Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - pyra90 - 19-02-2014 10:08 PM

(19-02-2014 08:41 PM)kubala1122331 napisał(a):  Żadna niespodzianka. Od początku stawiałem na Finów, bo Rosjanie na tym turnieju grali słabo i nieskutecznie. Widziałem ich mecze z USA i Słowacją i nie prezentowali odpowiedniego poziomu, by zagrozić Finom. Dziś byli lepsi, bardziej zdecydowani w obronie, skuteczniejsi w ataku.
Ciekaw jestem jak turniej hokejowy obroni się bez gospodarzy, ale balonik rosyjski pękł z wielkim hukiem. Nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza niż złoto, a tutaj nawet półfinału nie ma... Mina Putina bezcenna. Dla tego zdjęcia warto poświęcić cały turniej.
A hokej u nas? Jest słaby i będzie słaby. Niby mamy teraz wybitnego trenera, ale bez podstawowej bazy i przynajmniej tysiąca trenujących zawodników długo nic nie osiągniemy. Trzecia liga hokeja w której obecnie gramy to chyba nasze miejsca i lepiej nie będzie.

Niestety ...Stać nas na poziom Łotwy,Słowacji czy Słowenii ,ale trzeba zbudować zaplecze.,promować ten sport szczególnie na południu.
Mieliśmy sukcesy w Hokeju ,może nie medalowe ale dobre miejsca były.
Łyżwiarstwo szybkie to samo ,tylko kasa .
Warto inwestować w sporty zimowe bo coś się u nas zaczyna fajnego w nich dziać .


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 19-02-2014 10:30 PM

Niby tak, ale jakbyśmy teraz chcieli każdemu sportowcowi budować świetne i dogodne miejsce do trenowania, to wątpię, aby starczyło na to środków. Wiadomo, bardzo bym chciał, aby tak było, ale bądźmy realistami... Dlatego sądzę, że jakby państwo zgodziło wybudować się ten kryty tor, to troszkę niesprawiedliwe byłoby pozostawienie na pastwę losu choćby bobsleistów czy saneczkarzy. Oczywiście, trzymam kciuki, by ten tor powstał, bo od czegoś trzeba zacząć, ale chciałbym również, by taka Patrycja Maliszewska też miała gdzie trenować, a nie zaprzepaszczać karierę na jakieś podróże do coraz to dalszych zakątków świata.
W PZHL podoba mi się przynajmniej to, że stara się na tym ograniczonym zapleczu coś stworzyć. Nie idzie na łatwiznę, tylko bierze trenera wybitnego, z osiągnięciami, który może pomóc zbudować nam potrzebną infrastrukturę i pomóc w rozwoju hokeja na lodzie. Tylko czy znane nazwiska są w stanie pobudzić do działania ludzi spoza związku? Czy da impuls młodym chłopakom, by zaczęli uprawiać hokej? Oby, bo oglądanie hokeja na Igrzyskach jest naprawdę przyjemne i fajnie byłoby zobaczyć kiedyś tam Polaków.


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 21-02-2014 04:00 PM

Co do hokeja to tez ze zdziwieniem przyjalem teksty o sensacji jaka niby sprawili Finowie. Prawda jest taka ze od lat w hokeju mezczyzn liczy sie siedem zespolow: USA, Kanada, Szwecja, Finlandia, Czechy, Slowacja i Rosja - wyniki miedzy nimi w zadnej mierze nigdy nie sa sensacja. Sensacja to byla postawa Szwajcarii na ostatnich MS.
W meskim hokeju wszystko w normie, w polfinalach derby Ameryki Polnocnej i Skandynawi. Trzymam kciuki za final Kanada-Szwecja ew. Finlandia i licze ze zloto zostanie w Europie.

Od meskiego hokeja bardziej przewidywalny jest tylko kobiecy hokej gdzie graja tylko USA i Kanada, tegoroczny final byl -nastym z rzedu.

Z prawdziwie ciekawych ciekawostek: Holendrzy w lyzwiarstwie szybkim maja 21 medali na 30 mozliwych (drudzy w klasyfikacji Czesi maja dwa medale) na tych ZIO i jest to wiecej niz Polacy we wszystkich ZIO razem wzietych (18). Nie ma chyba innej dyscypliny gdzie jeden kraj tak dominuje.

Druga kwestia to pani Williams (nie pamietam nazwiska), ktora zdobyla medal w bobslejach. Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ze wczesniej zdobywala medale na letnich igrzyskach (m.in. 4x100). Jest dopieri piata osoba taka na swiecie (poprzednicy laczyli lyzwiarstwo z kolarstwem, boks z bobslejami i zeglarstwo z... skokami narciarskimi xD)

Co do obiektow w Polsce: kryty tor pomoglby przedstawicielom kilku konkurencji i jest zdecydowanie bardziej oplacalny od toru dla saneczkarzy czy bobsleistow. Jak nie ma kasy na wszystko to trzeba wybierac a tu rachunek jest prosty.


