Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
09-10-2017, 09:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2017 09:03 PM przez RSC-2.)
Post: #5911
RE: Piłka nożna ogólnie
Od opisywania fet jest Wietnam.

Ja skupiłem się tylko na meczu reszta mnie nie interesowała.

Przełączyłem na ATM na Świat według Kiepskich.

Ten serial jest wyższych lotów niż przemówienia Lewandowskiego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2017, 09:57 PM
Post: #5912
RE: Piłka nożna ogólnie
Feta leciała live na Polsacie News Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 02:10 PM
Post: #5913
RE: Piłka nożna ogólnie
Parę słów o tych eliminacjach. Przed pierwszym meczem pisałem w tym temacie, że zwycięstwo w takiej grupie to minimum z minimum bo rywale są słabsi. Jedyne pozytywne zaskoczenie to odrodzenie się Duńczyków w końcówce eliminacji - życzę im jak najlepiej.

Co do stanu polskiej piłki, ostatnio przeczytałem mądry artykuł. Ekstraklasa na dnie (raz na 20 lat wchodzimy do LM, żeby rok później się skompromitować), młodzieżówka na dnie (co pokazał ostatni turniej). A pierwsza reprezentacja? Wybija się ponad resztę, gra dobrze ale nie tylko daleko nam do Niemców, ale też wielu innych potęg. Na Euro jeszcze tego nie było widać (mam nadzieje, że na MŚ też tego nie zobaczymy), ale tak naprawdę nie tyle mamy mocną reprezentację co mamy mocny zestaw 12-14 zawodników z pola + dwóch bramkarzy. Utrata trzech zawodników z grupy Lewy-Milik-Krychowiak-Glik-Błaszczykowski to katastrofa.

Mamy bardzo dużą różnicę między najmocniejszym możliwym składem, a rezerwami. I tu się temat nie zmienił. Z jednej strony narzekamy czasem na Nawałkę, że robi mało zmian i jest przywiązany do nazwisk, a z drugiej tak naprawdę to może jest 2-3 piłkarzy spoza żelaznej 11-tki, którzy zasługują na jakiś większy test, a go nie dostali (albo dostają go mało).

Przeczytałem też (chyba tutaj), że spokojnie mamy kadrę na 5-6 lat - no aż tak daleko bym nie wybiegał w przyszłość.
Błaszczykowski ma 32 lata, Piszczek - 32 lata, Lewandowski, Glik, Grosicki i Krychowiak teraz mają najlepszy wiek bo mają 28-29 lat.
Nie wierzę, w to że nasz obecny trzon utrzyma (w całości bo pojedyncze wypadki się zdarzą) tak wysoki poziom i będziemy na kolejny mundial mieć mocną pakę ze średnią wieku 33 lata. Ta generacja, ten skład jest w stanie zrobić jeszcze dobre euro, ale wymiana pokoleniowa jest nieunikniona.

Szczerze mówiąc wolałbym płynne przejście do kadry (przydałoby się więcej takich Milików, Kapustek czy Linettych) żebyśmy nie robili rewolucji jak Niemcy w 2004 roku (którym wyszło bo mają taką a nie inną bazę szkoleniowo-treningowo-finansową).

Tak zmierzając do konkluzji: awans na mundial w obecnej sytuacji był de facto obowiązkiem. W optymalnym składzie jesteśmy w stanie nawiązać walkę z KAŻDYM. Tylko że jako jedna z nielicznych reprezentacji, bardzo dużo tracimy już na ubytku 2-3 zawodników. Jeśli do Rosji nie pojadą 3-4 nazwiska z naszej żelaznej 12tki (poza bramkarzami) i ktoś nagle nie eksploduje formą -> może być krucho.

