Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Zagadki bokserskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
@RSC-2
Gdyby nie podpowiedź nie znalazłbym odpowiedzi.
----------------------

Foto zagadka:
Jakie jest imię i nazwisko starszego mężczyzny w ciemnych okularach?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQfVsLmTCUZg3jYIpBIYKN...UXxiWcn1Ww]
Hmmm Papa Stamm trochę był podobny ale te daty za nimi mi nie pasują...
Już wiem chyba...Aleksander Reksza
@PeterManfredo
Zgadza się Smile
Mistrz świata trzech kategorii wagowych.
Podobnie, jak trzy inne legendy boksu (Bernard Hopkins, Alexis Arguello, Wilfredo Vazquez), karierę rozpoczął od porażki.
Do 1937 roku wygrał kolejno 27 walk, w tym 26 przez nokaut. W 1938 roku wygrał 14 walk, w tym 10 przez nokaut. Rezultat ten budzi respekt i szacunek po dziś dzień i najlepiej odzwierciedla realia boksu przedwojennego, kiedy to nie było miejsca na kunktatorstwo i mistrzowie świata bronili swoich tytułów często 5-6 razy w roku, tym bardziej nie dziwi 14 walk, które stoczył w drodze na sam szczyt. Jego znakiem rozpoznawczym była nieustanna presja wywierana na przeciwnika i agresywny styl walki. W 1990 roku został włączony do Światowej Galerii Sław Boksu. O kim mowa?
Henry Armstrong.

Moje pytanie:

Który bokserski mistrz świata bardzo mocno zaangażował się finansowo w poparcie dla nieuznawanej na świecie za niepodległe państwo Republiki Biafry?

Dodam też, że był on po zakończeniu kariery strażnikiem w pewnym znanym muzeum.

Bardzo ciekawa postać i świetny bokser, niestety przedwcześnie zmarły.
Maynard wiadomo że był to świetny Dick Tiger Big Grin uwielbiam jego walki.

Pytanie:

Który bokserski mistrz świata wagi cruiser obdarzony potężnym ciosem, kończąc karierę miał rekord podobny do kelnera?
Al Cole?
Uriah Grant?
Dobrze redd Big Grin
Stoczyli ze sobą niesamowitą ringową wojnę okraszoną kilkoma nokdaunami. Jeden z nich przystępując do tego pojedynku wszystkie swoje zwycięstwa odniósł przez nokaut, a drugi w przyszłości zdobył mistrzowski tytuł. Obydwaj już nie żyją, zarówno jeden jaki i drugi zginęli w tragicznych okolicznościach. O jakich pięściarzy chodzi?
Przekierowanie