Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: David Price vs Tony Thompson
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
23 lutego dojdzie do ciekawego pojedynku w wadze ciężkiej pomiędzy doświadczonym Tonym Thompsonem, a niepokonanym Davidem Pricem. Obydwóch zawodników można zaliczyć do (co najmniej) szerokiej czołówki najcięższej kategorii wagowej.

Price jest niepokonany w 15 pojedynkach, z czego aż 13 wygrał przed czasem. Dotychczas żaden z przeciwników nie potrafił mu zagrozić, a część jego walk kończyła się ciężkimi nokautami. Jego atutami są potężny cios, warunki fizyczne, technika i mobilność. Jego słabszymi elementami jest obrona w półdystansie i być może niezbyt mocna szczęka (zdarzało mu się przegrywać przed czasem na ringach amatorskich). Brytyjczyk jest faworytem tej walki, ale należy zaznaczyć że Thompson to zdecydowanie najlepszy rywal z jakim przyjdzie się Price’owi mierzyć.

Thompson jest doświadczonym zawodnikiem, który (poza jedną porażką na początku kariery) przegrywał jedynie z Władimirem Kliczką. Na swoim koncie ma zwycięstwa nad solidnymi zawodnikami, takimi jak: Marice Harris, Luan Krasniqi, Dominic Quinn, Vaughn Bean. Jego atutami jest niewątpliwie doświadczenie, mocny cios, przyzwoita technika i odwrotna pozycja. Jednak Thompson jest już wiekowym zawodnikiem, mającym szczyt formy za sobą. Do tego nie walczy zbyt często, przez co może być zardzewiały. W ostatniej walce z Władimirem Kliczka wypadł słabo, a niewątpliwie miał za sobą bardzo mocny obóz przygotowawczy. Do walki z Pricem może nie mieć motywacji, aby zrobić pełnię formy.

Walka ciekawa. Jeżeli Price wygra w dobrym stylu, to potwierdzi swoją pozycję w czołówce wagi ciężkiej, oraz to że jest gotowy na coś więcej niż lokalne wyzwania. Thompson walczy o być, albo nie być. Jeżeli przegra to definitywnie pożegna się z jakąkolwiek znaczącą rolą w HW, jednak gdyby pokusił się o niespodziankę, to niewątpliwie nie powie jeszcze ostatniego słowa.

Lepiej dla HW, gdyby wygrał perspektywiczny Price. Też na niego stawiam. Myślę, że po 3-4 wyrównanych rundach Brytyjczyk przejmie kontrolę nad pojedynkiem i znokautuje Thompsona w okolicach 7-8 rundy.
Bardzo ciekawy pojedynek.
Tak jak mówisz, lepiej dla HW aby wygrał Price i to samo przewiduję. Uważam jednak, że koniec nastąpi po 2/3 wyrównanych rundach w ok 5/6 starciu. Podejrzewam, że Tony wziął tą walkę dla kasy i będzie raczej w kiepskiej formie. Gdyby w sumie miał mocniejszy cios to może i coś by ugrał bo jest odważny, zadziorny ale nie ma argumentów. Bardzo robotyczny Price o ile wyeliminuje ataki Amerykanina rozprawi się z nim bardzo gładko.

Jestem ciekaw opinii Tysona Fury na temat tego starcia. Wszak ten pobił najlepszego na świecie Kevina Johnsona więc Thompson to pewnie dla niego bum do tego stary i niedołężny.
Price wygra, ale mało przekonywająco.

Thompson w tym wieku głównie walczy dla kasy. Co nie znaczy, że jest to łatwa walka dla olbrzyma z Anglii.
@Tar-Ellendil
Jak Price wygra ? Tongue
Price wygra przez KO w ciągu 3-4 rund...
Też mam wątpliwości odnośnie formy Thompsona. Jakoś wątpię, aby przygotował się na 100%.
Będzie źle, jeżeli odechce mu się walki po pierwszym mocniejszym prawym Price'a. Wtedy możemy mieć szybką egzekucję.
Dziwie się, że boxrec dał tej walce 5 gwiazdek - dużo jak na starcie prospekta z weteranem Wink
@redd
Wiesz, bo jak na HW to jest duża walka Big Grin jednak nie można jej jakkolwiek porównać do walki Donaire-Rigondaeux, która też ma 5 gwiazdek.
Myślę że Price przez KO jak mówi AdamekFight do 3-4 rundy. Choć zwycięstwo Thompsona nie było by dla mnie niespodzianką bo nie zdziwiłbym sie gdyby Price jednak okazał sie balonikiem typu Mitchell który wystarczy lekko ukuć .
Jeżeli Angol przekonująco wygra to już pod koniec roku powinien mieć zaklepaną datę na któryś z pasów.
KONIECZNIE !!
Haye , Povietkin , Price i ew. Fury to są jedyne obecne zagrożenia dla braci, nikt więcej.
Szkoda że Price tak późno zaczął ,z chęcią go obejrze za te dwa tygodnie..
Price musi szybko kończyć rywali bo im dłużej będzie trwała walka tym jest słabszy.
@RoyJonesJr
Povetkin to takie zagrożenie dla braci jak Adamek...
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie