Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
16-10-2017, 08:50 PM
Post: #5951
RE: Piłka nożna ogólnie
Ja pierdykam, dopiero co Śląsk imponował formą, a teraz przegrał z Wisłą, która nie miała nic do powiedzenia w ostatnim meczu z Jagą (czy tam z Koroną).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2017, 10:30 PM
Post: #5952
RE: Piłka nożna ogólnie
A Lechia przegrała ze słabą Legią Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 02:22 PM
Post: #5953
RE: Piłka nożna ogólnie
Pary barażowe MŚ 2018

Irlandia Północna - Szwajcaria
Chorwacja - Grecja
Dania - Irlandia
Szwecja - Włochy

Szwajcaria, Chorwacja, Dania i pewnie Włochy choć tutaj los był zdecydowanie nieprzychylny. Nie dość, że dostali Hiszpanię do grupy to teraz Szwedów. A Szwedzi bardzo optymistycznie podchodzą do rywalizacji, gdyż... zarezerwowali sobie już bazę treningową na mundial Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 05:18 PM
Post: #5954
RE: Piłka nożna ogólnie
Szkoda, że Szwedzi nie trafili na kogoś z pierwszej pary.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 05:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2017 06:56 PM przez Wietnam.)
Post: #5955
RE: Piłka nożna ogólnie
Ciekawe spotkania, Włośi będą musieli być czujni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 10:22 PM
Post: #5956
RE: Piłka nożna ogólnie
Gogolius
A co mają Szwedzi powiedzieć? Najpierw w grupie Francja i Holandia, a teraz Włosi Tongue

Najbardziej wyrównana para to zdecydowanie Dania - Irlandia. Dwie inne kultury gry, inne podejścia do futbolu. Dla mnie faworytem są Duńczycy, ale świetnych Irlandczyków z ich solidnością i taktyką na pewno nie można lekceważyć.

W pozostałych parach raczej Szwajcaria, Włochy i Chorwacja nie powinny mieć problemów, ale jedna niespodzianka w którejś parze może być. Liczę na Greków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 10:56 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2017 10:59 PM przez Wietnam.)
Post: #5957
RE: Piłka nożna ogólnie
Szkoda szczególnie jednej z ekip Włochów albo
Szwecji, jestem za Italią bo mundial bez Italii
to jak rożek bez wafelka, spaghetti bez makaronu.

Ale Szwedzi po zakończeniu kariery przez Zlatana
w reprezentacji, grają bardziej zespołwy futbol
za Ibry wszystko szło praktycznie przez niego
z przodu, teraz to podział ról w zespole jest
bardziej zaplanowany. Fajnie ich się oglądało
w eliminacjach, szczególnie w meczach z
Francją.

Chociaż kto wie czy w przypadku awansu
Szwedów na mundial w Rosji, Zlatan nie
wznowi na ten jeden turniej kariery.
Jak myślicie panowie, @Kubala?

Skusił by się?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 11:16 AM
Post: #5958
RE: Piłka nożna ogólnie
Nie wiem, ale ja bym nie chciał. To nie jest zawodnik o charakterystyce Lewandowskiego, który gra dla drużyny, który potrafi własne poskromić własne ambicje dla dobra drużyny. Bardzo cenię i szanuję Ibrę, ale mam wrażenie, że bez niego Szwecja jest lepszym zespołem, mającym wiele wariantów rozegrania piłki, grającym z większą pomysłowością. A tak znów zaczęłoby się granie na jednego zawodnika, a jednak Ibra ze względu na swoje warunki, nie będzie jak Messi czy Ronaldo, że przedrybluje pięciu i zdobędzie gola.

Sam turniej marketingowo by zyskał na pewno, ale ja osobiście wolałbym oglądać Szwecję bez takiego powrotu. Tym bardziej, że nie wiadomo, jak Ibra będzie grał po takiej kontuzji w tym wieku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 12:08 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2017 12:11 PM przez Wietnam.)
Post: #5959
RE: Piłka nożna ogólnie
Ale jednak życzmy Włochom awansu Smile

Chociaż wygra lepszy w dwumeczu, może i
być to Szwecja skoro okaże się lepsza.

Ja jednak sobie mówię, szkoda aby ten ostatni
Mundial przepadł Buffonowi .

@Gogolius mam pytanie

Donnarumma czy Buffon kto jest obecnie w
lepszej formie? Nie śledzę obecnie Serie A.

Donnarumma być może byłby lepszym wyborem
jako numer jeden na mundial?

Kapitalny keeper i większe prawdopodobieństwo
z całym respekt dla Gigiego, że to bramkarz Milanu
będzie lepiej dysponowany i w lepszej formie,
z lepszym refleksem w czerwcu 2018 roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 09:52 PM
Post: #5960
RE: Piłka nożna ogólnie
Dobre pytanie, sytuacja jest skomplikowana, ale odpowiedź... prosta.

