Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 20-01-2016 06:56 PM

Szkoda, że nasi taki poziom pokazali teraz. Ciężko będzie to powtórzyć, a tylko z taką grą możemy myśleć o pokonaniu Hiszpanii, bo zakładam, że teraz naszym celem jest złoto. Ten zespół pokazał wczoraj coś, czego nie widziałem od bardzo dawna. Po pierwsze wygraliśmy z drużyną ze ścisłego topu praktycznie bez emocji w końcówce, bez gonienia wyniku. Po drugie nie mieliśmy klasycznego przestoju. Był wprawdzie okres, w którym Francuzi strzelili 5 bramek pod rząd, ale wynikało to głównie z dwuminutowych kar oraz minimalnego pudła Bieleckiego(słupek). Po trzecie wspomniany Karol Bielecki zagrał najlepszy mecz w reprezentacji chyba od czasu pamiętnego meczu z Rosją na MŚ w Niemczech w 2007 r. Oglądajcie póki możecie, bo to na 90% ostatni rok kariery tego wspaniałego szczypiornisty. Po czwarte nie mamy może w składzie piłkarza, który wzorem Luca Abalo potrafi rzucić w górny róg opadając na parkiet, ale poziom wyszkolenia naszych skrzydłowych uległ radykalnej poprawie. Krajewski potrafi rzucać z bardzo niewygodnych pozycji, a Daszek mimo spektakularnych pudeł ładnie uwija się w obronie, dzięki czemu rywale nie ładują nam już tyle goli ze skrzydła. Jak przypomnę sobie grę Tłuczyńskiego czy Orzechowskiego.... Po piąte, chyba śmiało można już stwierdzić, że na ten moment Kamil Syprzak to najlepszy obrotowy na świecie. Szmal jak zwykle, klasa sama w sobie. Nie możemy jednak popadać w samozachwyt, ponieważ przed nami 3 piekielnie ciężkie spotkania. Norwegowie to zespół, z którym zawsze mecze były bardzo bliskie remisu, Białorusini prawie z nami wygrali na ME 2 lata temu. To już nie tylko Rutienka, ale także dobre skrzydła, i przyzwoite koło. Chorwaci to wiadomo, bałkańska szkoła w najbardziej wrednym i śliskim dla nas wydaniu.

@kubala

Nie zgodzę się. Ogromny problem jest w dalszym ciągu ze środkiem rozegrania. Gliński/Konitz/Chrapkowski to zdecydowanie nie jest "international level" i oby w decydujących o igrzyskach meczach i w samej Brazylii grali Jurkiewicz i Tkaczyk.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 20-01-2016 10:27 PM

Tylko, że jeśli gra tam Jurecki to jest to już international level.

Co do naszych rywali to nie zgodzę się co do Białorusi. Skrzydła mają bardzo przeciętne na tym turnieju, ratuje ich 2. linia, bowiem włączył się do gry Boris Puchowski, który z Islandią rzucił bodaj 13 goli. Skrzydła są mało widoczne prawdę mówiąc. A taki stan rzeczy nam pasuje. Kołowy jest silny, ale to nie jest jakaś wielka klasa. Bramkarz solidny, ale zagrał dobrze tylko z Norwegią. Jest bardzo młody, więc miejmy nadzieję, że z nami nie odpali. Ale będą z Saudacenki ludzie.

O lekceważeniu Norwegów i Chorwatów chyba nie może być mowy Tongue


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 23-01-2016 10:51 PM

Kubala co powiesz o dzisiejszym meczu,
Nie można ciągnąć gry tylko na Bieleckim i Jureckim,
Zagraliśmy słabo czy Norwegia jest teraz w takim gaźie,
Hansen to bestia Wink
dużo błędów też naszych, defensywa, o oni a 9 metrów jak z armaty?
Twoja opinia?, wygrywamy dwa mecze , 1/2 finału nasza,
Tak czy tak gramy z Chorwacją o wszystko.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 23-01-2016 11:04 PM

Ciężko coś pozytywnego napisać po takim meczu. Przede wszystkim miałem wrażenie, że Norwegię się u nas strasznie lekceważy, a zwycięstwo nad nimi traktowano jako formalność. A dla mnie to czarny koń tego turnieju od samego początku i po słabym meczu z Islandią, grali naprawdę przyzwoity handball. Wyszło na moje, z czego niestety nie mam żadnej satysfakcji.
Wikingowie to najlepsza drużyna w tej fazie turnieju i co najważniejsze dalej wszystko mamy w naszych rękach. Mecz z Białorusią powinien być dla nas przyjemny, zostanie rozbita Chorwacja. Jeśli się nie spalimy też damy radę. Wynik dzisiejszego meczu mocno zaostrzył rywalizację w grupie. Może okazać się bowiem, że Francuzi nie wyjdą z grupy. Aby to uczynić, muszą pokonać więcej niż 4 golami Norwegię. Jak na moje oko, z TĄ Norwegią nie dadzą rady.
Będzie bardzo ciekawie, ale choć szkoda tego meczu, to dalej pozostaję optymistą. Mistrz musi w przegrać jakiś mecz na turnieju. Siatkarze przeszli to z USA, my dzisiaj Smile Zdarza się.

