Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 24-07-2014 04:28 PM

Rafał Majka wygrał klasyfikację górską Tour de France 2014.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 24-07-2014 04:37 PM

Oglądałem właśnie końcówkę dzisiejszego etapu, nie wiedziałem, że mamy w Polsce tak świetnego górala...a wyścigi oglądam (tak z doskoku) już ponad 20 lat...

PS. Ci komentatorzy eurosportu to niewątpliwie ludzie z pasją Wink


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 31-07-2014 12:00 PM

MŚ w siatkowce mezczyzn zakodowane przez Polsat. Ludzie z Polsatem Cyfrowym obejrza za darmo, reszta musi zaplacic. Na kanale otwartym tylko ceremonia otwarcia i mecz Polska - Serbia. Polsat tlumaczy decyzje brakiem sponsorow przez co koszty są za wysokie. TVP probowala odkupic prawa, ale Polsat uznal oferowana kwote za zbyt niska.

Mimo ze siatkowka mnie nie interesuje a sama impreza osobiscie przeszkadza (podobnie jak Tour de Pologe) to wspolczuje kibicom siatkowki.
Pamietam ze w 2002 Polsat Sport mial prawa do mundialu i ogladalem turniej tylko dlatego ze UPC byl w gronie wybranych kablowek majacych ten kanal w ramach darmowych testow akurat na czas turnieju. Szkoda ze nie pokaza chocby glupiego finalu.

W sumie Polsat zrobil sporo zeby te mistrzostwa byly w Polsce, a teraz blokuje dostep. No ale jak rachunek ekonomiczny sie nie zgadza...


RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 31-07-2014 12:09 PM

Polsat jest współorganizatorem mistrzostw. Kandydatura była rozpatrywana, gdy w Polsce był wielki hype na siatkówkę. Planowano budowę w Warszawie hali na 25000 widzów obok Narodowego, ale projekt upadł i aby stolica się nie skompromitowała jedną z aren uczyniono właśnie Stadion Narodowy. Ciekaw jestem czy ludzie w dalszych rzędach zobaczą w ogóle piłkę. Mniejsza o to. Po Igrzyskach w Londynie, kiedy to siatkarze ponieśli spektakularną porażkę ludzie zrozumieli, że liczył się tu tylko hajs z Ligi Światowej, a Igrzyska miały być tylko odbębnione na zakończenie sezonu. Frekwencja znacząco spadła, oglądalność również, poziom kadry coraz niższy, a tu trzeba zorganizować potężny turniej w 5 halach o pojemności +10000 widzów. Polsat przewidział po prostu, że na trybunach będą pustki, turniej przyniesie straty, więc trzeba to wszystko zbilansować za pomocą PPV.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 31-07-2014 12:19 PM

Brawo, brawo, brawo, kupujcie to ppv to niedługo nic w TV nie będzie. Mnie osobiście siatkówka zwisa i powiewa, ale tu nie chodzi o siatkówkę tylko o zachowanie polszmatu. Skandal to zbyt słabe słowo...


RE: Ciekawostki sportowe - Krzych - 31-07-2014 12:36 PM

Haha, no mówiłem, że jeszcze chwila i będziemy płacić za siatkówkę. Teraz tylko czekać, aż nam zakodują Stocha i Kowalczyk. Choć do tego może nie dojść, bo tam oglądalność jest jednak bardzo duża. No i to jest TVP.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 31-07-2014 05:18 PM

A dla mnie decyzja jest spoko i bardzo uczciwa. Dlaczego ja mam płacić za Cyfrowy Polsat i m.in. za siatkówkę i mieć takie same prawa jakie posiadacze nc+? Tym bardziej, że ta platforma nic darmowo nie udostępnia. Posiadacze nc+ porządnie rozpuścili dupy i myślą, że wszystkie ciekawsze rzeczy Polsat będzie pokazywał na otwartych kanałach, a oni będą płacili tylko nc, a będą oglądali produkty nc i cp. Ja też może chciałbym obejrzeć sobie przykładowo Gran Derbi, ale jakoś nie mam możliwości i nie roszczę sobie do tego praw.
Dla mnie rozwiązanie Polsatu jest rozsądne i uczciwe, takie jakie być powinno. Brawa dla słonecznej stacji.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 31-07-2014 07:41 PM

@Kubala
W zasadzie ze wszystkim co napisałeś mógłbym się zgodzić. Niech sobie polsat koduje co chce. Ja jako abonent nc+ nie mam pretensji do polsatu, że nie obejrzę sobie wydarzenia x czy y, który oni emitują. Natomiast skandalem jest to, że pan Solorz koduje imprezę rangi mistrzostw świata. Wyobrażasz sobie, że TVP koduje EURO 2012???
Zresztą to nie pierwszy wybryk polsatu, pamiętasz jaki cyrk był w 2002 roku gdy Polska grała na mś w Korei i Japonii?
Właśnie dlatego zawsze życzę jak najgorszego wyniku sprzedaży gówna zwanego ppv. To, że zwykły obywatel jest przymuszany do zapłacenia jakiś pieniędzy, żeby mógł zobaczyć mecz reprezentacji Polski (tu akurat w siatkówce) to wg Ciebie jest "rozsądne i uczciwe" rozwiązanie? Chyba kpisz.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 31-07-2014 07:50 PM

Cytat:Właśnie dlatego zawsze życzę jak najgorszego wyniku sprzedaży gówna zwanego ppv. To, że zwykły obywatel jest przymuszany do zapłacenia jakiś pieniędzy, żeby mógł zobaczyć mecz reprezentacji Polski (tu akurat w siatkówce) to wg Ciebie jest "rozsądne i uczciwe" rozwiązanie? Chyba kpisz.

Znaczy się inaczej. Mecze reprezentacji Polski nie powinny być kodowane to fakt, bardziej wkurzał mnie fakt, że abonenci nc+ wręcz wymagali od CP pokazania wszystkich 103 meczów za darmo.

Cytat:Wyobrażasz sobie, że TVP koduje EURO 2012???

Ja zapytam inaczej... Dlaczego rząd dawał kasę TVP, żeby ta pokazywała Euro w otwartych kanałach, a Polsatowi powiedzieli, "że jest to impreza komercyjna"?. Czyli co, rząd zakłada, że to wydarzenie nie ma żadnej wartości narodowej, to czemu Polsat ma tracić pieniądze i udawać Winkelrieda polskich kibiców siatkówki i dawać "tylko komercyjne" wydarzenie w otwartych kanałach, tracąc na tym miliony?
Ja winę niepokazywania meczów MŚ zwalam na rząd, bo ich ignorancja wobec tego turnieju była ogromna. Wystarczyło choć trochę wspomóc Polsat, i nie byłoby teraz dyskusji.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 31-07-2014 07:58 PM

(31-07-2014 07:50 PM)kubala1122331 napisał(a):  Ja winę niepokazywania meczów MŚ zwalam na rząd, bo ich ignorancja wobec tego turnieju była ogromna. Wystarczyło choć trochę wspomóc Polsat, i nie byłoby teraz dyskusji.

Rząd ma wspomagać prywatną telewizję? Ty to piszesz na poważnie???

Czy ktoś kazał polsatowi kupować prawa do transmisji tej imprezy?


Kubala, oprócz abonentów cp i nc+ jest też masa ludzi, których nie stać na płacenie żadnej platformie. W ogóle czy jest jakiś kraj na świecie, w którym mś w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu byłyby dostępne za dodatkową opłatą? Jest? Chyba nie...