Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Plebiscyt bokser.org 2012
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No panowie Big Grin bokserski rok już praktycznie za nami.
Wychaczyłem na głównej artykuł naszej redakcji dotyczący podsumowania roku 2012 podzielone na Świat i Polskę. Co prawda jest to konkurs ale wrzucam to tu bo wiem że znajdą się tu tacy którzy lubiliby podyskutować na temat kto został/zostanie bokserem roku. Czekam na wasze odpowidźi i dyskusje Smile
Swoje typy zaznacze obok.

POLSKA

ZAWODOWY PIĘŚCIARZ ROKU
W tej kategorii wybieramy spośród polskich pięściarzy, którzy w mijającym roku odnieśli największe sukcesy.

- Tomasz Adamek
- Krzysztof Włodarczyk
- Mateusz Masternak MÓJ TYP
- Andrzej Fonfara
- Damian Jonak

AMATORSKI PIĘŚCIARZ ROKU
W naszym Plebiscycie wybieramy najlepszego polskiego amatora 2012 roku. Nominujemy jedynie tych pięściarzy, którzy choć w minimalnym stopniu odnieśli liczące się zwycięstwa w rywalizacji międzynarodowej.

- Tomasz Jabłoński
- Mateusz Mazik
- Michał Olaś MÓJ TYP
- Paweł Wierzbicki
- Rafał Kaczor

AMATORSKA PIĘŚCIARKA ROKU
Podobnie jak rok temu chcemy również uhonorować boksujące kobiety. Możemy wybierać spośród licznego grona naszych pięściarek, które w odróżnieniu od kolegów, w minionym roku odniosły wiele sukcesów w rywalizacji międzynarodowej.

- Sandra Kruk
- Magdalena Wichrowska
- Sandra Drabik
- Karolina Michalczuk MÓJ TYP
- Paulina Jakubczyk

WALKA ROKU
Wasze głosy zadecydują, która z typowanych przez nas walk z udziałem Polaków okaże się najlepszym pojedynkiem roku 2012.

- Piotr Wilczewski vs Arthur Abraham
- Andrzej Fonfara vs Glen Johnson MÓJ TYP
- Krzysztof Włodarczyk vs Francisco Palacios II
- Grzegorz Proksa vs Kerry Hope II
- Tomasz Adamek vs Travis Walker
- Damian Jonak vs Jackson Osei Bonsu
- Paweł Głażewski vs Roy Jones Jr.

NOKAUT ROKU
W tej kategorii dokonacie wyboru najbardziej efektownego zwycięstwa przed czasem w wykonaniu polskiego pięściarza.

- Mariusz Wach TKO Tye Fields MÓJ TYP
- Grzegorz Proksa TKO Kerry Hope II
- Artur Szpilka TKO Terrance Marbra
- Łukasz Janik KO Roman Kracik
- Tomasz Adamek TKO Travis Walker

DEBIUTANT ROKU
W 2012 roku na zawodowym ringu zadebiutowało wielu Polaków. Typujemy tylko tych, którzy stoczyli więcej niż jedną walkę i mają dodatni bilans, a Wasze głosy zadecydują, który z nich okaże się najlepszym debiutantem.

- Patryk Szymański
- Michał Chudecki
- Łukasz Maszczyk
- Marcin Rekowski
- Michał Syrowatka
- Kamil Szeremeta MÓJ TYP

TRENER ROKU
Nie byłoby sukcesów naszych pięściarzy bez pracy znakomitych trenerów. Który z nich może poszczycić się w mijającym roku największymi sukcesami?

- Fiodor Łapin MÓJ TYP
- Andrzej Gmitruk
- Piotr Pożyczka
- Hubert Migaczew
- Dariusz Snarski
- Piotr Wilczewski

PROMOTOR ROKU
W tej kategorii nominujemy największych polskich promotorów działających w kraju i za granicą, a rozstrzygnięcie, który z nich zapisał na swoje konto najlepsze osiągnięcia, pozostawiamy Czytelnikom.

- Andrzej Gmitruk
- Mariusz Kołodziej
- Ziggy Rozalski
- Dariusz Snarski
- Andrzej Wasilewski
- Tomasz Babiloński MÓJ TYP

WYDARZENIE ROKU
Typujemy także najważniejsze wydarzenia w polskim środowisku bokserskim, do jakich doszło w mijającym roku.

- Polska drużyna w lidze World Series of Boxing
- śmierć Jerzego Kuleja
- występ Roya Jonesa Jr. na polskiej gali MÓJ TYP
- Hubert Migaczew nowym trenerem kadry narodowej
- Wach pretendentem do mistrzostwa świata wagi ciężkiej

ROZCZAROWANIE ROKU
Niestety w mijającym roku nie brakowało również przykrych wydarzeń z udziałem polskich pięściarzy lub w polskim środowisku bokserskim. Które z nich było Waszym zdaniem najbardziej rozczarowujące?

