Forum - BOKSER.ORG
Waga ciężka - POLSKA - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Waga ciężka - POLSKA (/thread-1107.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Waga ciężka - POLSKA - AdamekFightPL - 09-05-2013 10:57 AM

@BESTIA

''A z kim wygrał w HW?''

Nie pisałem tego w kontekście jego walk w HW. Po prostu Adamek nie był w CW aż tak dobrym zawodnikiem żeby dominować.

''Dla ciebie lepiej żeby Adamek ośmieszał się w walce o pas w WH z Vitkiem czy zeby walczył i dawał wyrównane walki z światową czołówką CW.''

A kto się nie ośmiesza w walkach z Kliczkami? Adamek może spokojnie walczyć z czołówką HW i dawać wyrównane walki i tego właśnie chce.

''Ale każdy z wymienionych ma silniejszy cios od Tomka.''

Dlaczego więc mocniej bijący Pulev nie potrafił znokautować Walkera w kiepskiej formie? dlaczego Szpilka nie potrafił położyć Becka czy McCline'a, który z Mago przegrał bodaj w 2 rundzie. Co do Chambersa to już całkiem nie zgadzam się z tym jakoby miał mieć silniejszy cios od Adamka. Povetkin też dużo silniej nie bije. Adamek w HW po prostu ma taki styl, że nie kładzie każdego na deski.


RE: Waga ciężka - POLSKA - BMH - 09-05-2013 11:06 AM

Adamek w Crusier mial szybkosc, dynamike, lepsza motorynke, jego ciosy wiecej "wazyly" i robily duze wrazenie na rywalach... nie ustepowal tez bardzo warunkami, jak i sama fizycznoscia. Nie wiem AFPL, ilu umialbys wymienic lepszych zawodnikow od Adamka, i nie mam tu na mysli golego resume, ale i potencjal/umiejstnosci... Polaka bede zawsze traktowal jako zmarnowany potencjal... zawodnika ktory mog byc historia(moze nawet TOP3 cruiser), a jest "tylko" mistrzem dwoch dyzwizji, i topowym zawodnikiem w slabej HW.

(09-05-2013 10:18 AM)AdamekFightPL napisał(a):  z Mormeckiem w swoim prime miałby Tomek duże problemy.

To Cie zaskakuje? Mormeck to jak dla mnie top 5 ever tej dywizji, i nie jest odosobniona opina. Ten past prime Bell, przed Adamkiem mial wygrana i przegrana walke wlasnie z Mormeckiem.. swoja droga potyczka z Jeanem, to byla jedna z najlepszych walk w crusier jakie widzialem na oczy... stawiam ja w jednej linii z Holyfield vs Quawi, ktora do dzis dnia jest traktowana jak klasyk.


RE: Waga ciężka - POLSKA - Sander - 09-05-2013 11:13 AM

Adamek dziś DLA MNIE bez szans z Pulewem, Haye'm, Fury'm o braciach nie mówiąc.
Chciałbym go zobaczyć np z Carlosem Takamem lub Banksem.


RE: Waga ciężka - POLSKA - BESTIA - 09-05-2013 11:14 AM

AdamekFightPL
Po prostu Adamek nie był w CW aż tak dobrym zawodnikiem żeby dominować.
W HW jest jeszcze słabszy, jego team popełnił błąd a teraz nikt nie chce się przyznac do niego.Gdyby adamek został w wadze junior ciężkiej "PEWNIE" miał by pas, walczył by z czołówką i zbierał kupę forsy.Dla mnie czołówka to nie pierwsza 10 czy 15 rankingu tylko mistrzowie i powiedzmy pierwsza piątka.
"Dlaczego więc mocniej bijący Pulev nie potrafił znokautować Walkera"

Styl tworzy walkę.I pewnie styl Walkera nie leżał Pulevowi.


RE: Waga ciężka - POLSKA - AdamekFightPL - 09-05-2013 12:19 PM

@BMH
Jak Adamek miał stać się historią tej dywizji skoro nikt z czołówki z nim walczyć nie chciał... równie dobrze jego kariera mogłaby wyglądać tak, że przez pewien czas Adamek wygrywałby ze średniakami a później na jakiejś gali Sauerlanda przekręcono by go... takie gdybanie. Adamek mógł też stać się historią w wadze ciężkiej gdyby zdobył mistrzowski pas.


RE: Waga ciężka - POLSKA - BMH - 09-05-2013 12:33 PM

(09-05-2013 12:19 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @BMH
Jak Adamek miał stać się historią tej dywizji skoro nikt z czołówki z nim walczyć nie chciał... równie dobrze jego kariera mogłaby wyglądać tak, że przez pewien czas Adamek wygrywałby ze średniakami a później na jakiejś gali Sauerlanda przekręcono by go... takie gdybanie. Adamek mógł też stać się historią w wadze ciężkiej gdyby zdobył mistrzowski pas.

