Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 16-12-2015 10:50 PM

Holandia gra wielki turniej, ale one nie były jeszcze na tym poziomie. My tak. Możemy to wykorzystać. Jeśli wygramy to mamy medal mistrzostw, ale też praktycznie pewny wyjazd na IO. Bo nawet, jeżeli przegramy finał to w turnieju kwalifikacyjnym zagramy z siódmym zespołem tych mistrzostw, a przede wszystkim także z bodaj Urugwajem i Japonią. Miejsce w pierwszej dwójce byłoby formalnością.

Dziś w ogóle niesamowity mecz na tym turnieju. Mecz Norweżek z Czarnogórkami, to zdecydowanie przedwczesny finał, bo spotkanie stało na kapitalnym poziomie. Skandynawki wygrały i już nie widzę z kim miałyby przegrać. One znów będą mistrzyniami.
Ale to co się działo w meczu Dania - Rumunia to trzeba zobaczyć. To był jeden z najdramatyczniejszych i najlepszych meczów, jakie widziałem. Opisałbym wam to, ale się nie da Wink

http://sport.tvp.pl/23197879/dania-rumunia-karny-na-wage-polfinalu-przestrzelony


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 16-12-2015 11:31 PM

Jeżeli zagramy tak twardo w defensywie jak z Rosją, Holenderki mogą się frustrować
i popełniać błędy w ataku, nasze dzisiaj może trochę miały kiepską skuteczność w drugiej
połowie, ale to też zasługa, również mocnej defensywy Rosjanek.

Jeśli uda się Dziewczynom zdobyć medal, to będzie kolejna wielka sprawa
dla Polskiego Handballu, a w styczniu Mistrzostwa Europy Szczypiornistów u nas
się rozpoczynają,trudna grupa, Francja tutaj zasług nie trzeba wymieniać, i tytułów,
Zawsze groźni i agresywnie grający Serbowie z zawodnikami Vive w składzie
oraz Macedonia z gwiazdą Lazarovem, ale o tych Mistrzostwach popiszemy w
styczniu, .

Czekamy do piątku, walka o finał Kobiet, oby bez kolejnego horroru Smile


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 16-12-2015 11:41 PM

W sumie lepiej żeby był, bo wolę taki horror i wygraną niż taki mecz jak ten pierwszy z Holenderkami Wink
No wielki weekend się szykuje dla naszej piłki ręcznej, naprawdę chciałbym, aby zdobyły dziewczyny jakiś medal, bo drugi raz czwarte miejsce z rzędu to byłaby już przykra sprawa. Paradoksalnie, największe szanse mamy właśnie z Holenderkami, więc warto tam dać z siebie wszystko i w finale z Norweżkami bawić się handballem i dać sobie radość z samego występu w takim meczu. Mecz o 3. miejsce byłby niebezpieczny. Rumunki są strasznie solidne i w sumie nie grają nic specjalnego, ale mają tą niesamowitą Cristinę Neagu, która dziś rzuciła ponad 15 goli. Dla mnie to, obok Kristiny Bulatović, najlepsza piłkarka ręczna na świecie. No i dobra bramka, Ungureanu to TOP3 imo.
Także warto powalczyć z młodymi i niedoświadczonymi na tym poziomie Holenderkami, bo potem o brąz może być strasznie ciężko. Oranje mają niesamowity potencjał na rozegraniu i rzutowo z 9. metra są doskonałe. Jeśli więc uda się zneutralizować te dziewczyny, tak jak w meczu z Węgierkami, które też opierały swoją grę na środku, może być pięknie.

W ogóle fajny weekend się szykuje: te mecze ręcznej, dużo boksów i UFC z Karoliną Kowalkiewicz. Fajny ten przedświąteczny weekendzik Big Grin


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 16-12-2015 11:58 PM

Szkoda że i UFC i Verona wchodzą o tej samej godzinie 4:00,
W weekendowym UFC interesuje mnie raczej tylko Kowalkiewicz
ale też starcie główne Dos Anjos vs Cowboy zapowiada się interesująco
ale jak będzie kolidowało z Jennings vs Ortiz wybieram oczywiście Verone.

No weekend kolejny tzw "Zarobiony " Big Grin
Ale na pewno mega ciekawy, dwa mecze Polek.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 17-12-2015 12:00 AM

No według programów sportowych to UFC 02:00 - 04:00 na Extreme, a Verona 04;15 się zaczyna także tak średnio nachodzą Tongue

Mnie tylko walka Karoliny interesuje, no i może dos Santos - Overeem. Panów z main eventu nie znam Smile


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 17-12-2015 12:35 AM

O 2.00 sie zaczyna na extreme jednak UFC,
dzieki za info, myślałem że o 4.00
To spoko walki śie obejrzy, Smile


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 18-12-2015 02:06 PM

No to dzisiaj ten wielki meczyk. Nie mogę się doczekać, ale jestem też dobrej myśli, bo widząc jak Rosjanki bawią się z Francuzkami, zaczyna do mnie docierać, jaką potęgę w środę pokonaliśmy - drużynę, która pokonała już bez problemów Norwegię i Rumunię (dwóch półfinalistów), pokonała mega silną Hiszpanię, a teraz bawi się z Francją


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 18-12-2015 02:15 PM

Norweskie media nie mogą przeboleć zwycięstwa Polski nad Rosją Wink

Mi żal tych Dunek, biedactwa Wink


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 18-12-2015 02:34 PM

Szwedzi fajnie skontrowali te media, twierdząc, że boją się Polek Big Grin Fakt faktem, że jak imo kilka wcześniejszych karnych dla Sbornej było z dupy, to ten ostatni chyba faktycznie im się należał Wink Ale Weronika tak broniła, że i tego karnego by wyjęła.
Dunek faktycznie szkoda, choć zawsze mnie cieszy jak gospodarz odpada. Tutaj sędziowanie było jednak naprawdę obiektywne


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 18-12-2015 07:28 PM

No niestety Holederki okazały się po raz drugi za silne,
ani razu nasze nie prowadziły w meczu, ale brawa się za walkę
należą wielkie!
Nie będzie przeszkody dla Holenderek, są super mocne,
w Niedziele o brąz! !
Będą emocje, ,.