- Karolina Michalczuk bez medalu olimpijskiego
- nieobecność polskiego pięściarza na turnieju bokserskim IO w Londynie
- dopingowa wpadka Mariusza Wacha MÓJ TYP
- skandaliczny werdykt w walce Pawła Głażewskiego z Royem Jonesem jr.
- ciężka porażka Grzegorza Proksy w walce z Gienadijem Gołowkinem



ŚWIAT

PIĘŚCIARZ ROKU
W tej kategorii wybieramy spośród zagranicznych pięściarzy, którzy w mijającym roku odnieśli największe sukcesy na zawodowych ringach.

- Juan Manuel Marquez
- Władimir Kliczko
- Nonito Donaire MÓJ TYP
- Andre Ward
- Brian Viloria
- Sergio Martinez

PIĘŚCIARKA ROKU
Zawodowy boks kobiet rozwija się na świecie coraz bardziej, dlatego podobnie jak rok temu nominujemy najlepsze naszym zdaniem zawodniczki.

- Cecilia Braekhus
- Christina Hammer
- Holly Holm
- Ava Knight-Salicka
- Yesica Yolanda Bopp
MÓJ TYP - KTÓRAŚ Z CYCKAMI.

AMATORSKI PIĘŚCIARZ ROKU
W naszym plebiscycie honorujemy także pięściarzy amatorskich i choć wybór z grona najlepszych amatorów na świecie nie był łatwy, proponujemy Wam najlepsze naszym zdaniem kandydatury.

- Wasyl Łomaczenko
- Oleksandr Usyk
- Robeisy Ramirez
- Serik Sapiyev
- Anthony Joshua MÓJ TYP

AMATORSKA PIĘŚCIARKA ROKU
Podobnie jak w gronie panów, nominujemy także najlepsze naszym zdaniem amatorki, rywalizujące w kobiecym boksie na świecie.

- Nicola Adams
- Katie Taylor
- Claressa Shields
- Ren Cancan
- Savannah Marshall

WALKA ROKU

- Brandon Rios vs Mike Alvarado MÓJ TYP
- Brian Viloria vs Hernan Marquez
- Lucas Matthysse vs Ajose Olusegun
- Juan Manuel Marquez vs Manny Pacquiao IV
- Orlando Salido vs Juan Manuel Lopez II
- Josesito Lopez vs Victor Ortiz
- Kazuto Ioka vs Akira Yaegashi

NOKAUT ROKU
W tej kategorii dokonacie wyboru najbardziej efektownego nokautu, a my wskazujemy najlepsze naszym zdaniem spośród dziesiątków, które oglądaliśmy w mijającym roku na światowych ringach.

Nonito Donaire KO 3 Jorge Arce
Randall Bailey KO 11 Mike Jones
Mikkel Kessler KO 4 Allan Green
Shane Cameron KO 4 Monte Barrett
Juan Manuel Marquez KO 6 Manny Pacquiao MÓJ TYP
Bryant Jennings KO 5 Bowie Tupou
Danny Garcia KO 4 Erik Morales
Adonis Stevenson KO 1 Jesus Gonzales

PROSPEKT ROKU
W odróżnieniu od kategorii polskiej nie wskazujemy typów debiutantów, gdyż tych było na świecie po prostu zbyt wielu i większości z nich nie mieliście nawet okazji zobaczyć w akcji. Proponujemy Wam za to głosowanie na najlepszego prospekta mijającego roku, a wyboru dokonacie spośród pięściarzy, którzy na zawodowym ringu debiutowali w ciągu ostatnich lat.

- Javier Fortuna
- Carl Frampton
- George Groves MÓJ TYP
- Tomoki Kameda
- Bryant Jennings
- Deontay Wilder
- David Price
- Tyson Fury
- Mikael Zewski

TRENER ROKU
W światowym boksie wielkimi gwiazdami są nie tylko pięściarze, ale również trenerzy. Który z najsłynniejszych szkoleniowców na świecie odniósł Waszym zdaniem w mijającym roku największe sukcesy?

- Virgil Hunter MÓJ TYP
- Robert Garcia
- Ignacio Beristain

PROMOTOR ROKU
Wśród wielu bokserskich promotorów wybraliśmy tych, którzy naszym zdaniem odnieśli największe sukcesy i mogą poszczycić się prowadzeniem karier mistrzów świata lub najbardziej obiecujących prospektów.