RE: Ciekawostki sportowe - Joker - 21-02-2014 04:23 PM

Mi z bobslejami(dziwnymi sytuacjami w tym sporcie) zawsze kojarzy się przykład Alexeya Voyevody(jednego z najlepszych w historii jak nie najlepszy w AW) ktory kończąc kariere w armwrestlingu przerzucił się na bobsy które trenował w młodości i w Turynie zdobył bodajże brąz w drużynówce.Smile


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 22-02-2014 09:05 PM

Dziś dołożyliśmy kolejne dwa krążki...Big Grin


RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 22-02-2014 09:21 PM

No i super ! Powtórzyliśmy ilościowo Vancouver, ale jeśli chodzi o kolory tych medali jest dużo lepiej. Wtedy tylko Justyna Kowalczyk zdobyła najcenniejsze trofeum. Na Medal Plazie w Soczi aż czterokrotnie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Absolutną rewelacją w naszej ekipie okazali się panczeniści, którzy wywalczyli połowę naszego dorobku medalowego. Teraz trzeba zadaszyć ten tor w Zakopcu, bo zmarnować taki potencjał w tak medalodajnej dyscyplinie to grzech. Justyna Kowalczyk wygrała z kontuzją i rywalkami. Po raz kolejny złota. Chapeau Bas. Kamil Stoch z kolei wszedł do panteonu największych skoczków w historii zdobywając podwójną koronę na skoczniach kompleksu narciarskiego RusskiGorki. Patrząc ze statystycznego punktu widzenia, to mieliśmy na tych Igrzyskach sporo szczęścia. Zdobyliśmy 4 złote medale, zajmując tylko jedno 4. miejsce. Kto zawiódł ? Wielu napisze, że biatlonistki. Po części racja, bo ja też liczyłem, że ten jeden medal wyszarpią. Niestety, nie udało się. Najbardziej boli pierwsza zmiana Krystyny Pałki w sztafecie, kiedy to na pierwszym strzelaniu trafiła raz na osiem strzałów. Rywalki też pudłowały i to był właśnie ten dzień, kiedy nasze przy normalnej, przeciętnej postawie mogły zdobyć medal. Z drugiej strony 4 miejsca w dziesiątce nie pozwalają mi napisać, że występ naszych pań był zły. Na zupełnie przeciwległym biegunie są snowboardziści, biatloniści i narciarze alpejscy, których występy były smutne i kompromitujące. Cel wyjazdu w tych wypadkach był jedynie turystyczny.


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 23-02-2014 06:39 PM

Liczy sie udzial!

Turniej hokejowy zakonczony, Kanada wygrala ze Szwecja. Szczegolnie ladna byla bramka 2:0 Crosby'ego. Kanadyjczycy przez caly turniej grali bardzo dobrze i mimo ze kibicowalem Szwedom to trzeba oddac ekipie Klonowego Liscia, ze byli duzo lepsi.

Wynik Polakow az za bardzo dobry, mam nadzieje ze za cztery lata nie bedziemy uwazac za wariatow osob, ktore beda oczekiwaly co najmniej powtorzenia dorobku medalowego.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 23-02-2014 10:51 PM

Igrzyska bardzo udane. 6 medali, 4 złote, wynik nie do powtórzenia przez kilka igrzysk, i letnich, i zimowych. Oby promocja sportów zimowych poprzez sukcesy i TVP, która wreszcie ZIO pokazywała w całości na otwartych kanałach, nie poszła w las.

Turniej hokejowy w zasadzie bez niespodzianki, ale sądziłem, że Kanada znowu nie wytrzyma i wygra ktoś z dwójki USA, Finlandia, może Szwecja. Ale nie wiem czy się zgodzicie, Szwecja zagrała dziś strasznie słabo. Tyle błędów, mała ilość akcji ofensywnych. Liczyłem na lepsze widowiska. Mecz o 3. miejsce i finał zawiodły, ale półfinały za to troszkę zrekompensowały te spotkania.


RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 25-02-2014 08:49 PM

Szykuje się największa afera w historii polskiego sportu olimpijskiego........


"Przykro mi to mówić ,ale już jest pewne ,że przed biegiem sztafetowym ktoś przekręcił przyrządy w moim karabinie. Jeśli się potwierdzi przypuszczenie odnośnie osoby która to zrobiła będzie to wielki szok dla wszystkichSad (Krystyna Palka)"


RE: Ciekawostki sportowe - Joker - 25-02-2014 10:11 PM

Czekam na dowody...