Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Anatomia upadku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Tak @BESTIA ale wiesz, że te argumenty będą kontrowane tym, że Kaczyński niebawem miał opuścić stanowisko i byłby nieszkodliwy. Nie było sensu go likwidować.
Również jestem zdania, że mógł być zamach.
(02-08-2013 12:06 PM)Sander napisał(a): [ -> ]Tak @BESTIA ale wiesz, że te argumenty będą kontrowane tym, że Kaczyński niebawem miał opuścić stanowisko i byłby nieszkodliwy. Nie było sensu go likwidować.
Również jestem zdania, że mógł być zamach.

Wiem o tym doskonaleSmile, lecz nadal na tym stanowisku był i miał jakieś tam realne szanse na ponowną kandydaturę, z pewnością miał większe niż Jarosław.
(02-08-2013 12:06 PM)Sander napisał(a): [ -> ]Nie było sensu go likwidować.
Oczywiście, że nie było. Wiem, że Kaczyński był cierniem w dupie Putina, ale po co kupować coś, co jutro będziesz miał za darmo?

Jaki był efekt śmierci Kaczyńskiego? Skoczyły sondaże PiS-u i samego Jarka. Tego mieli chcieć zamachowcy? Jeżeli tak, to może oskarżymy Jarosława o podłożenie bomby, aby na fali współczucia wygrać kolejne wybory, a przecież początkowo miał leciec razem z bratem, tylko później zrezygnował. Co wy na to?

Jeżeli wysuwacie teorię o zamachu, to powiedzcie dla kogo śmierć Kaczyńskiego była wygodna na tyle, aby podjąć się tak szalenie ryzykownego przedsięwzięcia?
"Jeżeli wysuwacie teorię o zamachu, to powiedzcie dla kogo śmierć Kaczyńskiego była wygodna na tyle, aby podjąć się tak szalenie ryzykownego przedsięwzięcia?"

Rosja.
""Trzeba przypomnieć udział KGB w zamachu na papieża, zatrucie dioksynami prozachodniego kandydata na urząd prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, śmiertelne napromieniowanie izotopem polonu Aleksandra Litwinienki, zastrzelenie opozycyjnej dziennikarki Anny Politkowskiej etc. To pokolenie KGB-istów Putina przeprowadziło atak na pałac Tadz-Bek i zlikwidowało Hafizullah Amina, stojącego na czele Afganistanu, a przed nim jego poprzednika Nur Mohammed Taraka. Oni zlikwidowali pierwszego prezydenta Czeczenii Dżochara Dudajewa i przeprowadzili kilka zamachów na prezydenta Gruzji Eduarda Szewardnadze.""

Zostawmy już katastrofę/zamach Smoleński bo sami i do niczego nie dojdziemy.A dalsza dyskusja chyba nie ma sensu.
(02-08-2013 12:32 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]Zostawmy już katastrofę/zamach Smoleński bo sami i do niczego nie dojdziemy.A dalsza dyskusja chyba nie ma sensu.
Czemu? Wszak po to chyba jest ten temat?

Ja nadal nie kupuję wersji o zamachu. Dlaczego mieliby zabijać niewygodnego prezydenta pod koniec kadencji? Dlaczego nie poczekać tych paru miesięcy, aż przegra wybory? Można byłoby go zabić dopiero gdyby wbrew sondażom został na drugą kadencję. Absolutnie szalone i nieusprawiedliwione ryzyko. Taka operacja wymagałaby zaangażowania dużej ilości osób. I teraz wyobraź sobie, że jedna z tych osób z jakiegoś powodu nie dotrzymała tajemnicy. Skala burzy po czymś takim byłaby nie do opisania. Poza tym czy kojarzycie inne przypadki kiedy rząd jakiegoś kraju był oskarżany o zamach na głowę innego państwa? (po zimnej wojnie i w krajach w miarę cywilizowanych) Zresztą Kaczyński nie stanowił takiego zagrożenia dla Rosji aby zabijać go wraz z setką innych osób. Gra niewarta świeczki.
Moim zdaneim chodziło o umowę o gaz a konkretnie.Czyli wielomilionowy projekt, niepotrzebnie podpisany projekt.
http://jankepost.salon24.pl/293502,pawla...ia-wszyscy

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-z...-sieczinem

" I teraz wyobraź sobie, że jedna z tych osób z jakiegoś powodu nie dotrzymała tajemnicy. Skala burzy po czymś takim byłaby nie do opisania."

Seria niewyjaśnianych śmierci w Polsce i Rosji pasuje jak ulał.
Jeśli ktoś jest zainteresowany dość odważnymi teoriami polecam ten artykuł.Większość cytatów pochodzi z tej strony.
http://smolensk-2010.pl/2011-01-13-smole...orski_film
Ze strony Rosji choćby wszyscy wiedzieli o zamachu to nic nie wycieknie.
Tam dziennikarze giną gdy piszą coś niewygodnego dla Putina.
A czemu mieliby likwidować Lecha mając na uwadze fakt iż mógł nie zostać ponownie wybrany?
Może dlatego że lepszej okazji nie sposób sobie wyobrazić?
Redukcja ryzyka do zera - ryzyka pozostania Kaczyńskiego na stanowisku.
Kiedy skończyła by się kadencja prezydenta gdyby nie katastrofa??
Rok później wybory miały być bodajże. Ale nie jestem pewny.
Czyi Rosja mogła obawiać się o umowę z Gazpromem.W Polsce były plany budowy gazoportu już w 2006 roku.A umowa z Gazpromem mogła zostać odsunięta na boczny tor.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Przekierowanie