Forum - BOKSER.ORG
Ranking P4P forum Bokser.org - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Ranking P4P forum Bokser.org (/thread-1250.html)



RE: Ranking P4P forum Bokser.org - BMH - 27-11-2013 11:56 AM

(27-11-2013 12:14 AM)Sander napisał(a):  Pisałem ten ranking na szybko bez zważania na miejsca w poprzednim notowaniu. Poświęcę na to jeszcze dłuższą chwilę do końca tygodnia ale Garcia na numerze 3 zostanie na bank.
Khan, Judah, Matthysse - mało? Wink

Nie czaje, absolutnie nie rozumiem... jak mozesz napisac ranking dzis, nie zwracajac uwagi na to, jak on wygladal wczesniej? Przeciez to musi sie trzymac sie kupy... kazde z miejsc, musi sie dac jakos logicznie obronic, jednoczesnie powinienes umiec wyjasnic dlaczego ktos spadl, a ktos poszedl wyzej.Smile Jakies minimum logiki, czy nazwijmy to, ciaglosc tago procesu, musi bycIdea. Ciezko Ci bedzie wybronic merytorycznie miejsce Dannego, szczegolnie, ze w poprzednim rankingu nie miales go nawet w top10.

Khan(znamy jego mankamenty), Judah(wyraznie past), Matthysse... pytasz, czy to malo? To, ja sie pytam Sander... w lipcu Lucas byl u Ciebie na miejscu 9, a teraz jego pogromca jest na trzecim(?!). Ja rozumiem, ze to wszystko subiektywna ocena, ale dla mnie to duza przesada. Patrze wlasnie na Twoja poprzednia dyche kolego:
-Marquez, byl na miejscu drugim(!!!), a teraz po rownej walce z Timothym, wyrzucasz go calkiem? Pozwol mi wiec zrozumiec... na czym opierasz swoje kryteria?
-Pacquiao, byl trzeci, a teraz po wygranej z Riosem spada nizej? Nagle wyprzedza go Ward(dla mnie zrozumiale) i D.Garcia(?!). Spoko, Twoj ranking, twoje kryteria... chcialbym tylko wiedziec czym to argumetujesz... co sie nagle zmienilo, ze polowa miejsc, jest dla mnie jak z kosmosu.
-Bradley, ktorego miales na osemce, po wygranej z Twoim nr.2 awansuje dwa oczka... przy czym taki Danny Garcia, po wygranej z "dziewiatym" Argentino, wskakuje na miejsce 3(to jest co najmniej 8 oczek w gore)? Nie neguje tego, jak pisalem, chce jedynie poznac Twoj system. Nie powiesz chyba, ze co ranking, to wszystko piszesz bez namyslu.. pelen spontan, co?Wink
-Donaire, ktory byl na miejscu 7, po wygranej bardzo dobrym Vicem czasowka, spada na bide 4 miejsca... tzn. wyrzucasz go calkiem z top10.Huh
-Hopkins, ktory obil Murata, wskakuje na 8 miejsce, choc poprzednio rowniez go nie miales w dyszce?

Sander, ja wiem, ze te rankingi to sprawa baaaaaaaaardzo subiektywna, wiem, ze czasami najdzie jakas refleksja i zmiany sa nieuniknione, a czasem nawet konieczne, ale... Ty, wywrociles wszystko do gory nogami, cala Twoja poprzednia lista, prawie nie ma wspolnych mianownikow z ta ostatnia. Patrzac na ta wczesniejsza liste, i na ta dzis-gdybym nie widzial nicku-, to odnioslbym wrazenie, jakby to sa listy dwoch roznych osob-powaznie. Sadze, ze nie tylko ja tak to odbieram. Nie wiem jak, mam jednak nadzieje, ze sprobujesz wybronic te pozycje, i rozjasnic mi troche w glowie, odpowiadajac na kilka powyzszych pytan... Wink


Martin
Chciales, bym nawiazal do Twojej listy. Mowisz i masz kolego.Wink Podobnie jak w przypadku Sandera, chcialbym bys w kilku slowach uargumentowal zmiany niektorych miejsc.