Co do samego mundialu - zobaczymy jaka będzie grupa. Fajnie by było, jakbysmy dostali słabą drużynę europejską zamiast jakichś Włochów (bo chyba będą w drugim koszyku oczywiście jak awansują) - bo wtedy moglibyśmy spokojnie sobie przejść dalej. Z mundialami (z euro zresztą też) dużo zależy od drabinki.
Można mieć na swojej drodze jakąś Ghanę czy inny Paragwaj. Mój ulubiony przykład to mundial 2006 i zestawienie rywali finalistów. Francuzi dostali zestaw Hiszpania-Brazylia-Portugalia, a Włosi mieli Australia-Ukraina-Niemcy. Mistrzem świata zostali Włosi. Wink

Jesteśmy w sytuacji typowej drugiej półki - raczej jako czarny koń, który przy dozie szczęścia i odpowiednich warunków do tego półfinału może dotrzeć. Możemy też równie dobrze trafić w 1/8 na Brazylię i odpaść (albo w ogóle nie wyjść z grupy jeśli trafią się np. Włosi, Kostarykańczycy i Urugwajczycy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 02:29 PM
Post: #5914
RE: Piłka nożna ogólnie
@Gogolius brawo, ! Świetny post, myślę tak samo jak
ty, podpisuje się, świetna chłodna analiza. !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 04:34 PM
Post: #5915
RE: Piłka nożna ogólnie
(09-10-2017 05:51 PM)Wietnam napisał(a):  @RSC-2

Wszystkie 64 spotkania Mundialu w Rosji, na otwartych
antenach tvp. 1 i 2.

Dokładnie, wszystkie 64 mecze na otwartych kanałach TVP1 i TVP2.
Także tym razem obejdzie się bez ARD i ZDF, które okazały się bardzo przydatne podczas EURO 2016.


Co do eliminacji, to zrobiliśmy 25 punktów na 30 możliwych to jest naprawdę wielki wynik niezależnie od grupy, w której byśmy grali. Dania, Rumunia i Czarnogóra to nie są największe potęgi europejskiego futbolu ale drużyny co najmniej solidne, potrafiące grać w piłkę i nie z takimi Polska miała w nieodległej przeszłości problemy. Dlatego należy się cieszyć i liczyć na dobre losowanie w grudniu. Mistrzostwa świata a eliminacje to jednak już zupełnie inne granie i dziś możemy jedynie wróżyć z fusów albo dojdziemy do fazy pucharowej i osiągniemy wynik nie gorszy niż podczas EURO 2016 ale równie dobrze (odpukać) możemy nie wyjść z grupy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 05:10 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2017 05:11 PM przez RSC-2.)
Post: #5916
RE: Piłka nożna ogólnie
@Martin

Tak do końca to nie wierzę że wszystkie spotkania będą w otwartej telewizji.

Chyba,że Kurski chcąc podreperować słabnącą pozycję TVP dostanie dotację z budżetu.

Jest mało prawdopodobne, aby publiczna telewizja zbilansowała na zero takie przedsięwzięcie.

Ostatni raz TVP posiadała prawa do mundialu w Brazylii.
I "pojechała " na bardzo dużych stratach.

Mnie osobiście nie przeszkadza kto pokaże mundial.
Nie ma takiej stacji sportowej której bym nie posiadał.
Mam nawet "Trwam Sport Ekstra"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 05:47 PM
Post: #5917
RE: Piłka nożna ogólnie
Ależ oczywiście, że będą wszystkie mecze na otwartych antenach. Sam Kurski zapowiadał to podczas konferencji, kiedy kupili prawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 06:19 PM
Post: #5918
RE: Piłka nożna ogólnie
Kurski zapowiada wiele rzeczy.

Ostatnio w towarzystwie Maryli Rodowicz.
I Opole przeniósłby do Kielc.

Poczekamy zobaczymy.

Telewizja publiczna powinna zostać postawiona w stan likwidacji.
I wcale nie żartuję.
Argumentów za zlikwidowaniem TVP przytaczał nie będę , bo każdy je zna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 07:23 PM
Post: #5919
RE: Piłka nożna ogólnie
Tak publiczna do zlikwidowania, tylko płatna zostanie
żebyś płacił nawet za 100 abonamentów.

Bo ty lubisz wyrzucać kasę w błoto za powtórki .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 07:49 PM
Post: #5920
RE: Piłka nożna ogólnie
Telewizja publiczna tak zwana bezpłatna jest tylko pozornie.
Telewizja publiczna ma najwyższe koszty utrzymania ze wszystkich telewizji nadających w Polsce ..

Abonamenty i podatki które przeznaczane są na TVP są o wiele wyższe niż opłaty abonamentowe na każdą inną telewizję.

Powinieneś to Wietnam wiedzieć.
A jeżeli nie wiesz to przynajmniej nie pisz głupot.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości