Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Takashi Uchiyama
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: takashiuchiyama.jpg]
Takashi Uchiyama - urodzony 10 listopada 1979 roku w Nagasaki japoński bokser, aktualny mistrz świata federacji WBA w wadze super piórkowej. Obecnie legitymuje się rekordem 19-0-1, 16KO.


Po tym co Japończyk zrobił w ostatniej rundzie z Vasquezem (z czego zrobiona jest szczęka tego gościa?!) Uchiyama chyba zasługuje już na własny temat na forum. Rozbuduję go (opisy walk, zdjęcia etc.) niebawem, ale teraz chcę zadać tylko jedno pytanie, które nasuwa się samo, a z którym dzisiaj się parę razy spotkałem:

Czy Uchiyama jest w stanie pokonać Gamboę?

To jest jedna z najciekawszych do zorganizowania walk w 2013 roku. Uchiyama to moim zdaniem bardzo niedoceniany zawodnik, bokser wszechstronny, a gdyby Yuriokris walczył tak jak z Farenasem, to moim zdaniem skończyłby na deskach, bo zestawienie jego podejrzanej szczęki z potężnym ciosem Uchiyamy nie skończyłoby się dobrze.
Mam nadzieję że Fifty rozważy możliwość organizacji tej walki.


Uchiyama rzeczywiście zajebisty bokser, ale niestety jest to tylko lokalny japoński bohater. W Stanach jest on obecnie nieznany i wątpię aby ktoś zorganizował jego walkę z Salido, a co dopiero z Gamboą. Pojedynek Donaire vs Nishioka jest wyjątkiem potwierdzającym regułę, że Japończycy rzadko walczą na wielkich galach po drugiej stronie Pacyfiku. Zresztą sama walka sprzedała się podobno słabiej od Donaire vs Arce. A co do pojedynku z Kubańczykiem to wydaje mi się, że Gamboa w formie znokautowałby Uchiyamę. Jest od niego po prostu szybszy. Niemniej pokonanie takich pięściarzy jak Vasquez czy Salgado robi wrażenie.
Przekierowanie