Miejsce Wladka nad Wardem, to dla mnie zdecydowanie za duzo, ale... nie wymusze przeciez na Tobie, bys traktowal Frocha, Rodrigueza, Kesslera, Bike, czy Dawsona, jako lepszych zawodnikow niz Wach, Haye, Pianete, Povetkina, czy Mormecka.Wink Mam w tej kwestii zupelnie inny odbior wartosci poszczegolnych zawodnikow, ale nie wymagam, bysmy sie wzajemnie przekonywali, czy odbierali zawsze na tych samych falach... przeciez to jest jasne.Wink Co do reszty, to:
-Bradley, ktory w poprzednim zestawianiu nie lapal sie nawet do Twojego top10, po wygranej z Marquezem wskakuje na jego miejsce-do przyjacia. Czemu wiec, ten sam Dinamita, spada az 6 oczek, przeciez dal rowna i bardzo dobra dla oka walke? Jakby tak oceniac zawodnikow, to co slabsza/lepsza walke trzeba by kogos wrzucic do top4, a innego wyjebac calkiem.
-Vitka zabraklo, bo nieaktywny. Spoko, bo dla mnie i tak sie nie lapal, wiec jedno zmartwienie mniej hehe. Sosnowski, Briggs, Chisora, Adamek, Charr, Solis... jak ktos taki mogl wyprzedzac Donaire, czy Martineza?Huh
-Martinez, byl poprzednio 6, teraz bez walki jest 5.. dlaczego?
-Pacquiao, byl siodmy, a po jednostronnej wygranej z Riosem... spada w dol... dlaczego?
-Golovkin, choc umiejetnosci i potencjal ma olbrzymi, za wygranie z Stevensem, idzie nad Mannego? Nie patrzac na potencjal/mozliwosci, a na gole resume, to GGG-mimo mojego mojego respektu przed jego umiejetnosciami-, wypada bardzo blado przy takim M.Garci, Pacquiao, Donaire, czy D.Garcii.
-Donaire, po wygranej z Vicem zalicza spadek, a w konsekwencji nie ma go w ogole na liscie, choc w poprzednim zestawianiu byl na miejscu 9tym. Dlaczego? Z kolei, jego pogromca- Rigo, ktory na poprzedniej liscie nie lapal sie do top10, awansuje na miejsce Filipinczyka, mimo iz nie wyszedl nawet do ringu.Huh
-Garcia, ktory pokonal 10tego w poprzednim zestawiniu Matthysse, i laduje od razu na miejscu 7?

Ja, chce jedynie poznac Wasze kryteria tworzenia takiego rankingu, bo niektore spadki/awanse, to dla mnie czarna magia.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Sander - 27-11-2013 01:00 PM

Mój ranking jak to teraz oglądam i porównuję z pierwotną wersją również jest dla mnie czarną magią. Sam pomysł tworzenia go bez uwzględnienia pierwszej wersji zabił jego sens. W sobotę wstawię wersję 'sensowną'. W sumie nie wiem czemu tak na odpierdol to zrobiłem.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - BMH - 27-11-2013 03:15 PM

(27-11-2013 01:00 PM)Sander napisał(a):  Mój ranking jak to teraz oglądam i porównuję z pierwotną wersją również jest dla mnie czarną magią. Sam pomysł tworzenia go bez uwzględnienia pierwszej wersji zabił jego sens. W sobotę wstawię wersję 'sensowną'. W sumie nie wiem czemu tak na odpierdol to zrobiłem.
Widze, ze sam jestes zaskoczony... rozumiesz wiec, i moje zaskoczenie.Wink Wszystkim tworzacym rankingi, proponowalbym robic je w oparciu na tym poprzednim. Dzieki temu bedzie duzo latwiej dyskutowac, jak i naniesc jakies korekty.