Czy obecnie Donnarumma jest w lepszej formie? Raczej nie. Milan stracił więcej goli w lidze - choć jest to spowodowane także fatalną grą obrony. Z drugiej strony jak na standardy Juve to obrona bianco-neri też jest bardzo słaba. Z tym aspektem wiąże się postawa Bonucciego, który gra bardzo słabo - ludzie się zastanawiają czy to czasem nie była symbioza, gdzie po rozlączeniu, zarówno Bonucci jak i obrona Juventusu nie zaliczyli obniżki formy.
Wracając do bramkarzy - obu obrona nie pomaga, Juventus całościowo jest lepszy więc traci mniej goli (plus chyba ciut łatwiejszy kalendarz do tej pory) - myślę, że obaj są w podobnej formie, powiedziałbym że jednak Buffon ciągle jest lepszy. Wątpię by Donnarumma był lepszy od obecnego Szczęsnego (plus minus podobny poziom),a Wojtek wychyla nos z ławki tylko jak Buffon ma odpocząć.

Co będzie w czerwcu? Możliwe jest, że Donnarumma będzie w lepszej formie. Ale to nie będzie raczej taka różnica by zmienić Gigiego. Buffon to ikona. Ktoś taki jak Ibra dla Szwedów, Ronaldo dla Portugalczyków czy Messi dla Argentyny. Poza tym on ma zakończyć swoją karierę na tych mistrzostwach - nie wiem czy ktokolwiek wpadnie na pomysł, by zrobił to na ławce.

W gorszej sytuacji Buffon może powtórzyć sytuację Casillasa z MŚ2014 - bramkarz pod formą, ale będący ikoną, której nikt nie chce ruszyć mimo wartościowych zmienników.

Z drugiej strony młody bramkarz z Milanu - no właśnie. Nikt nie postawi na 18latka na mistrzostwach świata jak ma kogoś takiego jak Buffon. Oprócz umiejętności Buffon to charyzma, kapitan, dobry duch drużyny, ktoś kto daje zdecydowanie więcej drużynie niż same parady. Do tego kapitalna współpraca z Bonuccim, Chiellinim, Barzaglim (choć on może nie grać w pierwszym składzie) czy z młodziutkim, świetnym Ruganim. Jak będzie trzeba pociągnąć psychicznie zespół to Buffon nadaje się do tego nieporównywalnie lepiej.
Poza tym to wszystko się świetnie układa w całość: Buffon jedzie na mistrzostwa żegnać się z kadrą, natomiast Donnarumma jedzie właśnie łapać doświadczenie. Dla niego taki mundial z ławki rezerwowych, poczucie atmosfery, presji, przygotowań - wymarzona sprawa. Lepsze to niż debiut, jakiś babol, spalenie psychiczne i blokada. Niech się uczy.

Warianty w których gra Buffon:
- prawie wszystkie, łącznie z minimalnie lepszą formą Donnarummy

Warianty w których gra Donnarumma:
- duuuużo lepsza forma. Nie wiem... Buffon wpuszcza trzy szmaty w meczach towarzyskich i słabo gra na treningach. Ew. zawala dwa mecze w grupie (jeden to za mało, daliby mu się odbudować)
- mecze o pietruszkę: jeśli Włosi po dwóch meczach (jak na ostatnim euro) mogliby wyjść rezerwami w trzecim meczu to jak najbardziej
- w meczu o trzecie miejsce: sytuacja jak w 2006 roku, gdzie Lehmann wygrał rywalizację z Kahnem, ale po przegranym półfinale z Włochami oddał mu miejsce w bramce żeby też sobie pobronił. Taki luźniejszy mecz o brąz mógłby być fajną sprawą dla Donnarummy.

Rozważam jeszcze jeden wariant, trochę spiskowy: Buffon gra słabiej/jest słabszy na treningach reprezentacji, ale przekaz idzie o kontuzji (o którą mu nietrudno w tym wieku). "Honor" Buffona uratowany, a w bramce gra lepiej dysponowany bramkarz.

Podsumowując: za Buffonem przemawia zdecydowanie więcej. Nawet jak będzie bronił na 8/10, a Donnarumma na 9/10 to bronił będzie ten pierwszy.

I jeszcze dwa tematy:
- Włosi muszą przejść tę Szwecję Wink
- jest jeszcze Sirigu (długo bronił w PSG) oraz Marchetti (długotrwały bramkarz Lazio), którzy niekoniecznie są niżej w hierarchi niż bramkarz Milanu. Szczerze to widzę Donnarummę jako właśnie takiego młodzika, który jedzie na mundial po naukę, tak jak Ronaldo w 1994 w Brazylii, gdzie nie zagrał żadnego meczu (bo nikt go nie chciał puścić - wiek), ale zdobył doświadczenie, które zaprocentowało później.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości