Forum - BOKSER.ORG
Wasyl Łomaczenko - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Wasyl Łomaczenko (/thread-1284.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Wasyl Łomaczenko - Krzych - 01-03-2014 02:43 PM

Niestety taki jest poziom kibiców, 90% to ludzie nie mający pojęcia o boksie, którzy przychodzą na galę bo tak jest modnie. A no i skoro to tak ich nudzi i to jest takie uciekanie to po co przychodzą na jego walki? Po to żeby wyjść? A potem narzekać? Przecież wiadomo w jakim stylu walczy Rigondeaux. Pretensje mogą mieć tylko do siebie za to, że kupili bilet na walkę zawodnika, który ich nudzi. Gdzie tu sens? Niech sobie przeznaczą te pieniądze na jakiś wrestling typu WWE, tam będą mieli to czego szukają - bezsensownej i ustawionej bijatyki krzesłami. Miłośnicy ringowych wojen się znaleźli... Ciekawe czy będą później się zajmować i opłacać leki takim jak Kirkland, którzy w wieku 50 lat nie będą w stanie sami się ruszać. Nie każdy chce stracić całe zdrowie albo i życie w ringu i nie każdy jest ograniczonym technicznie młotkiem nie znającym słowa taktyka, który musi iść na wojnę bo nic innego nie potrafi. Takie to trudne?


RE: Wasyl Łomaczenko - redd - 01-03-2014 08:04 PM

Nie mam pomysłu na ten pojedynek, bo Łomaczenko nie jest do końca zweryfikowany i jego prawdziwa wartość wyjdzie dopiero w walce z Salido.

Wiadomo, że jest świetnie wyszkolony, szybki, ma dobry przegląd i potrafi precyzyjnie uderzyć. Zobaczymy jak zachowa się w pojedynku z takim twardym weteranem jak "Siri". Salido ze swoim doświadczeniem, twardością, sztuczkami ringowymi może bardzo napsuć krwi zawodnikowi, któremu brakuje doświadczenia z ringów zawodowych. Początek może być bardzo dobry dla Ukraińca, ale im głębiej w las, tym większe problemy będą się pojawiać. Salido wywiera presję, dobrze skraca ring, bije dużo po dołach i ma doświadczenie w walkach z mańkutami. Jak Łomaczenko zacznie odczuwać trudy walki, to wtedy tak naprawdę pojedynek nabierze rumieńców.

Przy wyrównanej walce decyzję dostanie Łomaczenko. Nie wierzę, aby stało się inaczej. Ostatnio Arum wygłaszał litanie pochwalne pod adresem Ukraińca, jaką to on wielką gwiazdą nie zostanie w przyszłości. W każdym razie test na to, jak dobrym bokserem jest Łomaczenko.

Salido sprytnie postąpił jeżeli chodzi o nie zrzucanie ostatnich 2 funtów. Skoro i tak nie planował dłużej walczyć w piórkowej, lepiej było postawić na świeżość w dniu walki, niż tytuł.

Typuję zwycięstwo punktowe Łomaczenki, ale trzymam kciuki aby Salido zastopował Ukraińca.


RE: Wasyl Łomaczenko - RedHawk - 01-03-2014 09:03 PM

Jak dla mnie Salido wyjdzie do Łomaczenki kompletnie bez motywacji, bez ambicji sportowych. On po prostu chce zawalczyć, zgarnąć kasę i przejść do kategorii wyżej. Myślę, że górę weźmie talent Wasyla. Salido to typowy bijok, żaden technik.


RE: Wasyl Łomaczenko - Pakman - 01-03-2014 09:06 PM

@RedHawk

Salido to jednak wojownik i łatwo się nie podda. Wiadomo, że technicznie Wasyl nad nim góruje i to wyraźnie, ale Orlando to pięściarz, który lubi zaskakiwać. Gamboa nie miał z nim łatwo, Lopez 2 razy dostał w papę. Liczę na ciekawy pojedynek z obu stron. Stawiam na zwycięstwo punktowe Ukraińca, coś koło 117-111. Bardzo jestem ciekaw jak dalej planuje Arum jego karierę i czy dzięki Łomaczence doczekamy się pierwszej gali TopRank w Europie ?


RE: Wasyl Łomaczenko - RedHawk - 01-03-2014 09:31 PM

@Pakman
Jasne, że wojownik, ale mam przeczucie, że to nie wystarczy. A jak będzie? zobaczymy. W każdym razie wyraźnego faworyta wbrew temu co zapodali nam bukmacherzy nie ma.