Dzis mam zamiar odwiedzic konkretny temat ktory stworzyl Mastrangelo, i postaram sie dopisac chociaz z 2/3 dywizjami. Licze, ze wiecej osob aktywnie sie tam bedzie udzielac, tak jak udzialcie sie w temacie P4P.
Tutaj link do tematu: http://forum.bokser.org/thread-1385.html


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Martin - 27-11-2013 06:18 PM

@BMH

- Bradley - poprzednio był u mnie bardzo blisko 10-tki. Wygrana z Marquezem + rezultaty innych walk sprawiły, że znalazł się właśnie tam.

- Martinez - dopóki nie pokona go GGG to będzie przed nim, za całokształt dokonań.

- Pacquiao - wygrana nad Riosem spowodowała, że Manny po prostu z mojej dychy nie wypadł.

- Gołowkin - uwielbiam go oglądać w ringu. Czekam na jego kolejne walki bo uważam, że jest w stanie pokonać w swojej dywizji absolutnie każdego. W starciu z Frochem również byłby wg mnie faworytem.

- Donaire mimo wygranej spadł. Po pierwsze dlatego, że rywal nie był wybitny, po drugie styl zwycięstwa był taki sobie...

- D. Garcia - to w jaki sposób rozbił Matthysse zrobiło na mnie naprawdę duże wrażenie. Są userzy, którzy umieścili go nawet wyżej niż ja więc skąd Twoje zdziwienie?


Kryteriami, którymi się kieruje przy ustalaniu rankingów są:

- dokonania zawodnika w trakcie dotychczasowej kariery,
- klasa rywali,
- aktualna forma,
- posiadanie pasów mistrzowskich i ich obrony


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - BMH - 27-11-2013 07:23 PM

(27-11-2013 06:18 PM)Martin napisał(a):  - Martinez - dopóki nie pokona go GGG to będzie przed nim, za całokształt dokonań.

- Pacquiao - wygrana nad Riosem spowodowała, że Manny po prostu z mojej dychy nie wypadł.

- Gołowkin - uwielbiam go oglądać w ringu. Czekam na jego kolejne walki bo uważam, że jest w stanie pokonać w swojej dywizji absolutnie każdego. W starciu z Frochem również byłby wg mnie faworytem.

- Donaire mimo wygranej spadł. Po pierwsze dlatego, że rywal nie był wybitny, po drugie styl zwycięstwa był taki sobie...

- D. Garcia - to w jaki sposób rozbił Matthysse zrobiło na mnie naprawdę duże wrażenie. Są userzy, którzy umieścili go nawet wyżej niż ja więc skąd Twoje zdziwienie?

Kryteriami, którymi się kieruje przy ustalaniu rankingów są:
- dokonania zawodnika w trakcie dotychczasowej kariery,
- klasa rywali,
- aktualna forma,
- posiadanie pasów mistrzowskich i ich obrony

Martin..Smile
Pacquiao
Dajesz do zrozumienia, ze gdyby Manny nie walczyl teraz Riosem, to wylecialby z tej dyszki? Surowo wiec oceniasz jednego z najlepszych bokserow w historii, a juz na bank jednego z najlepszych w ostatniej dekadzie.

Golovkin
Mozesz uwazac, ze GGG wygralby z Martinezem, ja od dlzuszego czasu jestem tego zdania rowniez, co wiele razy pisalem.Wink Jednak nie rozumiem jak mozesz stawiac Kazacha, jezeli sam okreslasz swoje kryteria nastepujaco:
- dokonania zawodnika w trakcie dotychczasowej kariery,
- klasa rywali,
- aktualna forma,
- posiadanie pasów mistrzowskich i ich obrony

Z czterech elementow, ktore bierzesz przy ocenie zawodnika, tylko aktualna forma(i umowmy sie, to tez tylko Twoje/Moje domysly) jest po stronie Golovkina. Dlaczego wiec Kazach jest wyzej? Dla mnie patrzac na te kryteria, wydaje mi sie to nielogiczne. Chyba, ze cos zle zrozumialem, wiec wybacz.

