Forum - BOKSER.ORG
Adrien Broner - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Adrien Broner (/thread-1211.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Adrien Broner - RoyJonesJr - 24-06-2013 07:25 AM

[Obrazek: Adrien-Broner-pa_2902051.jpg]

Adrien Jerome Broner (ur. 28 lipca 1989 w Cincinnati)

Karierę zawodową rozpoczął 31 maja 2008. Do czerwca 2011 stoczył 22 pojedynki, wszystkie wygrywając. W tym czasie zdobył tytuły WBC Youth Intercontinental, WBC USNBC i WBO Inter-Continental w wadze lekkiej i junior lekkiej.

26 listopada 2011 w Cincinnati stanął do pojedynku o wakujący tytuł mistrza WBO w wadze junior lekkiej. Pokonał przez nokaut w trzeciej rundzie Argentyńczyka Vincente Martina Rodrigueza i został nowym mistrzem świata[. W pierwszej obronie tytułu, 25 lutego 2012, znokautował w czwartej rundzie Amerykanina Eloya Pereza. Do kolejnej obrony miało dojść 21 lipca. W przeddzień pojedynku z Amerykaninem Vincente Escobedo Broner stracił tytuł nie dotrzymując limitu wagowego. W walce, której stawką był tytuł WBO jedynie dla Escobedo zwyciężył przez techniczny nokaut w piątej rundzie.

Po przejściu do wyższej kategorii 17 listopada 2012 w Atlantic City pokonał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie Antonio DeMarco i zdobył tytuł federacji WBC wagi lekkiej. W pierwszej obronie tytułu 16 lutego 2013 zwyciężył przez techniczny nokaut w piątej rundzie Gavina Reesa , mając go na deskach w rundzie czwartej i piątej.

22 czerwca 2013 roku po przenosinach o dwie kategorie wyżej z wagi lekkiej do półśredniej zaatakował z powodzeniem tytuł federacji WBA którego posiadaczem był Paul Malignaggi. Po 12 zaciętych rundach dwoje sędziów wytypowało zwycięstwo dużo skuteczniejszego w tej walce Bronera czyniąc go tym samym mistrzem świata w trzeciej kategorii wagowej mającym niespełna 24lata.


Moim zdaniem znakomity bokser , przyszły król P4P i mam nadzieje że mistrz wagi junior półsredniej w której może dać naprawdę konkretne walki. Moim zdaniem mógłby zapolować jeszcze na tytuł w junior średniej ale to na pewno nie w tym czasie. Jedni kpią że jest marną podróbą Floyda ale myśle że Broner w przyszłości przyćmi swoim boksem geniusz Mayweathera który już wtedy pewnie będzie na sportowej emeryturze. Ma dopiero 24 lata już został mistrzem w 3 kategoriach , super co?

Adrien po walce z Maliganggim jest otwarty na to aby jego fani zdecydowali kto ma być jego przyszłym rywalem. jakie wy macie propozycje ?

Te są moje (kolejnośc nieprzypadkowa) :

1. Danny Garcia (junior półśrednia , stawka : WBC)
2. Tim Bradley (półśrednia, stawka : WBA , WBO)
3. Devon Alexander ( półśrednia )
4. Lamont Peterson (junior półśrednia)
5. Brandon Rios (junior półśrdnia)
6. Miguel Vazquez (lekka , stawka : IBF)
7. Kell Brok (półśrednia)
8. Ricky Burns (lekka , stawka : WBO)


RE: Adrien Broner - Matys - 24-06-2013 10:13 AM

Nr. 1 wśród kandydatów to powinien być zwycięzca walki Matthysse-Garcia (czyli mam nadzieję, że Matthysse)

W półśredniej - zobaczyłbym go ewentualnie z Maidaną albo ze zwycięzcą Ortiz-Guerrero (stawiam na Roberta), jeśli Marquez wygrałby z Bradleyem to też byłaby hitowa walka. No i co z Pacquiao? To byłby dopiero hit, tyle że Pacman to Arum i HBO.


RE: Adrien Broner - Sander - 20-07-2013 10:22 AM

Kolejny pajac się lansuje ciętym językiem. Broner o Matthysse i Maidanie..
Za stroną główną bokser.org :

- Danny, bracie, rozp****ol tego
kolesia, a ja zajmę się drugim
Argentyńczykiem. Ludzie
rozpowiadają różne g****, ale co
się stanie, kiedy ja rozp****lę
tego argentyńskiego skur***la? -
pisze 23-letni "The Problem" na
swoim oficjalnym koncie na
Twitterze. - Skur***le g****
wiedzą o boksie. Wszyscy chwalą
tych Argentyńczyków, a każdy z
nich przegrywał już tyle razy.
Wyp*****lać z tym!

Od siebie dodam, że kilka dni wcześniej wrzucił do sieci film gdzie się opróżnia i spuszcza dolary w toalecie.


RE: Adrien Broner - BMH - 20-07-2013 10:39 AM

Ja lubie Bronera, lubie tez bokserow-naturalnie nie wzystkich- ktorzy robia w okol siebie duzo szumu. Bardzo chcialbym zobaczyc "Bronka" z Maidana, to byly dobry test, bo Amerykanin jeszcze z takim puncherem nie walczyl. Adrien zalicza progres, tylko o ile DeMarco byl dla mnie z wejscia skazany na porazke, tak Marcos ma wiecej atutow.