Cunningham, ktory po odejscu z crusier Polaka, byl nr.1, czy wspomniany Bell walczyli. Zreszta sadze, ze gdyby Tomasz mial pas, to chetni zawsze by sie znalezli... Maccarinelli, Braithwaite i dolozyc do tego kilku sredniakow, i widze Polaka w top 5.

Co do tych wygranych ze sredniakami... wielu najlepszych crusierow mialo na rozkladzie wlasnie sredniakow. Jak wspominalem, to bardzo mloda dywizja -wielu o tym zapomina, lub nie zdaje sobie sprawy- , w top 10 spokojnie widze Adamka za te dwie wygrane walki(USS,Bell).

Z czystej ciekawosci, kogo widzialbys przed Adamkiem? Bo to, ze kilku jest wyzej, to nie ulega watpliwosci, bardziej chodzi mi o ilosc tych zawodnikow, i ktorzy to sa.


W wadze ciezkiej gdyby zdobyl nawet ten pas, to moim zdaniem dlugo by sie nim nie nacieszyl, w cruiser widze to zupelnie inaczej.


RE: Waga ciężka - POLSKA - kantemir - 09-05-2013 12:41 PM

czy to nie ten Cunningham, ktory kiedys pobil Marko Huka?(i to fajnie)


RE: Waga ciężka - POLSKA - BMH - 09-05-2013 12:49 PM

Ten sam Kantemir... Cunningham dzieki wygranej z Huckiem, jak i kilkuletniej dominacji, rowniez jest w mojej 10tce.


RE: Waga ciężka - POLSKA - AdamekFightPL - 09-05-2013 01:02 PM

@BMH
Czy na prawdę tak cenisz zwycięstwo Adamka nad Bellem? przecież to nie była trudna walka dla Adamka. Chyba nawet Banks sprawił mu więcej kłopotów. Jedyne co O'Neill wniósł wtedy do ringu to nazwisko.

''Z czystej ciekawosci, kogo widzialbys przed Adamkiem? Bo to, ze kilku jest wyzej, to nie ulega watpliwosci, bardziej chodzi mi o ilosc tych zawodnikow, i ktorzy to sa. ''

Nie rozumiem pytania. Chodzi Ci o mój ranking CW ever czy kto mógłby pokonać Adamka?

PS. Cunningham po odejściu Haye'a z CW był tym numerem 1 chyba przez kilka miesięcy do walki z Adamkiem.


RE: Waga ciężka - POLSKA - BMH - 09-05-2013 01:35 PM

(09-05-2013 01:02 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Czy na prawdę tak cenisz zwycięstwo Adamka nad Bellem? przecież to nie była trudna walka dla Adamka. Chyba nawet Banks sprawił mu więcej kłopotów. Jedyne co O'Neill wniósł wtedy do ringu to nazwisko.

Tak cenie to zwyciestwo, cenie tez samego Bella, choc nie twierdze, ze to byla najlepsza jego wersja, bo zdecydowanie nie byla. Jednak wciaz byl to klasowy zawodnik, wysoko ceniony, i klasyfikowany na tamta chwile, ktory w ostatnich dwoch walkach wygral i przegral z jednym z ciekawszych, i wyzej notowanych zawodnikow tej wagi ever-Mormceckiem.

Sczerze, to dla mnie argument, ze ktos wygral latwo o niczym tak naprawde nie swiadczy, a przynajmniej nie na tyle, by nie traktowac wygranej jako cennej. Tyson pokonal latwo Spinksa, Hill, Tiozzo, Jones w rewanzu Griffina... czy byly to jednak slabe zwycistwa? Ale masz racje, Bell moim zdaniem tez nie byl tym zawodnikiem co w walce z Francuzem.

(09-05-2013 01:02 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Nie rozumiem pytania. Chodzi Ci o mój ranking CW ever czy kto mógłby pokonać Adamka?

Tak mialem na mysli bardziej ranking, tzn. bez bawienia sie w dokladne miejsca... kolejnosc moze byc przypadkowa, tak na szybko... kilku tych, ktorych widzialbys zdecydowanie przed Tomkiem.

(09-05-2013 01:02 PM)AdamekFightPL napisał(a):  PS. Cunningham po odejściu Haye'a z CW był tym numerem 1 chyba przez kilka miesięcy do walki z Adamkiem.

Zgoda ADFP, po tej walce, to Polak byl wg chyba wiekszosci rankingow nr.1. Jednak po odejscu Adamka-jedynego zawodnika z ktorym USS przegral-, do walki z Hernadezem znowu Amerykanin byl najwyzej klasyfikowany.
Inna sprawa istotna dla kariery Steave'a, ze z roznych wzgledow jego kariera nie mogla nabrac rozpedu, bo walczyl bardzo rzadko, i podobnie jak Polak, nie do konca jest spelnionym mistrzem cruiser.