Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 20-12-2013 11:00 PM

Polki były po proste słabsze. Gdzieś się podział ten skuteczny rzut z drugiej linii w pierwszej połowie, która zadecydowała. Każda drużyna ma na turnieju słabszy mecz. Polki miały dzisiaj, ale mam nadzieję, że w niedzielę zagrają na maksa z Danią i jednak wrócą z medalem.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 20-12-2013 11:51 PM

Zauważcie, że w piłce ręcznej bardzo często jest tak, że gospodarze imprez takich jak MŚ czy ME, (chociaż w ręcznej to nie ma różnicy) dochodzą bardzo daleko, co najmniej półfinał, jeśli nie mam racji to mnie wyprostujcie. Mam tu na myśli przede wszystkim ręczną w męskim wydaniu. Tak więc Kubala skoro Polki grały z gospodyniami (dzisiaj dowiedziałem się, że te mistrzostwa są w Serbii..) to czego Ty się spodziewałeś? Nawet gdyby zagrały lepiej (bo rozumiem, że zagrały źle?) to pomogliby sędziowie/publika.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 21-12-2013 12:00 AM

Często pomagają gospodarzom, ale to chyba nie tylko piłka ręczna, nie? O boksie pisać nie muszę, bo to akurat sztandarowy sport "wałków", w futbolu, że przypomnę tylko MŚ 2002 w Korei Południowej.
A Polki dziś były słabsze. Tyle. Pierwsza połowa to był koszmar. Tak słabo grającej reprezentacji pod Rassmussenem to ja nie pamiętam, a kilka meczów już obejrzałem. Gdybyśmy na takim poziomie zagrali choćby z Angolą to byśmy przegrali. Jednak w drugiej połowie było już lepiej i twierdzę, że gdybyśmy zagrali tak jak w drugiej odsłonie to nawet sędzinie choć by się bardzo starały (a w tym turnieju jest nadzwyczaj uczciwie) nie dałyby wepchnąć Serbek do finału. Serbska bramkarka w pierwszej połowie miała 89% skuteczności (wynik nieprawdopodobny), ale to w głównej mierze zasługa polskich rzucających.
Ogólnie jak na razie to Serbkom nie pomagają. I z Norwegią w ćwierćfinale i z nami, nawet wcześniej, choćby w meczu z Brazylijkami w fazie grupowej, który Serbki przegrały pomocy sędziów się nie dopatrzyłem.

A że ostatnio wszystkie mistrzostwa są w Serbii, a handball tam jest bardzo popularny, więc to wcale nie jest takie dziwne.


RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 21-12-2013 09:32 AM

Trudno nie udało się. Brawa dla dziewczyn za walkę do końca. Nie doszukiwałbym się tu jakiegoś drugiego dna. Polki były po prostu słabsze wczoraj i nawet jakby odliczyć tą niezliczoną liczbę słupków to i tak byłoby ciężko o finał. Jedyną szansą było wczoraj przycisnąć Serbki na samym początku, kiedy były spięte jak Gołota. Niestety nasze tego nie wykorzystały. Za przesadzone uważam też teorie o genialnej formie bramkarek serbskich. Wszystko robiła ich obrona. Alina Wojtas została skutecznie wyłączona z gry, co zmusiło nasze szczypiornistki do rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Do tego zostaliśmy kompletnie spacyfikowani na pozycji kołowej. Patrycja Kulwińska, która jest jedną z drobniejszych obrotowych na tych mistrzostwach musiał stawić czoła wielkiej jak drzwi cerkiewne Draganie Cvijić ( 185 cm, 95 kg ).

W meczu o brąz Dunki są spokojnie do ogrania.


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 21-12-2013 03:32 PM

Spiete na poczatku jak Golota - Pakman, chcesz zostac drugim Kostyra?:>

Ale skoczkowie dowalili do pieca - Ziobro wygral, Stoch drugi, Zyla i Muranka w top10, Kubacki i Kot w top30.
Widac ile daje praca u podstaw i szkolenie, oby teraz inne dyscypliny wziely przyklad ; )


RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 21-12-2013 04:56 PM

Ja ten konkurs opiszę jednym zdaniem.

Nasi zdobyli dziś do klasyfikacji Pucharu Narodów więcej punktów niż Austria i Norwegia razem wzięte.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 22-12-2013 04:40 PM

No Polki przegrały i wracają bez medalu. Dziś przegrała głowa, bo umiejętnościami słabsze nie byłyśmy.
I tak jestem dumny, ale dziś po prostu trochę smutny


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 22-12-2013 05:02 PM

@Kubala
Spodziewałem się, że napiszesz tutaj że Polki wracają z medalem mś.....a Ty piszesz że w ogóle bez? Mimo iż, mam na takie imprezy wywalone to szkoda, że medalu nie zdobyły.


RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 22-12-2013 05:05 PM

Wielki sukces naszych zawodniczek. Po 6 latach niebytu wróciły na mś i to od razu do top 4 !


RE: Ciekawostki sportowe - Sander - 22-12-2013 05:05 PM

Ja fanem piłki ręcznej w wydaniu kobiecym nigdy nie byłem ale mecze z Francją, Serbią i Danią z przyjemnością obejrzałem.
Mamy grupę świetnych dziewczyn i bardzo dobrego trenera tylko na jednej rzeczy mi zależy bardziej od dzisiejszego medalu - przynależność do światowego TOP 8 w kolejnych turniejach tej rangi.
Bo raz to i Robert Mateja potrafił dobry skok oddać...