RE: Wasyl Łomaczenko - kubala1122331 - 02-03-2014 03:49 AM

Zajebiście. Czekanie na walkę niemal cały tydzień, zarywanie nocki, a o 3.45 wyłączenie światła i brak możliwości oglądnięcia...
[Obrazek: 49af80387dbac_430.jpg]
No cóż... nie ma co walczyć z wiatrakami, dobranoc i wielu wspaniałych emocji dzisiejszej nocy Smile

Jeszcze słówko o Wasylu. Ja wiem, że Salido ma charakter, jest wojownikiem, ale nie widzę możliwości braku zwycięstwa Łomaczenki w dzisiejszej walce. Talent, umiejętności techniczne ma Ukrainiec dwukrotnie wyższe. Jeśli się zbytnio nie podpali, nie wysiądzie po kilku rundach i nie będzie walczył typowo amatorsko, to widzę walkę do jednej bramki. Ale fakt faktem, że jak najlepiej życzę Salido Smile

cop2
Ja się lubię pobawić w bukmacherkę. Kiedy kurs w walce Jennings - Szpilka podchodzi pod 2.00 aż żal nie skorzystać. Jednak boksu staram się unikać. Robię analizy bukmacherskie dla jednego z forów i mam około 90% skuteczności, najczęściej po kursach w okolicy 1.80 - 1.90. Także nie jest źle.


RE: Wasyl Łomaczenko - Krzych - 02-03-2014 04:18 AM

Na tę chwilę to wygląda jak dla mnie tak, że Łomaczenko jest za mało aktywny żeby brać rundy a Salido się rozkręca i jak tak dalej pójdzie to chyba ubije Ukraińca

Punktuje ktoś? Bo się obudziłem na końcówkę 2 rundy więc odpuściłem. Ale jak dla mnie to tu nie ma rund dla Łomaczenki.

Pindera chyba dzisiaj coś nie w formie...


RE: Wasyl Łomaczenko - Gogolius - 02-03-2014 04:51 AM

Raczej werdykt dla Wasyla, obstawiałbym z 116:112, pierwsza dla Wasyla, potem parę równych, 8-10 może dla Salido, ale dwie ostatnie dla Łomaczenki.
Szacun za kondycję dla Ukraińca i za dwie ostatnie rundy, bo dał pokaz dobrego boksu i o dziwo, to on był bliżej znokautowania rywala.
Myślę, że jesteśmy świadkami przejścia Łomaczenki do historii.


RE: Wasyl Łomaczenko - Krzych - 02-03-2014 04:52 AM

Ufff, już myślałem, że Arum kupi historię boksu... Vasyl tego nie wygrał, nie ma takiej opcji. Nie wiem po czym wnosić, że Vasyl powinien wygrać. 116-112 to chyba dla Salido. Jestem dumny z sędziów na gali TR, co to się dzieje...Big Grin


RE: Wasyl Łomaczenko - Gogolius - 02-03-2014 04:54 AM

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

116:112, 115:113, 113:115 - Salido

O kurde, ale mi kopara opadła. Wynik absolutnie do przyjęcia bo siedem rund dla Salido znaleźć można, ale jestem zaskoczony faktem, że Wasylowi jednak tego nie dali.

No i tyle z typowania...końcówka miała należeć do Salido, a nie należała. Łomaczenko miał dostać decyzję (pozdro koledzy od drukowania wyników Tongue) przy wyrównanej walce i nie dostał.

Hah...
nie żeby Salido pokazał boks na obronę pasa (który i tak stracił), ale w sumie Łomaczenko też szału nie zrobił...

nie no, ja jestem zszokowany Wink

(02-03-2014 04:52 AM)Krzych napisał(a):  Ufff, już myślałem, że Arum kupi historię boksu... Vasyl tego nie wygrał, nie ma takiej opcji. Nie wiem po czym wnosić, że Vasyl powinien wygrać. 116-112 to chyba dla Salido.

Pierwsza i dwie ostatnie dla Wasyla, już masz trzy. Z pozostałych dziewięciu IMO można było znaleźć te 4-5 jak nic, bo walka wyrównana. Inna rzecz, że wyrównana przez brudy, klincze i jakieś cuda, choć to Łomaczenko zbierał ostrzeżenia.
Ringowy dał tyłka w tej walce.
Kurde, gdyby Salido padł w tej ostatniej rundzie, to by były jajka...