... Fajnie by było jakby i szczypiorniak kobiet się ruszył...
No i wreszcie mecz w półfinale na TVP2... Rozpoznawalność jeszcze wzrośnie...

Martin
A boks? W ilu krajach jest popularny?
Jakby iść tą ścieżką to liczy się tylko futbol, reszta to sporty niszowe...


RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 18-12-2013 08:07 PM

Piłka ręczna to dyscyplina typowo europejska, ale jest również dość popularna w Korei, przede wszystkim na uczelniach.

Poza tym ja staram się nie wartościować sukcesu. Dokładnie tak samo cieszyłbym się gdyby to nasi kopacze awansowali do 1/2 mundialu.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 18-12-2013 08:09 PM

Ja również, i w niedzielę i dziś cieszyłem się jak głupi Tongue


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 18-12-2013 08:13 PM

(18-12-2013 08:06 PM)kubala1122331 napisał(a):  Nazywanie tej dyscypliny niszową, to trochę nieporozumienie...
Dlaczego nieporozumienie? Ta dyscyplina naprawdę mało kogo interesuje w Europie, ba o świecie to już nawet nie wspominam. A dyscypliny, którymi mało kto się interesuje to dyscypliny niszowe.


(18-12-2013 08:06 PM)kubala1122331 napisał(a):  Martin
A boks? W ilu krajach jest popularny?
Jakby iść tą ścieżką to liczy się tylko futbol, reszta to sporty niszowe...

Nie Kubala. Akurat boks to sport indywidualny i jest on popularny w wielu krajach na różnych kontynentach w przeciwieństwie do piłki ręcznejTongue


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 18-12-2013 08:28 PM

Pewnie jakbyś interesował się ręczną a nie boksem, to byś gadał inaczej, ale jak tam sobie, panie @Martin, uważasz Tongue Ja się cieszę i już się nie mogę piątku doczekać. Pewnie będzie w plecy, bo prawdopodobnie zagramy z Norwegią, ale...

PS. Jeśli ręczna jest niszową to jak nazwać, takie sporty jak: szachy, brydź, szybownictwo, wioślarstwo... Kurcze, cała Olimpiada to też niszowa impreza, bo przecież tam same niszowe dyscypliny są! Takie ZIO na przykład.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 18-12-2013 09:11 PM

(18-12-2013 08:28 PM)kubala1122331 napisał(a):  Pewnie jakbyś interesował się ręczną a nie boksem, to byś gadał inaczej, ale jak tam sobie, panie @Martin, uważasz Tongue
Ja stwierdzam tylko fakty, ręczna (a już w wydaniu kobiecym to tym bardziej) jest dyscypliną mało popularną. No zaprzecz pan panie @KubalaTongue

(18-12-2013 08:28 PM)kubala1122331 napisał(a):  Ja się cieszę i już się nie mogę piątku doczekać. Pewnie będzie w plecy, bo prawdopodobnie zagramy z Norwegią, ale...
Ja też sie nie mogę doczekać piątku...
Niezależnie od wyniku to proszę napisz tu jak się skończyło, bo jakby ew. nasze panny weszły do finału MŚ to może bym to nawet obejrzałWink


(18-12-2013 08:28 PM)kubala1122331 napisał(a):  PS. Jeśli ręczna jest niszową to jak nazwać, takie sporty jak: szachy, brydź, szybownictwo, wioślarstwo... Kurcze, cała Olimpiada to też niszowa impreza, bo przecież tam same niszowe dyscypliny są! Takie ZIO na przykład.
Ok, ok wycofuje się z tego stwierdzenia. Piłka ręczna nie jest dyscypliną niszową tylko popularną inaczejTongue
Olimpiada ma to do siebie, że ogląda się nawet takie bzdety jak skok przez konia (czy jak to się nazywa) i inne poronione dyscypliny, a wszystko to w imię jak największej ilości medali, którą chcemy by nasi rodacy zdobyli.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 18-12-2013 10:07 PM

Cytat:Ja stwierdzam tylko fakty, ręczna (a już w wydaniu kobiecym to tym bardziej) jest dyscypliną mało popularną. No zaprzecz pan panie @Kubala

Ja troszkę odwrócę sytuację. Jakie dyscypliny uważasz za nie niszowe? W piłkę ręczną grają w Europie niemal wszystkie kraje, grają największe państwa afrykańskie i azjatyckie, że nie wspomnę o Ameryce Płd (choćby Brazylia - do półfinału weszła). Podaj mi inne dyscypliny sportu, które byłyby tak szeroko uprawiane i spopularyzowane. No, panie @Martin, do dzieła Tongue

Cytat:Ja też sie nie mogę doczekać piątku...
Niezależnie od wyniku to proszę napisz tu jak się skończyło, bo jakby ew. nasze panny weszły do finału MŚ to może bym to nawet obejrzał

Jednak w półfinale zagramy z gospodyniami Serbkami, które pokonały Norweżki. Myślę, że dobra wiadomość dla nas, choć rywalki będą miały 2 zawodników więcej. Jasne, że napiszę jak się skończy, jasne, że znów będę ten mecz przeżywał...

Ciekawa dyskusja się nawet wywiązała...


RE: Ciekawostki sportowe - BESTIA - 18-12-2013 10:07 PM

Podam przykłady z Polski
TVP 2 - oglądalność meczów Polaków podczas EHF Euro Serbia 2012
Polska - Serbia 2, 49 mln widzów
Polska - Słowacja 2,45 mln widzów
Polska - Dania 2,90 mln widzów
Polska - Szwecja 2,04 mln widzów
Polska - Macedonia 2,50 mln widzów
Polska - Niemcy 2,83 mln widzów

http://www.sport.pl/reczna/1,78466,15145622,Duza_ogladalnosc_wygranej_polskich_pilkarek_recznych.html

679 784 osoby nie w godzinach szczytu to dobry wynik???

Nie mówiąc już o takich krajach jak Dania, Norwegia , Francja gdzie piłka ręczną jest niemal sportem narodowym.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 18-12-2013 10:17 PM

@Kubala
Nie chce mi się wymieniać wszystkich, podam Ci dla przykładu kilka i porównaj to sobie z ręczną: piłka nożna, koszykówka, boks, tenis, formuła 1, hokej, lekkoatletyka.....

@Bestia
No to teraz sobie porównaj tą oglądalność do meczów reprezentacji Polski podczas Euro 2012 albo MŚ 2006 czy 2002. I jak to wypada wg Ciebie?
Bestia proszę Cię nie pisz, że we Francji piłka ręczna jest sportem narodowym bo takiemu gościowi jak Ty to nie przystoi pisać takie głupotySmile