Donaire
Jezeli w Twojej ocenie Vic, to nie jest bardzo wartosciowy rywal na tapecieHuh, to po co w obronie Kliczki wymieniales Petera, Byrda, czy Rahmana? Czyzbys uwazal, ze Darchinyan to bokser slabszy bokser? Przypominam, ze wygrana z Vicem byla bezdyskusyjna... czasowka. Nonito spada mimo wygranej, Martinez awansuje mimo, ze nie walczy...?

D.Garcia
Moze oni(inni userzy) mieli Dannego juz wczesniej na tej liscie, a Ty nie?Wink Za pokonanie po bardzo rownej walce Matthysse, ktorego miales na miejscu 10, wrzucasz na siodme Gracie. To mnie lekko zaskoczylo, wiec zapytalem.

Teraz co do tych Twoich kryteriow o ktorych wspomniales.
1)dokonania zawodnika w trakcie dotychczasowej kariery,
3) klasa rywali,
3) aktualna forma,
4) posiadanie pasów mistrzowskich i ich obrony


1) Powaznie? Oceniajac danego piesciarza oceniasz jego cala kariere(?), czy tylko jakis umowny ostatni okres aktywnosci(2/3lata). Taka ocena-jak piszesz- to jest dobra przy rankingach all time, a nie przy zestawiniach biezacych. W innym razie, kto moglby byc dzis wyzej od Hopkinsa? Moim zdaniem, przy takich rankingach konieczne jest ustalenie okresu czasu na jaki sie powolujemy..! Patrzenie przez pryzmat calych karier, nie zdaje tu egzaminu.

2) Klasa rywali... i widzisz Kliczkow w czubie P4P? Byc moze wciaz nic nie wiem o HW, ale dla mnie rywale braci, to czesto-gesto nie zasluguja nawet na szanse takiej walki. Generalnie... bardzo cienko oceniem zarowno rywali, jak i styl niektorych zwyciestw.

3) Wiec kryteria mocno subiektywne, budzace czesto ostre protesty... tak to akurat kazdy uklada swoje rankingi he.

4) Nie podoba mi sie powolywanie na ilosc obron, tzn. wszystko oka, tylko nie zawsze to ma sens. Nie wiem czy dziesiac obron pasa z leszczami, powinno byc wyzej ocenianie niz trzy obrony, ale z innymi wysoko notowanymi piesciarzami. Ja sklanialbym sie ku temu, ze jednak pokonanie trzech topowych rywali, powinno byc wiecej warte, niz obiecie 10 miernot(do nikogo tu nie pije, to taki luzny przyklad).


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Martin - 27-11-2013 08:22 PM

(27-11-2013 07:23 PM)BMH napisał(a):  Martin..Smile
Pacquiao
Dajesz do zrozumienia, ze gdyby Manny nie walczyl teraz Riosem, to wylecialby z tej dyszki?

Nie. Gdyby natomiast przegrał to owszem.

(27-11-2013 07:23 PM)BMH napisał(a):  Golovkin

Z czterech elementow, ktore bierzesz przy ocenie zawodnika, tylko aktualna forma(i umowmy sie, to tez tylko Twoje/Moje domysly) jest po stronie Golovkina. Dlaczego wiec Kazach jest wyzej? Dla mnie patrzac na te kryteria, wydaje mi sie to nielogiczne. Chyba, ze cos zle zrozumialem, wiec wybacz.

Oprócz świetnej aktualnej formy, chyba zapomniałeś, że GGG jest mistrzem świata federacji WBA i ma już kilka obron Smile. Co do klasy rywali? Rosado, Macklin, Stevens......czy to są słabi rywale jeśli chodzi o wagę średnią?

(27-11-2013 07:23 PM)BMH napisał(a):  Donaire
Nonito spada mimo wygranej, Martinez awansuje mimo, ze nie walczy...?

Pisałem już wcześniej, że Martinez awansuje tylko dlatego, że Ci co byli nad nim np. Marquez polecieli w dół. Nonito wygrał z dość dobrym bokserem, ale pisałem - nie wybitnym, a styl pozostawił u mnie niesmak. Nie zachwycił mnie, a Ciebie?