Co do aspektów typowo sportowych to fachowcem trzeba nie być, aby stwierdzić, że graliśmy bez obrony. Atak wyglądał w miarę okej, ale brakło właśnie przejęć w obronie, kontr czy choćby utrudniania rzutów z 2. linii Norwegów. Nie rozumiem narzekania na bramkarzy. Wikingowie wchodzili w naszą obronę jak w gówno, a obronić taki rzut z 8 metra to niewykonalne. Gole z kontrataków, my 1, Norwegia 8. Ten element bierze się głównie z dobrej defensywy i to nią dzisiaj przegraliśmy. W zasadzie może to trochę martwić, bo to nasz kluczowy element, którego nie możemy ustabilizować. Z Serbią i w I połowie meczu z Macedonia dramat, II połowa z Macedonią i cała Francja świetnie, dziś znów dramat. Nie wiem z czego to wynika.


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 24-01-2016 01:29 AM

Skrzydła to u nas się skończyły z Tluczynśkim, który znany był z bramek wkrętką
teraz u nas tego nie ujrzymy, brak Kuchczyńskiego, no nie mamy ani lewego ani prawego
skrzydła, gdzie w piłce ręcznej to bardzo ważna pozycja,
Brak gościa który by zmotywował gdy nie układa nam się w defensywie,
do tego zawsze nadawał się Jurkiewicz, zajebisty motywator,
Syprzaka dzisiaj nam zlikwidowali Norwegowie, ,
Mam nadzieję że jakoś się jeszcze zdoła pozbierać Bartek Jurecki,.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 24-01-2016 09:47 AM

Właśnie u nas dziwna sprawa z tymi skrzydłowymi. Daszek i Krajewski mieli super sezon, wydawało się, że wskoczyli już na europejski poziom i że wreszcie będziemy mieli skrzydła tak bardzo nie odstające od rozegrania. A tutaj klapa, nie wiem, chłopaki się palą, czy co...
Syprzak wczoraj luksus mecz grał, więc jego bym się nie czepiał. Rzucił 3/4, a obok tego ile rzutów wypracował Bieleckiego i Jureckiemu poprzez ściąganie obrońców to głowa mała.


RE: Ciekawostki sportowe - BESTIA - 24-01-2016 04:31 PM

Słaby mecz w obronie i to zauważyło na wyniku.Nawet najlepsi zawodnicy na skrzydłach nie zdobędą dużo punktów w polskiej drużynie, bo u nas gra to głównie środek.Mam nadzieje na trochę lepsza obronę i będzie git. Zauważyliście, że "poziom sędziowania wzrósł", tzn nie wiadac tego, że jesteśmy gospodarzami, zawsze w poprzednich mistrzostwach było widać jak grają gospodarze po decyzjach sedziowskich?


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 26-01-2016 09:06 AM

Australian Open wchodzi powoli w decydującą fazę.
Agnieszka Radwańska idzie jak burza i melduje się w półfinale, w którym spotka się z Sereną Williams. Amerykanka pokonała Szarapową 6:4 6:1, śrubując bezpośredni bilans 19-2. Równie źle z Williams idzie Agnieszce (bodajże 0-8), ale zawsze musi być ten pierwszy raz Wink
Drugi półfinał zostanie wyłoniony pomiędzy parami Kerber-Azarenka i Konta-Zhang. Marzy mi się finał Radwańska-Azarenka.

U Panów jesteśmy na ćwierćfinałach, Djoković trochę spuścił z tonu, notując pięciosetówkę, ale ciągle pozostaje żelaznym faworytem. Teraz za rywala będzie miał Nishikoriego. W półfinale na wygranego z tej pary czeka kapitalny Federer, który zupełnie się nie starzeje.
Drugi półfinał rozegrany zostanie między wygranymi z par Raonic - Monfils i Ferrer-Murray.



Co do piłki ręcznej, obejrzałem przedwczoraj Duńczyków z Hiszpanami i na tyle mnie zauroczyli, że postanowiłem potrzymać za nich kciuki do końca imprezy Smile


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 26-01-2016 02:05 PM

Z tego co kojarzę to Agnieszka pokonała już raz Serenę w zeszłorocznym Pucharze Hopmana. W czwartek powtórki niestety nie przewiduję. Aga wbrew pozorom jakoś nie zachwyca na tym AO i spodziewam się tutaj szybkiego meczu.
Cieszy natomiast wielka forma Azarenki. Zleje Potwora w finale aż miło.

Co do mężczyzn to zdecydowanie wygra Novak Djoković. To jest po prostu klasa. Popełnić równe 100!!! niewymuszonych błędów i wygrać mecz. Anbeliwiejbul.


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 26-01-2016 02:08 PM

Hopman to mecze nieoficjalne, więc do statystyk tego nie zliczają.
Kubalo, jak możesz tak potworować Serenkę Wink
Ale przyczyniam się do wskazania Bialorusinki jako tryumfatorki Smile