(20-07-2013 10:22 AM)Sander napisał(a):  Od siebie dodam, że kilka dni wcześniej wrzucił do sieci film gdzie się opróżnia i spuszcza dolary w toalecie.

Dobry filmik... przekaz byl taki, ze sral dolarami? Big Grin Big Grin
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oISv2TxNuI8


RE: Adrien Broner - kubala1122331 - 20-07-2013 10:42 AM

Właśnie to przeczytałem na głównej i Broner przegina. Wiecie, że jestem fanem tego chłopaka i jego umiejętności, ale to co on wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem, czy na podwyższenie jego mniemania o sobie wpłyneła walka z Maglinaggim, gdzie zaprezentował się źle i mógł tę walkę przegrać. Mathysse pokazał w ringu dwa razy więcej od niego, więc akurat jego obrażać nie powinien. Mam nadzieję, że Maidana go ostro zleje, bo już mnie wkurza ten bambus.


RE: Adrien Broner - BMH - 20-07-2013 10:47 AM

(24-06-2013 07:25 AM)RoyJonesJr napisał(a):  Jedni kpią że jest marną podróbą Floyda ale myśle że Broner w przyszłości przyćmi swoim boksem geniusz Mayweathera który już wtedy pewnie będzie na sportowej emeryturze.

Dobrze Roy, ze zalozyles temat. Ja mysle, ze Broner nie ma nawet polowy talentu Floyda, a nawet jak tak, to nie mamy tylu danych, by to jednoznacznie ocenic. Niewatpliwie ma szanse na duza kariere, ba on juz zrobil duzo dla boksu... czekam na lepszych rywali, i jeszcze wiecej ciekawych konferencji(przed ostatnia walka byla konkretna beka).Wink


RE: Adrien Broner - AdamekFightPL - 20-07-2013 11:18 AM

Z Maidaną pewnie wygra, ale z Matthysse mógłby mieć nie lada problem.


RE: Adrien Broner - RoyJonesJr - 20-07-2013 12:31 PM

(20-07-2013 10:47 AM)BMH napisał(a):  
(24-06-2013 07:25 AM)RoyJonesJr napisał(a):  Jedni kpią że jest marną podróbą Floyda ale myśle że Broner w przyszłości przyćmi swoim boksem geniusz Mayweathera który już wtedy pewnie będzie na sportowej emeryturze.

Dobrze Roy, ze zalozyles temat. Ja mysle, ze Broner nie ma nawet polowy talentu Floyda, a nawet jak tak, to nie mamy tylu danych, by to jednoznacznie ocenic. Niewatpliwie ma szanse na duza kariere, ba on juz zrobil duzo dla boksu... czekam na lepszych rywali, i jeszcze wiecej ciekawych konferencji(przed ostatnia walka byla konkretna beka).Wink

Dajmy sobie czas Big Grin Dla mnie Broner ma wszystko co jest potrzebne oprócz doświadczenia które z biegiem czasu samo uczyni go genialnym bokserem. Nie zapominajmy że ten chłopak ma dopiero 24lata i już pasy w 3kategoriach a sam Floyd w jego wieku mistrzem był tylko w jednej kategorii więc Bronek już zrobił dla boksu dużo więcej.

Wybacz nie wiem jak wyglądała sytuacja Floyda 12lat temu kiedy był w jego wieku ale nie sądze by kreowano wtedy Mayweathera na Geniusza boksu i króla P4P ale moge sie mylić.
Jeżeli chodzi o jego umiejętnosci to zdaje sie być doskonały - jest bardzo szybki , zrywny , robi niesamowite uniki i bije naprawde mocno z obu rąk (choć nie pokazała tego ostatnia walka). Zachwycam sie każdą jego walką.


Jeśli Adrien będzie dalej tył w doświadczenia ringowe i pokona po dordze Matthysse który jest dla niego realnym zagrożeniem ale absolutnie nie jest oczywistym pogromcą to będzie po prostu nie do pokonania na najbliższe pare lat.

Śmiac mi sie chce z tych co klepią na temat jego ostatniej walki że wygrał ją ledwo i nawet mógł przegrać - chyba jej nie widzieli a jej przebieg wyobrazili sobie patrząc na werdykt SD który też był kpiną. Wdałem sie własnie w taką dyskusje na głownej. -Brak słow . Magik ewentualnie urwał Bronerowi 2-3 rundy i po prostu nie dał sie znokautować mimo że był już zamroczony.

Zamiast walki z Maidaną ciekawsza byłaby z Bradleyem który niestety już jest zajęty bo moim zdaniem to by było świetne widowisko.
A kiedy już Lucas zdobędzie tytuł w junior półśredniej to Broner powinien polować tylko na walke z nim ! Pas w 4tej kategorii (o ile uda mu sie go zdobyć co jest możliwe fifty-fifty) i ew. zwycięstwo nad Lucasem powinien go bezdyskusyjnie wcisnąć w co najmniej top7 P4P a
jego niesamowity talent będzie można nazwać ringowym geniuszem.


RE: Adrien Broner - Adammobp - 21-07-2013 08:33 PM

Dzisiaj podciera dupę dolarami, w głowie mu się poprzewracało. A za kilkanaście lat wszystko przepieprzy i będzie musiał dorabiać u Wojewódzkiego.


RE: Adrien Broner - BESTIA - 02-08-2013 11:43 AM

Broner dalej obraża Lucasa i Marcosa, pewnie obawia się że Gracia przegra z Mathheysse i według zapowiedzi będzie musiał z nim zmierzyć.