Forum - BOKSER.ORG
Las Vegas 30.11.2019 - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Las Vegas 30.11.2019 (/thread-10092.html)Las Vegas 30.11.2019 - Hugo - 20-11-2019 06:17 PM

Carlos Adames vs Patrick Teixeira - super półśrednia
Bardzo ciekawe zestawienie dwóch pięściarzy będących blisko title shota. Niepokonany Adames zaczynał w półśredniej, ale w SWW ma już stoczonych 5 zwycięskich walk z niezłymi rywalami. Jest bokserem bardzo silnym fizycznie. Teixeira uchodzi aktualnie za najlepszego Brazylijczyka P4P. Przed kilkoma laty zanotował dotkliwą wpadkę z Curtisem Stevensem, którą jednak można uznać za wynik braku doświadczenia. Pozbierał się po tej porażce i odniósł 4 kolejne wygrane. Jest bokserem o nietuzinkowej technice i moim odczuciu poradzi sobie z siłowo walczącym przeciwnikiem.
Oscar Valdez vs Andres Gutierrez - super piórkowa
Valdez był niepokonanym królem wagi piórkowej i zdecydował się na przejście kategorię wyżej w tym samym czasie, co Leo Santa Cruz i Carl Frampton. W przeciwieństwie do mocniej lansowanego Santa Cruza nie dostał jednak title shota w debiucie w SFeW. 26-letni Gutierrez jest bokserem solidnym, ale mało błyskotliwym i ma w bilansie 2 porażki. Pierwszy raz będzie walczył poza Meksykiem i moim zdaniem nie ma szans z tak technicznie wyrafinowanym rywalem, jak Valdez.
Carl Frampton vs Tyler McCreary - super piórkowa (?)
Frampton również przenosi się do super piórkowej, choć już w piórkowej był gabarytowo niskorosły. Ma mało znanego i słabo sprawdzonego rywala, z którym z łatwością powinien wygrać.
Guido Vianello vs Colby Madison - ciężka
Wielka nadzieja Włochów w HW ma za sobą 5 walk na zawodowym ringu i wszystkie wygrane zostały przed czasem. Madison to absolutny anonim i nie wiadomo, czego można się po nim spodziewać. Chyba jednak nie zwycięstwa nad olimpijczykiem z Rio de Janeiro.
Jared Anderson vs Stephen Kirnon - ciężka
20-letni Anderson to z kolei najmłodszy duży talent USA w królewskiej kategorii. Świetnie prezentował się jako amator, chociaż boksował tam w kategorii do 91 kg. Jako zawodowiec w pierwszej walce ważył już 233 funty i potrzebował niecałą minute na zwycięstwo. 30-letni Kirnon będzie jego drugim rywalem. Ciekawe, czy wytrzyma z Andersonem dłużej, niż z Iwanem Dyczko, który znokautował go w 38 sekundzie. Był to bardzo "wybuchowy" nokaut, który wyglądał tak: http://www.bokser.org/content/2018/03/25/113730/index.jsp


RE: Las Vegas 30.11.2019 - Hugo - 01-12-2019 04:35 AM

W pieprzonym Las Vegas bokserzy spoza Meksyku i USA zawsze walczą na undercardzie i nie można ich oglądać. Teixeira wygrał jednogłośnie z Adamesem, który był 1 raz liczony. Vianello wygrał w 1 rundzie z Madisonem. Teraz Frampton walczy z McCrearym i na razie bez problemu wygrał 3 rundy.

Na półmetku w rundach 5-0 dla Framptona. Jest lepszy we wszystkich elementach i leje wyższego o głowę rywala zarówno z bliska, jak i z daleka.

W 6 rundzie McCreary liczony po ciosie w wątrobę. W 8 ostry atak boksera USA na początku rundy, ale potem dla Framptona.

W 9 rundzie McCreary ponownie liczony po ciosie w korpus. Ledwie dotrwał do końca i całościowo dostał bolesną lekcję boksu od Framptona. U mnie 100:88 Frampton.

Wszyscy sędziowie też 100:88

Gutierrez wniósł na wagę aż 11 funtów ponad limit i przez to został w ostatniej chwili zastąpiony przez młodego Adama Lopeza z Kalifornii. Raczej będzie on bez żadnych szans w konfrontacji z Valdezem.


RE: Las Vegas 30.11.2019 - Hugo - 01-12-2019 05:44 AM

Sensacja. Valdez liczony w 2 rundzie i wyglądało to na poważny nokdaun.

Valdez opanował sytuację, ale po 3 rundach w najlepszym dla niego wypadku remis.

4 runda wyrównana, ale dla Valdeza.

Piąta runda dla Lopeza. U mnie remis 47:47 na półmetku.

6 runda dla Lopeza, ale w 7 był liczony, a potem poddany w obliczu ostrego ataku Valdeza. Moim zdaniem przedwcześnie. Mimo wygranej Valdez w debiucie w SFeW zaprezentował się grubo poniżej oczekiwań. Chyba piórkowa była dla niego wagą optymalną.