Forum - BOKSER.ORG
Szpilka vs Bydenko - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Aktualności (/forum-27.html)
+--- Wątek: Szpilka vs Bydenko (/thread-1045.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Szpilka vs Bydenko - Sander - 27-03-2013 04:07 PM

Doświadczony 33 letni Taras Bydenko z Ukrainy będzie rywalem Artura Szpilki podczas walki wíeczoru na gali WBN w Rzeszowie 20 kwíetnia. Bydenko to solidna marka. Dał dosyć dobre walki przeciw Valujewowi czy choćby w swojej ostatniej walce z Manuelem Charrem. Mierzył się również z Heleniusem,Bojcowem czy Sprottem. Jak oceniacie ten wybór?


RE: Szpilka vs Bydenko - Zioło-Pale-Niebywale - 27-03-2013 04:27 PM

Ja myślę że to spoko rywal,w końcu Szpila dopiero się rozwija a już będzie to trzeci dość wartościowy rywal w karierze.Powiem wprost,rywalami bije na głowę takiego Wildera.


RE: Szpilka vs Bydenko - RoyJonesJr - 27-03-2013 04:29 PM

Myślę że nie najgorszy na ten etap kariery.
Jest to przeciwnik w sam raz który może sprawdzić jakie wnioski wcyiągnął Artur z ostatniej walki, jeżeli żadnych to być może walka przypomni nam tą z Mollo bo Bidenko to prawdziwy solidniak.
Tylko szkoda że nie walczył rok i sie dowiedział nie caly miesiąc przed walką że bije ze szpilą..


RE: Szpilka vs Bydenko - BMH - 27-03-2013 05:49 PM

Jak na ten etap kariery, to rywal bardzo dobry. Przyznam, ze ambitnie ostatnim czasy jest prowadzony Artur... doswiadczony McCline, Mollo ktory nie byla takim wrakiem na jakiego wielu go kreowalo przed walka, teraz Bydenko. Rywale jak najbardziej ok. Bardziej doswiadczony Wawrzyk jeszcze z takimi nie walczyl.


RE: Szpilka vs Bydenko - Maverick - 27-03-2013 05:51 PM

Również uważam, że całkiem sensowny rywal jak na ten etap kariery, na pewno nie przewróci się łatwo, a do tego wydaje się, że powinien postarać się sprawić niespodziankę, więc powinny być jakieś emocje.


RE: Szpilka vs Bydenko - Hugo - 27-03-2013 06:32 PM

Bydenko nie jest dobrym rywalem dla Szpilki, bo jest to typowy journeyman, który boksuje tak, jak się od niego oczekuje tj. żeby przegrać w dobrym stylu, ale broń Boże nie wygrać. Lepszy byłby nawet bokser gorszy klasą, ale nastawiony na walkę o zwycięstwo, a nie tylko na odbiór kasy. Takim był Mollo, a w Europie też można by takich znaleźć za nieduże pieniądze np. Timo Hoffmann, Steffen Kretschmann, Yakup Saglam, Goran Gogić, Adnan Redzović.


RE: Szpilka vs Bydenko - kartofelek - 27-03-2013 10:32 PM

na oko wydaje sie w porzadku matchup, TB to piesciarz doswiadczony z nazwiskiem, jednoczesnie niezbyt jadowity


dosc trudno powiedzieć na jakim etapie jest teraz Bidenko, w najgorszym przypadku może być tak że wchodzi on w etap journeymana i grupie Szpilki udało sie wyczuc dobrze ten moment (cos jak zakontraktowanie Mazikina dla Wawrzyka, czy z innej grupy Ismaiłowa dla Masternaka ) gdy można dorzucić do rekordu swojego zawodnika niezłe nazwisko niezbyt już zmotywowanego rywala który własnie zaczyna spadek po równi pochyłej

ale czy tak jest, ciężko powiedzieć, wprawdzie Hugo pisze że to typowy journeyman ale w cv tego jeszcze nie widać
tym bardziej ustawianie go poniżej niestabilnego psychicznie Kretschmanna to gruba przesada imho


RE: Szpilka vs Bydenko - Hugo - 28-03-2013 06:56 AM

@kartofelek

Nie piszę, że Bydenko jest gorszy od Kretschmanna, czy innych wymienionych przeze mnie bokserów, ale wręcz przeciwnie. Chodzi mi o to, że nie wierzę, że on będzie walczył o zwycięstwo. Widziałem jego walkę z Charrem. "Następca Maxa Schmellinga" zaczął bardzo ostro, ale nie wytrzymał kondycyjnie i od połowy walki oddychał nogawkami. Wystarczało go mocno przycisnąć, a padłby ze zmęczenia. Jednak Bydenko boksował tak, aby "dać szansę sędziom".
Nie chcę oglądać walki, w której z góry będzie wiadomo, że Szpilka wygra na punkty (bo raczej Bydenki nie znokautuje). Wolałbym przeciwnika słabszego, ale nieprzewidywalnego.


RE: Szpilka vs Bydenko - Szakal - 28-03-2013 03:22 PM

Bydenko kolejnym rywalem Szpilki? Może być. Szczerze mówiąc to spodziewałem się kogoś o wiele gorszego, zwłaszcza, że do gali nie zostało zbyt wiele czasu.
Jak na ten moment kariery Szpilki to jest to odpowiedni wybór, trzeba pochwalić Wasilewskiego za prowadzenie Polaka. Szkoda tylko, że nie da się tak dajmy na to z Kołodziejem - potencjał na zwojowanie swoich kategorii obaj mają ten sam (niewielki, albo i żaden), ale ja osobiście to bardzo chętnie zobaczyłbym Pawła z jakimś poważnym rywalem.

Wracając jednak do walki Szpilka - Bydenko, to może być to ciekawy i dość emocjonujący pojedynek. Bo choć Szpilka moim zdaniem absolutnie nie jest materiałem na mistrza świata (dla mnie to taki trochę lepszy średniak, który jednak pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy), to nie można mu odmówić tego, że w ringu umie dostarczyć trochę emocji.


RE: Szpilka vs Bydenko - kartofelek - 29-03-2013 12:16 AM

ok, zobaczymy zatem czy Bydenko to już journeyman czy jeszcze bedzie sie stawiał
z tym że to waciak niestety więc to ogranicza liczbe możliwych rozwiązań
ale nazwisko jest i ewentualnie konkretny wpis do cv