- Oscar De La Hoya/Richard Schaefer (Golden Boy Promotions) MÓJ TYP
- Bob Arum/Todd duBoef (Top Rank)
- Lou DiBella
- 50 Cent
- Fernando Beltran
- Dan Goossen

WYDARZENIE ROKU
W minionym roku nie brakowało historycznych wydarzeń na światowych ringach, dlatego proponujemy tę kategorię w naszym plebiscycie.

- unifikacja w słomkowej (Ioka-Yaegashi)
- walka Mayweathera z Cotto
- Marquez nokautuje Pacmana
- pierwsza w historii unifikacja w muszej - Viloria-Marquez
- 50 Cent promotorem boksu zawodowego
- śmierć Emanuela Stewarda MÓJ TYP

ROZCZAROWANIE ROKU
Niestety w mijającym roku nie brakowało również przykrych wydarzeń w zawodowym boksie lub z udziałem zawodowych pięściarzy. Które z nich było Waszym zdaniem najbardziej rozczarowujące?

- Fatalna passa Freddiego Roacha
- porażki Pacquiao - ikony boksu zawodowego
- trwający konflikt GBP vs TR, co uniemożliwia doprowadzenie do wielu interesujących walk
- werdykt w pojedynku Huck vs Arslan
- kolejne afery dopingowe w boksie
- Charr i Mormeck pretendentami do mistrzostwa świata wagi ciężkiej MÓJ TYP. (zapomnieli o wachu)


Zapraszam do dyskusji.

clarkdeu

Władek w tym roku stoczył 3 walki: Mormeck, Thompson, Wach. Donaire jeszcze więcej, bo 4: Vazquez jr, Mathebula, Nishioka, Arce.
ZAWODOWY PIĘŚCIARZ ROKU,Polska:
Masternak-Mimo że rywale w tym roku to nie jakieś wielkie asy to jednak zdobycie EBU wygrywając każdą rundę jest godne uwagi.Czekam na większe wyzwania.MÓJ TYP

Diablo-tylko jedna walka w tym roku,aczkolwiek występ niezły,jakby mniej statyczny był Krzychu w tej walce,a przecież Palacios należy do dość ruchliwych bokserów.

Adamek-4 walki,ale wielkiego "wooł"nie było,Agulre przemilczę,Chumbers walczył jedną ręką a i tak był bliski remisu,Walker dał emocje i dramaturgie,wygrana cieszy ale wolny i statyczny Walker nie powinien rzucać na deski zawodnika z aspiracjami? na zdetronizowanie Władka.Cunn dla mnie wygrał walkę 7-5/8-4.

Jonak-Rywale cacy se...a Bonsu wyglądał jakby przed walką spędził noc i pół dnia na popijawie,jakby miał jakieś problemy neurologiczne.Od gościa mającego sporo ponad 30 walk oczekuje więcej.

Fonfara-Fajna walka z legendarnym już Glenem bardzo dużo dała Fonfarze.Bayron to już przewraca się od przeciągów a Karpency sprawił sporo problemów.DRUGIE MIEJSCE

WALKA ROKU POLAKA
Fonfara-Johnson
Adamek-Walker(za dramaturgię)

NOKAUT ROKU POLAKA
Wach-Fields

TRENER ROKU POLSKA
Łapin-szkoda tylko że ma tak dużo podopiecznych.

NAJWIĘKSZE WYDARZENIE POLSKA
Roy Jones

ROZCZAROWANIE ROKU POLSKA
Koksujący Wach i wałek na swoim z Royem.

PIĘŚCIARZ ROKU ŚWIAT
Donaire.
Ward walczył tylko raz,ale za to styl był imponujący.
Zaimponował mi też Matthysse,rozbicie twardego Soto i bardzo trudnego Olesugona robi wrażenie,przeciętnego Martineza pomijam.

WALKA ROKU ŚWIAT
RIOS-ALVARADO-chcę rewanżu.

NOKAUT ROKU ŚWIAT
Marquez-Manny bezapelacyjnie.

PROSPEKT ROKU
Keith Thurman

PROMOTOR ROKU
GBP

WYDARZENIE ROKU ŚWIAT
Śmieć wielkiego trenera
A sportowo to pierwsza w historii unifikacja w muszej - Viloria-Marquez

ROZCZAROWANIE ROKU
na równi.
Fatalna passa Freddiego Roacha
konflikt GBP vs Top Rank
Kilka skandalicznych werdyktów,w tym niestety Adamek-Cunn.

Co do tych bokserek...nie znam się na kobiecym boksie,ale sportsmenki rzadko mają cycki.

Pominąłem kategorie o których niewiele wiem.
Przekierowanie