Forum - BOKSER.ORG
Ranking P4P forum Bokser.org - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Ranking P4P forum Bokser.org (/thread-1250.html)



RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Maynard - 22-09-2013 07:32 PM

Wyżej wymienieni, zwłaszcza Froch, mają na koncie wygrane nad rywalami o większym kalibrze, niż Mathew Macklin (najlepszy z pokonanych przez Kazacha). Oczywiście, że widzę niesamowite umiejętności Gołowkina, ale czekam, aż wskoczy na wyższy poziom rywalizacji.

Trout pewnie wygrał z bardzo dobrym Cotto, dyskusyjnie (choć moim zdaniem słusznie) przegrał z Alvarezem. Przyznaję, że jestem wielkim fanem talentu tego pięściarza (podobnie, jak Moreno) i liczę na jego szybki powrót do czołówki, np. walkę o pas IBF z Carlosem Moliną.

Miguelowi Angelowi Garcii dałem mały kredyt zaufania, który powinien spłacić w listopadzie, zdobywając tytuł mistrzowski w drugiej kategorii na dość przeciętnym Romanie Martinezie.

Sergio Martinez z kolei mocno stracił w moich oczach po nieudanym pojedynku z Murrayem. Dlatego miejsce o wiele niższe, niż u większości z Was.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Martin - 22-09-2013 07:33 PM

(22-09-2013 07:18 PM)Sander napisał(a):  Patrząc w rekord Golovkina to wybitnych postaci tam brak.

A kogo wybitnego pokonał Trout, Matthysse czy Broner?


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Sander - 22-09-2013 07:42 PM

To może tak - Trout ograł Cotto i dał równą bitwę Alvarezowi.
Matthysse był lepszy od Alexandra, Judah a Petersona wręcz zjadł. Równa walka z wyśmienitym Swiftem. Ta dwójka potwierdziła klasę i umiejętności na najwyższym poziomie czego o Kazachu powiedzieć nie możemy. Broner to już wedle uznania. W końcu mówimy o rankingu Maynarda a nie moim.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Martin - 22-09-2013 07:51 PM

OK tylko, że w wadze średniej Gołowkin wg mnie bije absolutnie każdego łącznie z Martinezem. Większych wyzwań będzie musiał poszukać kategorię wyżej (Froch, Ward...). Dlatego zaskoczyło mnie dopiero 19 miejsce dla GGG u Maynarda. I nie sądzę by Broner, Trout czy Matthysse zasługiwali na wyższe miejsce w rankingu P4P, no ale rankingi to rzecz subiektywna....


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - KrychuTMT - 22-09-2013 07:57 PM

(22-09-2013 07:51 PM)Martin napisał(a):  OK tylko, że w wadze średniej Gołowkin wg mnie bije absolutnie każdego łącznie z Martinezem. Większych wyzwań będzie musiał poszukać kategorię wyżej (Froch, Ward...). Dlatego zaskoczyło mnie dopiero 19 miejsce dla GGG u Maynarda. I nie sądzę by Broner, Trout czy Matthysse zasługiwali na wyższe miejsce w rankingu P4P, no ale rankingi to rzecz subiektywna....

Póki co Golovkin bije samych średniaków . Też myślę ,że jest w stanie pokonać każdego w średniej ale najpierw musi to zrobić , wtedy śmiało można dać go TOP 15.Broner także nikogo świetnego nie pokonał , ale co by nie mówić miał pasy w 3 kategoriach wagowych , co zwiększa jego wartość . Trout pokonał Cotto który niedawno był w czołówce P4P . Co do Matthyse to się zgadzam .


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Sander - 22-09-2013 07:59 PM

@Martin
Dokładnie, ktoś lubi puncherów, ktoś kontrujących, inny techników itd Zawsze jakieś swoje upodobania się ma i jakieś znaczenie przy takich rankingach one mają. Jak GGG pokona Maravillę to pewnie i u @Maynarda pójdzie w górę.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Maynard - 22-09-2013 08:06 PM

@Martin
Przez analogię z Twoją opinią, mogę napisać np. "Wilder bije wszystkich w ciężkiej", albo "Jermell Charlo szybko wyczyści całą junior średnią" i wstawić ww. zawodników do rankingu. Tylko jaki ma to sens?

Ja się opieram na walkach, które faktycznie miały miejsce, a nie na hipotezach.

Bronera i tak nisko postawiłem, gdyby porównać z autorami np. rankingu p4p The Ring. Cenię go za wspaniałą wygraną z ówczesnym liderem kat. lekkiej - DeMarco i kilka efektownych zwycięstw nad niezłymi pięściarzami (podobny poziom jak rywale Gołowkina) - Malignaggim, Reesem, czy Escobedo. Najbliższy pojedynek z Maidaną może wiele w jego przypadku udowodnić.

Co do MAthysse - @Sander już wszystko w sumie wyjaśnił. Dodałbym jeszcze perfekcyjne rozpracowanie niepokonanego wtedy Oluseguna (bardzo niewygodny rywal).


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Martin - 22-09-2013 08:21 PM

(22-09-2013 08:06 PM)Maynard napisał(a):  @Martin
Przez analogię z Twoją opinią, mogę napisać np. "Wilder bije wszystkich w ciężkiej"

Hehe no to nie jest dobry przykład, Wilder walczy z bumami, Gołowkin z czołówką swojej kategorii, poza tym jest mistrzem.


@KrychuTMT
Piszesz, że Gołowkin bije samych średniaków. W kategorii średniej jakie widzisz przed nim wyzwania, nie licząc Martineza? Przypominam, że ma już zakontraktowaną walkę z Curtisem Stevensem.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - Sander - 22-09-2013 08:33 PM

Ja widzę dla niego parę ciekawych opcji (unifikacje też dodałyby mu marki).
A więc jest w średniej Peter Quillin jest Daniel Geale, niewyjaśniony pozostaje status Chaveza, może wróci Pirog? Jest Martinez oczywiście. Jest tam paru dobrych, niebezpiecznych i twardych bokserów.


RE: Ranking P4P forum Bokser.org - redd - 22-09-2013 08:38 PM

1. Floyd Mayweather Jr
2. Andre Ward
3. Juan Manuel Marquez
4. Guillermo Rigondeaux
5. Sergio Martinez
6. Nonito Donaire
7. Timothy Bradley
8. Carl Froch
9. Manny Pacquiao
10.Władimir Kliczko

W porównaniu do ostatniego rankingu to wywaliłem Maresa, awansowałem o jedno oczko Frocha i Pac-Mana, a na 10 pozycję wszedł W.Kliczko.