(27-11-2013 07:23 PM)BMH napisał(a):  D.Garcia
Moze oni(inni userzy) mieli Dannego juz wczesniej na tej liscie, a Ty nie?Wink Za pokonanie po bardzo rownej walce Matthysse, ktorego miales na miejscu 10, wrzucasz na siodme Gracie. To mnie lekko zaskoczylo, wiec zapytalem.

Danny, podobnie jak Bradley, byli tuż poza dychą. Trudno żeby po tak spektakularnych zwycięstwach się w dyszce nie znaleźli.
Garcia wygrał może i po równej walce to prawda, ale ja po ostatnim gongu nie miałem żadnych wątpliwości kto jest zwycięzcą.


(27-11-2013 07:23 PM)BMH napisał(a):  Teraz co do tych Twoich kryteriow o ktorych wspomniales.

Oceniajac danego piesciarza oceniasz jego cala kariere(?), czy tylko jakis umowny ostatni okres aktywnosci(2/3lata). Taka ocena-jak piszesz- to jest dobra przy rankingach all time, a nie przy zestawiniach biezacych.

Ocena dokonań danego zawodnika to tylko jeden z kilku elementów. Oczywiście, że nie biorę pod uwagę pierwszych kilku(kilkunastu...) walk bo to są zwykle walki po to by nabić sobie rekord.

(27-11-2013 07:23 PM)BMH napisał(a):  Klasa rywali... i widzisz Kliczkow w czubie P4P?

Ależ oczywiście! Nie będę już po raz kolejny pisał kogo pokonali bracia Kliczko bo doskonale przecież to wiesz. To jedni z najwybitniejszych ciężkich w dziejach HW i tyle w temacie.

(27-11-2013 07:23 PM)BMH napisał(a):  Nie podoba mi sie powolywanie na ilosc obron, tzn. wszystko oka, tylko nie zawsze to ma sens. Nie wiem czy dziesiac obron pasa z leszczami, powinno byc wyzej ocenianie niz trzy obrony

Po części zgoda. Tylko, że ja cenię właśnie zwodników, którzy nie tylko potrafią zdobyć, czasem przypadkowo, pas mistrza świata, ale skutecznie go jeszcze bronią. Pamiętaj, łatwiej jest zdobyć mistrzostwo niż je obronić!Smile


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Sander - 11-12-2013 01:08 PM

Mam cynk od Dudasa żeby składać swoje rankingi to przed świętami wrzuci na główną.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - BMH - 11-12-2013 01:14 PM

Prosze:
1.Mayweather
2.Ward
3.Bradley
4.Rigondeaux
5.Marquez
6.Pacquaiao
7.Martinez
8.Froch
9.D.Garcia
10.M.Garcia


Jako, ze ma byc tylko dziesieciu, to wyrzucam Wladka, a zostawiam M.Garcie.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Sander - 11-12-2013 01:28 PM

1. Floyd Mayweather
2. Andre Ward
3. Manny Pacquiao
4. Juan Manuel Marquez
5. Guillermo Rigondeaux
6. Danny Garcia
7. Timothy Bradley
8. Sergio Martinez
9. Władimir Kliczko
10. Nonito Donaire

Pierwsza piątka bez zmian. Martinez spada dwa oczka za brak aktywności i wyprzedzają go Garcia i Bradley którzy odnieśli ostatnio zwycięstwa z silnymi rywalami. Wladimir wchodzi przed Nonito. Wygrana Flasha nie zrobiła na mnie wrażenia a mając w pamięci porażkę z Rigo to od dawna wygrywający Wladimir jest w tej chwili wyżej.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Martin - 11-12-2013 05:07 PM

(11-12-2013 01:08 PM)Sander napisał(a):  Mam cynk od Dudasa żeby składać swoje rankingi to przed świętami wrzuci na główną.

@Sander dopiero co podaliśmy...Undecided