Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Pięści - broń biała
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, kumpel mi naopowiadał że trenuje ileś tam lat boks (nie wiem czy amatorsko czy zawodowo) i że zarejestrował swoje pięści jako broń białą (!). Według mnie to totalna durnota i nie wierzę w to, ale ze względu na to, że nie znam się na boksie, chciałem się dowiedzieć czy coś takiego jest wogóle możliwe w naszym kraju.
Wynikałoby z tego że każdy bokser, który nie zarejestruje pięści jako broni białej może zostać oskarżony o nielegalne jej posiadanie Big Grin
Pozdrawiam i proszę o normalne odpowiedzi, to nie jest żadna prowokacja.
Pozdrawiam Smile
Niby gdzie te pięści zarejestrował? W pośredniaku?
heh.. potem policja zatrzyma takiego durnia na ulicy bo był uzbrojony Big Grin
Adammobp
Tym pośredniakiem zgarnąłeś Pulitzera!!!

Co do tej broni to cholera wie jak jest u nas,ale jak coś to się pięści nie rejestruje,tylko jak kogoś pobijesz a jesteś zawodowym bokserem to możesz być oskarżony jakbyś kogoś pobił z gadżetem,przynajmniej tak jest w niektórych krajach,W USA na pewno w niektórych Stanach.
A to ciekawe rozwiązanie tam mają w Stanach. U nas na czegoś takiego kodeks karny nie przewiduje, ani też przepisy karne nie stwarzają raczej możliwości wywnioskowania tego w drodze interpretacji rozszerzającej
Ano troszkę poszperałem i rzeczywiście w Polsce nie ma nic o sportach walki w kontekście broni,za to W USA już wielokrotnie o tym słyszałem,choćby w filmie "Mroki Miasta" z De Niro.Niby to tylko film,ale chyba coś w tym jest,bo i bodaj Kostyra o tym kiedyś przebnąkiwał podczas jednej z walk,chyba Vargasa.Wiem,wiem,same chyba,słyszałem...pewności nie mam,ale "prawie pewność".
OK, dzięki za naświetlenie sprawy. Tak to już chyba jest, że czasami niektórzy wykorzystują sytuację, że inni mają słabą wiedzę z jakiegoś zakresu, i próbują wciskać im ciemnotę... A jeżeli chodzi o to co pisze "Zioło-Pale-Niebywale " , to coś mi w głowie dzwoni, że sam też słyszałem kiedyś - chyba odnośnie zawodników trenujacych sztuki walki typu karate czy bjj - że nie mogą się oni za bardzo angażować w bicie kogoś na ulicy bo wtedy (nawet broniąc się) za pobicie mogą dostać o wiele surowszą karę/wyrok. Ale ja też również tylko "słyszałem" o tym i nie pamiętam nawet gdzie...
W każdym razie dzięki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam Smile
Nie jestem pewien, ale obiło mi się o uszy, że dopiero gdy ktoś posiada uprawnienia trenerskie / instruktorskie, a np. pobije kogoś na ulicy to może zostać oskarżony o napad z bronią, ponieważ z racji sportu / sztuki walki, której naucza świadomie wie jak używać tej "broni", aby zrobić krzywdę innej osobie. Nie wiem czy to prawda.

Aliraza2

Zgłoś się do Krystiana Cieśnika. Jest on promotorem bokserskim, może akurat zaczepiłbyś się o jego stajnię (Thunder Promotions). Nie jest to co prawda Top Rank czy Golden Boy, ale na początek w sam raz. Jeżeli chodzi o kontakt to znajdziesz go bez problemu na facebooku.
Przekierowanie